Strona 1 z 115 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 1141

Temat: [8P] Wszystko o RNS-E

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny [8P] Wszystko o RNS-E

    Witam.

    Nie wiem czy słusznie ale chciałem założyć temat o nawigacji RNS-E a raczej o jej gigantycznych możliwościach i funkcjach o jakie można ją rozbudować.

    Po ponad roku od zakupu samochodu dowiedziałem się (przeglądając forum) że moja navi może połączyć się przez Bluetooth z każdym telefonem i działać jako zestaw głośnomówiący (nie importuje mi niestety kontaktów).

    Może osoby które znają jakieś ciekawe "ukryte funkcje" lub rozbudowały to urządzenie o np: TUNER TV, DVD, KAMERĘ COFANIA ITP. podpowiedziałyby czy są zadowolone, gdzie i za jaką kwotę udało im się dokonać modyfikacji?

    Interesuje mnie czy można zrobić wyjście AV, tak aby podłączyć do RNS-E komórkę i oglądać filmy, czy przeglądać internet?

    Myślę że jest to na tyle skomplikowane urządzenie że każdy użytkownik opowie coś ciekawego, czy jednak się mylę ???

  2. #2
    gr1zly's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A6 Competition
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinoski Pokaż post
    Witam.
    Po ponad roku od zakupu samochodu dowiedziałem się (przeglądając forum) że moja navi może połączyć się przez Bluetooth z każdym telefonem i działać jako zestaw głośnomówiący (nie importuje mi niestety kontaktów).
    Pewnie masz telefon z symbianem albo windows mobile i dlatego nie importuje w nowszych nokiach z symbianem jest opcja kopiowania ale strasznie zamula to system...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinoski Pokaż post
    Może osoby które znają jakieś ciekawe "ukryte funkcje" lub rozbudowały to urządzenie o np: TUNER TV, DVD, KAMERĘ COFANIA ITP. podpowiedziałyby czy są zadowolone, gdzie i za jaką kwotę udało im się dokonać modyfikacji?
    mupik ma zalozone dvd, robi to np: marcingtr


    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinoski Pokaż post
    Interesuje mnie czy można zrobić wyjście AV, tak aby podłączyć do RNS-E komórkę i oglądać filmy, czy przeglądać internet?
    Tak mozna, marcingtr zrobił to w jednej S3 i działa z nokia n95 8G jakosc film ok, modyfikacja godna polecenia
    Sprzedam:
    Sportowy Filtr powietrza Pipercross do 2.0TFSI

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a wszystko to jest opisane na forum
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    "Pewnie masz telefon z symbianem albo windows mobile i dlatego nie importuje w nowszych nokiach z symbianem jest opcja kopiowania ale strasznie zamula to system..."

    No właśnie nie...
    Mam NOKIE 8800 Sirocco i Omnie z Windows Mobile i na żadnym kontaktów nie kopiuje

    *** Mapy do RNS-E ***
    Mapy w formie DVD (2 sztuki) płyta nr 2 na Europę Wschodnią (w tym Polska) - koszt w ASO ponad 1000 tys zł.
    Jeżeli ktoś chce pożyczyć płytę i przegrać ją do swojej Navi uprzedzam z góry że sprawa nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać i często kończy się fiaskiem.

    Owszem że pewne rzeczy są na forum, ale fajnie byłoby pozbierać wszystko do kupy, gdyby osoby posiadające ten sprzęt miały z nim ciekawe doświadczenia. Jeżeli temat jest niepotrzebny można wyrzucić...
    Ostatnio edytowany przez marcinoski - 25-02-09 o 17:44

  5. #5
    gr1zly's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A6 Competition
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    przy 8800 musi działać ja mam 8800 Arte i działa, ale jest tak ze po dlugim uzywaniu telefonu warto zrobic nowego softa zeby odmulic tel nawet z java i wtedy na 100 musi ci czytac kontakty, ja tak mialem i myslalem ze to wina RNSE a jednak to byla wina zamulonego telefonu
    Sprzedam:
    Sportowy Filtr powietrza Pipercross do 2.0TFSI

  6. #6
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zobacz tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_insta...-t32362.0.html tu masz masę informacji o BT, między innymi to, że nie wszystkie moduły mają funkcję kopiowania książki. Zobacz też tu: http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_z...-t12081.0.html wszystko o RNS-E ;]

  7. #7
    orzelowski's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław, Rawicz
    Auto
    Jeep Grand Cherokee WK 4.7 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Obiło się coś komuś o uszy z tych rzeczy?:
    Czy RNS-E działa na jakimś komercyjnym systemie operacyjnym?
    Czy są jakieś emulatory, żeby pisać do tego własne aplikacje?
    Czy nawigacja to jest jakieś komercyjne rozwiązanie typu TomTom, Autoamapa, itp. , czy to system Audi?
    Jakie jest pokrycie tych map?

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie, RNS-E ma swoj wlasny system Audi, nie ma mozliwosci pisania pod to aplikacji bo juz dawno by takowe powstaly

    najprostszym przykladem byl polski do nawigacji, mozna bylo wprowadzic a i to z trudem tylko menu, nie ma mowy o polskiej czcionce, nie da sie jej zaimportowac, bo system jej nie zna

    co do podlaczenia telefonu jako odtwarzacz divx, nie ma problemu, ale i tak trzeba kupic i zalozyc interfejs AV taki jak do DVD, podlaczamy sobie wtedy nokie n95 np i ogladamy sobie divxy, ps2 i gramy itd

    co do ksiazki, problemy maja wlasnie telefony na symbianie i na windowsie, czesciowo zalatwia problem nowy soft a czesciowo jest to problem modulow bluetooth, czym starsze tym ubozsze

    przegranie, nie bede tutaj na forum publicznym o tym pisal, w kazdym razie da sie, dla polski wystarcza plyta nr2 na zwyklej dvd, wazne musi to byc "+" dobrej firmy i na malo ktorej nagrywarce i malo ktorym programem da sie to zrobic, a iso plyt dostepne jest na siec, linkow tutaj nie bedziemy podawac

    mapa 2009 jest naprawde rewelacyjna, nawet w porownaniu z uzywanym rowniez przeze mnie garminem 5 , o szybkosci dzialania nie wspomne.


    jeszcze jedna rzecz, spolszczenie niekomercyjne do RNS-E dziala znakomicie, oczywiscie sa to tylko napisy o polskim lektorze nie ma i nigdy nie bedzie mowy (w wydaniu niekomercyjnym)
    problemem znowu jest zaimportowanie lektora, gryzie sie to z komunikatami/obsluga sytemu SDS czy jak on sie nazywa..
    Ostatnio edytowany przez Miro - 27-02-09 o 18:40
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    łódzkie
    Auto
    Audi A3 2.0FSi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny

    Witam.
    Nie wiem, czy w dobrym temacie piszę, ale mam navi RNS-E i dokupiłam sobie do niej mapę (wydanie dwupłytowe). Wkładam płytę do czytnika, mapa się ładuje, ustawiam sobie dokąd chcę jachać i pokazuje mi trasa przejazdu. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że całą trasę przejazdu pokazuje mi od miejsca gdzieś pod Berlinem. Czy i jak da się usunąć ten punkt startowy? Chciałabym ustalać trasę z miejsca, w którym aktualnie się znajduję (teren RP) do miejsca, którego chcę jechać, a nie żeby to wszystko było od Berlina.
    Proszę o wskazówki, będę za nie bardzo wdzięczna.

  10. #10
    marcintgr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Junia Pokaż post
    Witam.
    Nie wiem, czy w dobrym temacie piszę, ale mam navi RNS-E i dokupiłam sobie do niej mapę (wydanie dwupłytowe). Wkładam płytę do czytnika, mapa się ładuje, ustawiam sobie dokąd chcę jachać i pokazuje mi trasa przejazdu. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że całą trasę przejazdu pokazuje mi od miejsca gdzieś pod Berlinem. Czy i jak da się usunąć ten punkt startowy? Chciałabym ustalać trasę z miejsca, w którym aktualnie się znajduję (teren RP) do miejsca, którego chcę jechać, a nie żeby to wszystko było od Berlina.
    Proszę o wskazówki, będę za nie bardzo wdzięczna.
    Jest bardzo możliwe że nie ma sygnału GPS powodem może być uszkodzona antena lub jakaś przerwa w obwodzie!
    NAVIPOL - Profesjonalne doposażenie Audi VW tel. 501-963-597

Strona 1 z 115 1231151101 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •