Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Uszkodzenie samochodu a odpowiedzialność zarządcy drogi

  1. #1
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Uszkodzenie samochodu a odpowiedzialność zarządcy drogi

    Hej,
    Niestety ledwie 3 h miałem nieprzyjemną sytuację - spadł mi prosto na przednią szybę spory sopel, zwisający z estakady na Trasie AK (zjeżdżałem pod nią z tejże trasy na Wisłostradę - wszystko miało miejsce oczywiście w Wa-wie). Skutkiem tego jest odprysk wielkości pestki wiśni.
    Wezwałem policję do spisania protokołu, ale sam policjant stwierdził, że marne mam szanse - nie mam sopla, więc nie ma też dowodu, że uszkodziłem sobie o niego szybę Jedyne co mógł zrobić, to notatkę służbową, niemniej jednak nie mam nawet jej kopii.

    Ja póki co zamierzam jutro z samego rana zrobić parę zdjęć samochodowi i soplom i... no właśnie, co dalej? Jaka powinna być dalsza procedura dochodzenia odszkodowania? Dodam, że zarządcą obu dróg jest GDDKiA.

  2. #2
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    zrob foto, uszkodzenia i zrob foto sopla ktore pozostaly
    idziesz do zarzadu drog i zglaszasz szkode.
    Idziesz na milicje na komisarat tego milicjanta i prosisz o odpis notatki policyjnej - musza Ci wydac.
    Mozesz powiadomisc zarzad drog ze byla spisana notatka policyjna.
    Zarzad skieruje sprawe do ubezpieczyciela... 3 miesiace i cos moze sie uda z tego wyciagnac.
    powodzenia
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  3. #3
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dzięki, postaram się wszystko to zrobić.
    Łudziłem się, że jeśli auto jest w leasingu, to zwyżek w ubezpieczeniu nie będzie i uda się to zlikwidować normalnie z AC, ale niestety miałbym +10%, więc to chyba jedyna droga.

  4. #4
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A do kogo nalezy drzewo, pas zieleni przy samej drodze czy dalej jakis trawnik przy drodze?
    Bo zarzad drog moze miec w utzymaniu pasy zieleni ale nie musi, moze sie tym zajmowac rownie dobrze urzad miasta a wtedy on by odpowiadal za szkode ewentualnie zarzadca terenu w zaleznosci od tresci zawartej umowy.
    Dowiedz sie czyja to "dzialka" bo jezeli zielen miejska to nie wroze dobrze.

  5. #5
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dzięki za poradę.
    Póki co wiem, że sama droga jest w gestii Zarządu Dróg Miejskich, a nie GDDKiA.
    Policja nie chce mi dać odpisu notatki służbowej, ale dowiedziałem się, że jej treść przekażą ZDM-owi, jeśli będzie taka potrzeba.

    Niestety pomimo tego, że autko w leasingu, to ukarali by mnie, gdybym chciał likwidować szkodę z AC wzrostem kosztów +10% (ok.400 zł)

    Będę informował dalej, jak tylko coś nowego w temacie wypłynie.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Wspolczuje !

    Ostatnio mialem podobny przypadek, wpakowalem sie w dziure , opona na smietnik felga tez, zadzwonilem po policje przyjechali zrobili notatke, fotki, nastepnego dnia pojechalem do ZDM naszczescie takimi sprawami zajmowala sie znajoma wiec od razu wyslala tą szkode do ubezpieczalni , i pojechala na komende po notatke ( chyba taki ma obowiązek a nie ze Ty musisz sie oto starac, tak mi sie wydaje, ) lecz z rególy po jednym dniu tej notatki jeszcze nie ma, mozna na nia czekac nawet pare dni, ja mialem szczescie , tego samego dnia o godzinie 13, gosc z ubezpieczenia dzwonil ze chce auto zobaczyc . Tak więc wszystko udalo mi sie zalatwic w ciaglu 1 dnia dzialo sie to w srode, teraz zostaje czekac na kasiorke ... jestem ciekaw ile to potrwa, babka z tej ubezpieczalni powiedziala mi ze maja miesiac do zamkniecia sprawy. wiec znajac zycie niecaly miesiac poczekam.

    Pozdrawiam i życze powodzenia w zalatwianiu sprawy , wiem co czujesz , i musisz sie starac i walczyc o swoje !

  7. #7
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Tyle że wydaje mi się że to spora różnica, między zniszczeniem koła na dziurze w jezdni, a tym co opisał uzx. Milanoo twoja sytuacja jest o wiele łatwiejsza i jeśli nic się nie zmieniło, za niedługo powinieneś dostać kaske...natomiast sytuacja z soplem który był, ale nie ma itd... może być ciężko, ale życzę powodzenia. Ja sam miałem sytuację że wpadłem w dziurę jadąc na ezgamin, zniszczyłem opone, felgę... (koszt w sumie 1000zł), ale niestety nie byłem nawet w stanie zbytnio postawić auta obok tej dziury żeby porobić fotki... a i nawet nie myślałem wtedy o odszkodowaniu, czy dzwonieniu na policje tylko myślałem o egzaminie...na który i tak się spóźniłem. Kolega zniszczył zawieszenie na dziurze, pieniądze mu zwrócili. Z sopelkiem może być ciężko, ale spróbować warto.

  8. #8
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dzięki koledzy. Skończyło się w końcu tak, że dokonałem jeszcze raz wizji lokalnej i z pewnych względów stwierdziłem, że to jednak nie mógł być sopel - szkodę będę likwidował z AC.

    A odpis notatki służbowej dostanę jednak i tak - uderzałem po prostu do złego komisariatu (nie do drogówki, a do rejonowych).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •