Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 62

Temat: Nierówna praca silnika, falujące obroty, brak mocy - 1.6

  1. #11

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Wink

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jgaudi Pokaż post
    Witam serdecznie. Wiem, że temat falujących obrotów poruszany był tysiące razy, jednak mój jest nietypowy i dotyczy modelu 8P. Mój problem polega na tym, że przy rozgrzanym silniku i wolnych obrotach silnik chodzi tak nierówno (na obrotomierzu wzkazówka stoi na równym poziomie), że czasami aż mi wstyd, gdy stoję na światłach - gdy silnik jest zimny wszystko wtedy ok. Co może być tego przyczyną? Dodam tylko, że przepustnica była czyszczona i nadal to samo. Mechanik mówił mi, że to może być wina jakiegoś sterownika? VAG nie wykazuje żadnych błędów.

    Silnik: 1.6, 102 KM

    Pozdrawiam
    Obroty też mi falowały ale przy silniku 1.6 8L i tez nie wiedziałem co mam robić mechanicy mówili cuda i któregoś pochmurnego dnia zauważyłem że mam przebicie na przewodach /było widać jak iskry przeskakują /wysokiego napięcia po wymianie problem przestał istnieć
    Darek/nanika/

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    vw golf 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja miałem podobny problem z tym silnkiem tylko ze golfie bo wielu wizytach w aso problemu nie udalo rozwiazac,przypadkowo koledze z innego serwisu udalo sie zdiagnozowac problem i były trzy
    1.pekniety od dołu dolot powietrza,dosłownie pekniecie milimetrowe
    2.sparciała była uszczelka pod wtryskiem
    3.czujnik temperatury ale cieczy chłodzacej
    bo wymienie tych trzechdwoch rzeczy silnik zaczol pracowac jak nowy,koszt naprawy to 140zł,radze sprawdzic tez silniczek krokowy oraz przeczyscic odme,wiem ze czesta usterka tego silnika powdujac nie rowna prace tez jest uszkodzenie g25 tak zwany czujnik halla polozenie wału nie zawsze ta usterke pokazuje vag

  3. #13
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Mój ojciec w astrzę 1.4 16V miał podobny problem na zimnym silniku nierówna praca - nawet potrafił zgasnąć- okazało się że nagar nazbierał się w silniku bo ojciec jeździł na bardzo krótkich odcinkach i silnik nawet się nie nagrzał. Płukanka silnika (Motul engine clean -50 zł + Motul fuel system clean) przed zmianą oleju, paliwo shell V-Power i po problemie.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  4. #14

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    w najbliższym czasie A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Silnik 1,6 bena 100 konikow

    Mam to samo elektryk pomierzyl wszystko nic nie pokazalo. Znany serwis aut VW z Piekar - te silniki tak maja. Wymienilem Kable, swiece, sonde lambda, czujnik temperatury wody,termostat, czyscilem przepustnice wymienilem przeplywomierz. Auto jest po wymienie filtrow olejow rozrzadu oraz akumulatora

    Objawy - szarpanie na zimnym + metaliczny klang. Po odpaleniu obroty w normie dodam lekko gazu leca na 2 tys obrotu zawieszaja sie i po chwili spadaja do normy i zaczyna sie znow szarpanie, po rozgrzaniu sie silnika problem nie istnieje. Problem nasila sie na zimnym gdy jest zimno na dworze i wczesnie rano. Odpalenie auta w sloneczny dzien kolo 12 problem praktycznie nie istnieje.

    O co q chodzi ?

    Nikt nie jest w stanie określić co to jest. W Seatach 1,6 jest to samo feralny jest ten silnik.

    Fachmanowi ktoremu uda sie usunac usterke i rozwiklac zagadke zapewniam dozywotnia ilosc klientow!
    Ostatnio edytowany przez Luki09 - 27-07-11 o 22:37

  5. #15
    Connector's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny 1.6 BGU kąt otwarcia przepustnicy

    Witam serdecznie,

    Walczę już od dłuższego czasu z mułowatością swojego samochodu i powoli brak mi pomysłów. Przeglądając sobie bloki pomiarowe natknąłem się na dziwne wskazania wartości kąta otwarcia przepustnicy. Co ciekawe parametr ten w zależności od tego z którego bloku jest odczytywany pokazuje różne wartości:
    Włączony tylko zapłon:
    1. Pedał gazu nie wciśnięty:

    2. Pedał w podłodze:

    3. Chwile po puszczeniu pedału gazu


    Zakres dla tego parametru to 0-100%, na biegu jałowym 1-3%. W bloku 003 wszystko gra i buczy, parametry zmieniają się liniowo. W bloku 61 już nie, co widać na załączonych obrazkach. Najbardziej zastanawiają mnie ujemne(!) wartości pojawiające się po puszczeniu pedału gazu. Ogólnie nie widzę żadnej reguły wg której miały by się one zmieniać w przypadku tego bloku. Przy gwałtownie wciśniętym w podłogę pedale przez sekundy migają różne wartości 40%, 76% itp, po czym stabilizują się na poziomie ok 26%. Po puszczeniu na chwilę pojawiają się wartości ujemne by za moment pojawiło się 0%.

    Parametry z czujników położenia przepustnicy i pedału gazu wydają się być w porządku, jeśli porównać je do wartości referencyjnych podawanych przez VCDS. Widać je w ostatnim wierszu na wrzuconych zdjęciach.

    Auto zachowuje się ospale - w zakresie 0-3000 RPM przyspiesza tak, że nie mogę sobie poradzić z Matizami i Punto spod świateł. Podczas zmiany biegów (zwłaszcza z 1 na 2) auto szarpie. W silniku wymienione było już mase rzeczy: świece, przewody wysokiego napięcia, sonda lambda, uszczelniony dolot, wymieniony kolektor wydechowy wraz z uszczelkami, filtry i oleje zmieniane na bieżąco. Sprowadzony był MAP sensor, zaworkek EVAP, system klap zmiennych długości kolektora dolotowego i przepustnica. Przy podmianie przepustnicy i MAP sensora za każdym razem wartości odczytywane na kompie nie różniły się niczym. Przepustnica oczywiście była wyczyszczona i zaadaptowana.

    Auto ma założone LPG (BRC), jednak problem występował jeszcze przed montażem instalacji i nie ma różnicy czy jedzie się na Pb czy LPG. Co ciekawe gazownik gdy dostrajał instalacje i odczytywał mapę benzynową zauważył, że nawet jak wciska się w podłogę pedał gazu, wtryski benzyny nie otwierają się na więcej niż 20%.

    Błagam o jakieś sugestię, bo tracę wiarę w ten samochód...

  6. #16

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Witam mam problem z falujacymi obrotami po odpaleniu auta obroty sa w granicach 650 czyli ok ale czasem podbijaja.
    Ponizej przedstawione to bedzie na filmiku,
    Wyczyszczona przepustnica, wyjęte świece wyczyszczone Problem troche zmniejszyl sie ale dalej jest przed tymi zabiegami silnik telepalo na przod tyl. Brak bledow w silniku.Na ta chwile nie mam pomysłów co jeszcze moge sprawdzic czy ten model tak ma?
    Auto a3 8p 2003 1.6 benzyna 102km.
    http://patrz.pl/film,20160920_184034-mp4,150914.html

  7. #17
    marci4's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    raz

    Domyślny 1.6 BGU Brak mocy na 2 biegu

    Witam,
    A3 cierpi na dziwną przypadłość - po zmianie biegu na 2 (nie ważne czy z 1 na 2, czy przy redukcji) auto traci moc. Efekt jest taki, że zawiesza się na obrotach i pomimo pełnego wciśnięcia pedału gazu "nie chce jechać". Nie występuje to zawsze, ale z reguły tak się dzieje. Na początku po wyrzuceniu z biegu i ponownym jego wbiciu wszystko wracało do normy - samochód zaczynał poprawnie przyspieszać na 2 biegu. Ostatnio zauważyłem, że nawet nie trzeba wyrzucać go z biegu tylko wystarczy wcisnąć i puścić sprzęgło. Co ciekawe dzieje się tak tylko na 2 biegu - nie zauważyłem tego na innych przełożeniach i z tego powodu nawet nie wiem gdzie szukać przyczyny tego problemu.

    Po podłączeniu do komputera jedyne błędy jakie są w silniku to:

    17947 - Clutch Pedal Switch (F36)
    P1539 - 008 - Implausible Signal - Intermittent


    Do naprawy/wymiany czujnika pedału sprzęgła już się przymierzam od pewnego czasu tylko pytanie czy on jest w stanie tak mieszać? Czytałem, że on jest używany aby wyłączyć tempomat.

    EDIT 01-11-2016:
    Czujnik wymieniony i sprawdzony w blokach pomiarowych - pracuje poprawnie. Niestety problem pozostaje.
    Patrząc w inne bloki pomiarowe zauważyłem, że jest tam pole które wskazuje aktualnie wybrany bieg. U mnie cały czas jest tam 0, niezależnie od położenia lewarka. Prośba - Czy ktoś jest w stanie sprawdzić czy w Audi A3 8P z manualną skrzynią biegów w tym bloku powinien być wskazywany aktualnie wybrany bieg?

    Czy taki problem może powodować np. zacinający się EGR? Nie ma żadnych błędów na komputerze, ale auto ma przejechane już 110k mil i z tego co widać od nowości nic nie było tam robione, a nie sądzę, że EGR wytrzymałby taki przebieg bez czyszczenia/wymiany.

    Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem lub podpowie od czego zacząć?

    Dzięki
    Ostatnio edytowany przez marci4 - 01-11-16 o 16:56

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Wyższe obroty przy pierwszym odpaleniu. 1.6 BGU

    Hej!
    Jestem laikiem, który chce się upewnić (i uspokoić), więc proszę o wyrozumiałość. Problem dotyczy Audi A3 8P 1.6, silnik BGU.
    Czy to normalne, że przy pierwszym odpaleniu, np. po nocy, obroty silnika wskakują na ok. 1100 obrotów, lekko falują, a potem z czasem spadają? Rozumiem to, że jest zimny.
    Mam tak, że odpalam silnik jak wyżej, za pierwszym razem wskakuje na ok. 1100, a gdy po ok. 10 sekundach go wyłączę i odpalę jeszcze raz to już prawidłowo i od razu trzyma się w granicach 800 obrotów.

    Pozdrawiam.

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    JG
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Skaczące obroty na luzie podczas jazdy

    Witam wszystkich !

    Posiadam Audi A3 8p 2k4 rok z silnikiem 1.6 102km. Od pewnego czasu zauważyłem że podczas jazdy obroty świrują na biegu jałowym. Dzieje się to tylko podczas jazdy gdy wrzucę luz obroty falują od 1k do 2k obrotów i tak w kółko. Nie ma reguły na zimnym czy ciepłym silniku tak się dzieje. Przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana, sondy lambdy obie ok, świece wymienione, tam gdzie się wydawało że lewe powietrze dostawać czyli rurki poizolowane, kable zapłonowe nie wymieniałem póki co (nie iskrzą ani nic), pod kompem żadnych błędów . Dodam że (na 99% jestem pewien) że przed wymianą rozrządu tego nie było, lecz rozrząd nie jest przestawiony na 100%. Byłem już u 2 elektromechaników i żadne nie jest w stanie mi powiedzieć od czego to. Pod komputerem żadnych błędów. Otrzymałem podpowiedź że może to być regulator napięcia, lecz czekam może ktoś jeszcze z forum coś poradzi.

    Pozdrawiam i czekam na wskazówki

    PS. Szukałem na forum, są tematy o skaczących obrotach lecz nie podczas jazdy (tak wiem nie jeździ się na luzie, jednak nie powinno tak skakać moim zdaniem)

  10. #20
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rudy_jg Pokaż post
    ...Szukałem na forum, są tematy o skaczących obrotach lecz nie podczas jazdy...
    ktoś już to poruszał
    Cytuj Oryginalnie napisane przez pato65 Pokaż post
    ...bez różnicy czy silnik jest ciepły czy zimny podczas jazdy gdy wrzucę na luz to obroty przez chwile są ok ale potem znowu wzrastają...Ma ktoś jaką teorie co to może być podejrzewam alternator?
    odpowiedź była krótka
    Cytuj Oryginalnie napisane przez rpiechota Pokaż post
    dobrze podejrzewasz

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •