Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 41

Temat: [8L] Kontrolka Swiec Zarowych

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny [8L] Kontrolka Swiec Zarowych

    Witam
    Mam A3 97 AGR 90 oraz jedno pytanie
    Nigdy jeszcze nie zapalała mi się kontrolka świec żarowych. Nie wiem czy powinna. Wiem natomiast że same świece powinny grzać tak dopiero od ok -5. Teraz właśnie mamy takie temperatury a moje autko dość ciężko ostatnio zapaliło. Za pierwszym razem co prawda ale jednak ciężko.
    Może ktoś mógłby udzielić mi kilku wskazówek jak odpalać diesla zimą oraz czy powinna mi się palić jakaś kontrolka od świec.
    Z góry dziękuję.
    Live Fast & Die Young

  2. #2
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    deadlift, najpierw zapoznaj sie z regulaminem i przywitaj w odpowiednim watku! To juz Twoj piaty post na forum i nawet nie raczyles sie przywitac

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Swiece dzialaja juz od plusowych temperatur gdy temp plynu jest ponizej 9 stopni.
    Sprawdzic swiece mozna na wiele sposobow najpewniejszy to wykrecic i podlaczyc pod akumulator i zobaczyc czy grzeje czasem grzeja dziwnie np koncowka jest czarna to wtedy do kosza. Warto sprawdzic przekaznik do swiec poprzez podlaczenia lampy lub probowki 12V pomiedzy zasilanie jedej ze swiec a mase powinna zgasnac po ok 8-10 sekundach (tyle grzeja swiece przy -10). Inne metody sprawdzania swiec bez wyciagania z auta to na dotyk czy sa cieple/gorace po dwu trzykrotnym podgrzaniu bez zapalania lub sprawdzenie poboru pradu jedna swieca pobiera ok 12A stare typy w dieslach z posrednim ok 9A.

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sparky
    Swiece dzialaja juz od plusowych temperatur gdy temp plynu jest ponizej 9 stopni.
    Nie jest to przecież reguła. U mnie działają gdzieś poniżej -2stopni. A u ojca w silniku HDI to dopiero się włączały poniżej -15st !!! (W tamtą zimę dopiero w te najwększe mrozy).

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Oczywiscie ze nie jest to regula ale swiece grzeja nawet po zgasnieciu kontrolki jak silnik juz pracuje wiec moze jest tak (nie znam do konca rozwiazania technicznego) ze nawet nie wiesz ze swiece sa wlaczone a kontrolka to tylko informacja dla kierowcy ze moze uruchomic silnik.
    Pozatym dotyczy to temp plynu a ta moze odbiegac od temp zewnetrznej no chyba ze auto stoi dluzszy czas.
    *
    Sprawdzilem troche temat i swiece dogrzewaja komory spalania do 3 minut!!! po uruchomieniu silnika ze wzgledu na poprawe spalania (ekologia) oczywiscie zadna kontrolka sie nie swieci wtedy. Swiece przestaja grzac po przekroczeniu przez silnik predkosci obrotowej 2500

  6. #6
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mam pytanko,1.9tdi ASZ jak palę zimny silnik to wszystko jest o.k. ale pare razy zauważyłem przy rozruchu letniego (a może ciepłego ) silnika, że kontrolka świec żarowych świeci się nie naturalnie długo-ok 10s. Co może być przyczyną czyżby się kończyły świece?
    and4tu

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Swiece raczej nie bo mialbys problemy z odpaleniem na zimno.
    Albo przekaznik od świec wariuje albo czujnik temperatury plynu podaje zanizone wartosci i autko grzeje swiece zbyt dlugo na cieplym.

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2006
    Miasto
    Bydgoszcz

    Domyślny

    Nawet jak sa swiece do dupy juz to i tak nie zapali sie wam ta kontrolka.

  9. #9
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    w tdi'kach jest taka zasada
    jesli czujnik pokaze ze silnik ma temperature wieksza niz 5stC (albo 8 nie pamietam dokladnie)
    to swiece wogole sie nie zalaczaja!!!, to ze kontrolka mrugnie to nie oznacza grzania swiec

    tak samo jak autko jest zimne po uruchomieniu silnika swiece nadal grzeja zeby poprawic spalanie paliwa
    OOOO UWIELBIAM




  10. #10
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Dzięki za info, sparky napisał że może to przekaźnik gdzie go mogę znaleść .
    and4tu

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •