Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: 1.8T AGU modyfikowany 152KM/243Nm

  1. #1
    sisqo's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Post 1.8T AGU modyfikowany 152KM/243Nm

    MODEL AUTA: 8L 99'
    RODZAJ SILNIKA: benzyna, 1.8T, AGU
    MODYFIKACJA SILNIKA: modyfikowany w Niemczech na 185KM (udokumentowane na Brief-ie)
    MOC: 152KM
    RODZAJ HAMOWNI: V-Tech



    Jak widać na wykresie do 185KM jeszcze sporo brakuje. Gościu z hamowni powiedzial, że raczej wszystko gra, tylko temp. na intercoolerze jest troche za wysoka. Auto ma przebieg troszkę ponad 200 tyś., ale nie sądzę, żeby miało to tak duży wplyw na moc. Nie wiem co jest tego przyczyną?! Może po prostu wgrać nowy program? Jakieś sugestie..?
    Ostatnio edytowany przez sisqo - 23-02-09 o 05:25

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Dlaczego AFR ci tak skacze przy 5krpm ? z 12 leci na łeb , pompa nie wyrabia ? na tej hamowni nic nie mówili że paliwka mu brakuje ?
    Ostatnio edytowany przez toli - 23-02-09 o 09:20
    Best ET-15,0s

  3. #3
    sisqo's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Post

    Żebym chociaż troche się na tym znał, ale nigdy się tym nie interesowałem i naprawde ciężko jest mi powiedzieć coś o tym AFR. Powiedzieli mi ze za 1500 PLN zmienią program na bardzo bezpieczny, bo o takim z nimi rozmawialem -175KM z wszystkimi ustawieniami itd. Tylko mnie bardziej interesuje co może być przyczyna takiego spadku mocy..

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    U mnie w w autku tez mialo byc wg papierow duzo wiecej konikow bo 195, ale przy przebiegu okolo 200 000 wiadomo ze turbawka raczej nie wypluje juz tyle z siebie co jak byla nowa.

    masz napewno standardowa turbinke K03 a ona raczej nie jest w stanie zachwicyc wydajnoscia, wydaje mi sie ze po takim rpzebiegu juz to widac w KM.
    na moim wykresie jest tez wykres doladowania i to widac pienie.

    Jesli wpadniesz na inny pomsyl to daj znac

    z tego co ja rozumiem ten srednio czytelny wykres AFR to w wiekszosci przedzialu obrotow mieszanka jest bardzo bogata - a to moze byc kwestia ze malo powietrza albo porpstu tak napisali program zeby te KM zrobic .... tylko ze chyba z lekka przesazone okolo 12... a w koncowce obrotow tak jak kolega napisal malo paliwa.... faktycznie moze pompa niewyrabia...
    Ostatnio edytowany przez igrek1 - 23-02-09 o 22:55

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    12-12,5 przy pełnym bucie w turbo to dawka idealna , ale pod koniec obrotów coś się dzieje nie tak .... moim zdaniem
    Best ET-15,0s

  6. #6
    sisqo's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Myśle, że dam sobie spokój; póki co autko w sumie daje rade i jakoś nie odczuwam tego braku mocy w porównaniu do mojej poprzedniej "dwójeczki"(55KM) Znajomy mechanik VW mówił żebym się specjalne tym nie przejmował, może poprostu ktoś wgrał serie..

  7. #7
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Nie masz wgranej serii bo seria ma tylko 210Nm a Ty masz zdecydowanie więcej.

  8. #8
    sisqo's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez sisqo Pokaż post
    12-12,5 przy pełnym bucie w turbo to dawka idealna , ale pod koniec obrotów coś się dzieje nie tak .... moim zdaniem
    Jest takie delikatne "szarpnięcie" czasem kiedy się popuści gaz, coś jakby się dławił..Mało ucążliwe ale odczówalne... Może to właśnie to?
    Ostatnio edytowany przez sisqo - 24-02-09 o 22:45 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #9
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Ale kiedy jest to szarpnięcie? Kiedy puszczasz gaz czy wtedy gdy schodzi z obrotów? Ja mam delikatne szarpniecie jak hamuję biegami i jest już mała prędkość i załącza się paliwko. Komputer pokładowy wtedy przeskakuje z zerowego spalania na jakąś tam wartość.
    Ostatnio edytowany przez strikerbest - 04-09-09 o 22:22

  10. #10
    sisqo's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez strikerbest Pokaż post
    Ale kiedy jest to szarpnięcie? Kiedy puszczasz gaz czy wtedy gdy schodzi z obrotów? Ja mam delikatne szarpniecie jak mi się jaka hamuję biegami i jest jest już mała prędkość i załącza się paliwko. Komputer pokładowy wtedy przeskakuje z zerowego spalania na jakąś tam wartość.
    Kiedy jade na 4 lub 5 biegu, puszczę gaz, schodzi z obrotów i wcisnę gaz z powrotem na maxa to wtedy czasem jest delikatne szarpnięcie,zadławienie.. Ale jak już pisałem, daje sobie narazie spokój.Bedzie więcej czasu latem, to wgram serie,pojade na hamownie i bedzie wszystko jasne

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •