Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Klocki tył - wymiana - skrzypi świszczy wyje itd

  1. #1
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny Klocki tył - wymiana - skrzypi świszczy wyje itd

    Tak jak w temacie od jakiegos czasu cos mi skrzypiało w tylnich kołach zaczeło sie od prawego przynajmniej tak mi sie wydawało

    pozniej przechodziło na lewe kolo i częściej w sumie to skrzypienie pojawiało sie w lewym kole JEDNAK momentalnie przestawało gdy

    tylko dotknołem pedał hamulca i cisza jednak nie mogłem cały czas jezdzic z delikatnie nacisnietym hamulcem
    w czasie jazdy rozgrzaniu sie hamulców troche skrzypienie ustepowało na takim stanie rzeczy pojezdziłem jakis 1000km moze ciut

    wiecej (to nei powód do dumy ) jednak miedzy czasie przeczesywałem forum w poszukiwaniu 100% przyczyny i wiedziałem ze to

    klocki przejrzałem allegro chyba z 20 razy jzu miałem mniej wiecej obczajone które powinny byc dobre .
    Jednak w poniedziałek w drodze powrotnej podczas hamowania usłyszałem dziwne głośne chrobotanie cos jakby metal o metal to jzu

    wiedziałem ze najwyzszy czas zajechac do PIT STOP-u (serwisu) i na allegro nie ma czasu
    sklep
    klocki
    garaż i jazda

    Wiec tak przekonałem sie to o czym mowił chyba kolega Sens zenasz klucz do kół wcale ne jest taka lipa na jaka wygląda jest jak
    najbardziej ok i mozna nim smiało odkrecac nasze alu fele

    Narzedzia:
    Klucz do kół
    podnośnik
    młotek nieduzy do ew pukniecia w śruby zeby lżej sie odkreciły
    kilka jakis klocków drewniach do podkładania pod koła zeby tam nie odjechało
    klucze 13 i chyba 15 płaska moze byc oczkowa
    u mnie jeszcze imbus
    troszke płynu hamulcowego z igła i strzykawką




    Zaczynamy operacje
    odkrecamy koła
    Z tyłu musimy własne uzyć płaskich kluczy do odkrecenia śrub mocujących zaciski
    Jednym kluczem chyba 15 przytrzymujemy srube przy uszczelcze zaś 13 staramy sie odkrecic srube którą powinniśmy tez miec nową w

    zestawie na zmiane nowych klocków
    Zdejmujemy zacisk wyciagamy stare klocki mozemy pod uszczelke cylinderka wstrzyknąć troche płynu hamulcowego zeby poprawic

    działanie cylinderka


    [IMG]http://img100.imageshack.us/img100/dsc00027paintaa7.jpg/1/w1600.png

    [/IMG]


    Zadkładamy nowe klocki a zeby założyć spowrotem zacik wzieliśmy z kolegą klucz francuki w zasadzie dwa jednym trzymalismy zacisk w

    pozycji a drugim skrecaliśmy cylinderek do środka i przykrecamy nowe śruby przytrzymując kluczem 15 ta śrube przy uszczelce gumowej
    Gorsza sprawa była jak sie okazało z lewym kołem
    Juz po zdjeciu zacisku z klocka odpadła sprężyna ona opdowiada za nei latanie klocka i trzymanie go w stabilnym miejscu a po

    wyjeciu wew klocka ukazało sie takie cos




    Zew klocek tez nie był w najlpeszym stanie




    A teraz główna przyczyna zniczenia az tak klocka
    jak to sie stało ciezko wytłumaczyc musiała podczas hamowania taka siła która spowodowała skrzywienie tego elementu




    i jego zatarcie-zakleszczenie w tym elemencie




    przez co nie odbijało klocków i w sumie hamowała tylko jedna strona

    Udało sie nam to wyczyścic nasmarowac i poskładac w całość tak jak prawą strone i narazie cisza spokoj hamowanie
    jedyne co musze zrobic to zmienic jeszcze tą gume co ochrania cylinderek i przeczyscic to jeszcze raz zeby było juz na wielki
    wieków amen

    Czas operacji sama zmian klocków 30 minut
    z moją buba na spokojnie lajtowo z browarem 1,5 godzinki
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-08-15 o 19:11
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  2. #2
    marqss's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    dodam tylko że przy dokręcaniu tłoka należy go jednocześnie wciskać (do czego potrzeba czasem trzeciej ręki )

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •