Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 62 z 62

Temat: Nierówna praca silnika, falujące obroty, brak mocy - 1.6

  1. #61

    Data dołączenia
    Apr 2023
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez thomassonss Pokaż post
    A mówiłaś że katalizator był czyszczony No nic zdarza się że ktoś obiecuje że coś zrobił a nie zrobił albo zrobił pobieżnie.
    Dobrze że naprawiony, szkoda tylko że poszłaś po linii najmniejszego oporu i wycięłaś. Katalizator kosztuje tyle co dobra sukienka, ewentualnie dwa, trzy pełne baki. Szkoda że w tym kraju najłatwiej oszczędza się na zdrowiu innych sprzedając sól drogową, zboże techniczne oraz wycinając DPF i katalizatory czy paląc śmieciami :/
    Był czyszczony na pewno. Robił mi to znajomy i dość długo się bawił, także nie sądzę, że zrobił to źle. Nie znam się, nie wiem co mogło być przyczyną, że auto z katalizatorem sobie nie radziło.
    Tak jak pisałam wyżej, po kolei wszystkie pozostałe elementy były sprawdzane...

  2. #62

    Data dołączenia
    Apr 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zator
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Problem rozwiązany (jeśli kogoś to obchodzi, bo po aktywności w tym wnioskuję że silnik 1.6 mpi wszyscy mają w rurze wydechowej).

    Problemem było lewe powietrze. Pomogło oldschoolowe psikanie plakiem i obserwacja obrotów programem diagnostycznym. Po demontażu kolektora okazało się że jedna uszczelka się stopiła ( z tych owalnych bliżej bloku). Było to o tyle dziwne że błąd ubogiej mieszanki na LPG miałem na jesieni, problemem było właśnie lewe powietrze (montaż starych uszczelek "choinek" w połowie kolektora) i wtedy też wymieniałem rzeczone uszczelki przy bloku, nie wiedząc że nawet coś takiego chinol moze spier*ić. Z tym, że tym razem pomimo lewego powietrza nie było błędu ubogiej mieszanki, stąd moja konsternacja na forum . Zainwestowałem 60zł w Elring i problem falowania obrotów ustąpił.

    Dziękuję za "wsparcie".

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •