Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Nawiew przestał działać

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Nawiew przestał działać

    Witam dzisiaj pojawił mi się problem mianowicie jechałem sobie i nagle usłyszałem dziwny dźwięk od strony pasażera tak jak by coś o obudowę tarło, przestało jak wyłączyłem całkowicie nawiew, po ponownym włączeniu nawiewu wogule nie leci powietrze tak jak by nawiewy umarły , zgasiłem poczekałem i odziwio znów się włączył nawiew , wyłączyłem go , po odczekaniu pare sekund włączyłem nawiem i znów przestał działać taka szachownica;/ ale jak staram się go włączyć to słychać takie uzbrajanie nawiewu silniczka sam nie wiem czego ale i tak nie dmucha :/ ani zwykły a ni klima :/
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 10-01-23 o 19:36

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Czy jest ktoś w stanie pomóc, co raz częściej jest dziwny odgłos jak by wiatrak pod deską tak mi się zdaje że pod deską buczy i ledwo zipie:/ dlatego jestem zmuszony jeździć przy wyłączonej dmuchawie :/ czy trudne jest dostanie się do niego, strasznie jest to upierdliwe:/ może wystarczy go posmarować ,??

  3. #3
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    najszybszym i najlatwiejszym rozwiazaniem jest wymontowanie wiatraka,podlacz go na krotko i zobaczysz co sie z nim dzieje.
    Dodano:
    musisz wymontowac schowek, a sam witrak jest skrecany na 2 srubki bodajże na klucz nr 8.moze uzwojenie silnika jest nadpalone,moze wiatrak jest oberwany,wyciagni i zobacz co sie stanie
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 01-04-09 o 10:04 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wymontowałem dmuchawę podłączyłem na krótko i chodzi ale raz skrzypi raz nie, co mogę z nią zrobić "czy da się rozebrać jak tak to jak ", może posmarowanie łożyska olejem da coś??

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    jeszcze nie rozbieralem dmuchawy.ale jest tam napewno jakas tulejka trzymajaca wirnik w rownowadze,byc moze jest juz wyrobiona nie wiem mozesz spryskac,posmarowac ale elekt bedzie chwilowy,wyparuje,wycieknie oliwka,wd-40 i znowu bedzie halasowac.
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 03-04-09 o 22:46

  6. #6
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ja miałem to samo łozyska sie zacieraja i koszt naprawy jest dosc duzy wiec kupiłem uzywke załorzyłem i smiga mi juz jakies 7-8 miesiecy niemam problemu wczesniej jaz chodził raz nie pyrkał jak oszalały jak wjechałem w nierównosci to czesto sie zatrzymywał uderzyłem reka pod schowek to sie nieraz włanczał wiec wymieniłem i mam spokuj mam 3 sztuki tego bo kurna kupiłem i mi koles powiedział ze to nieto bo numer jest ten sam tylko ostatnia litera inna a okazało sie ze litera niema znaczenia czym wyzsza litera tym nowszy model wiatraka, a ja kurna kupowałem nastepne az wkoncu zadzwoniłem do salonu koles mi wytłumaczył oco chodzi z literka nowy w salonie 650zł szok cenowy

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Sorry za odkopanie tematu, ale mam pytanie odnosnie wyjecia tego wiatraka - czy da sie to zrobić w łatwy sposób czy potrzeba jest więcej czasu i narzędzi ? Mam ten sam problem co autor tematu i chce sprawdzic co i jak

  8. #8
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    czas pracy to okolo 10-15 min o narzedziach napisalem nizej.do odkrecenia schowka potrzebny jest torx nr T25(masz do odkrecenia 7 srubek,3 po otwarciu schowka,3 po zdjeciu kalpki/oslony bocznej i jeszcze jedna na dole schowka z lewej str patrzac z fotela) a do dmuchawy kluczyk nr 8.
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 28-01-10 o 18:00
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KWIDZYN
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Nawiew

    Cześć wszystkim,

    Od kilku dni nie działa mi nawiew, na climatronicu paski od mocy nawiewu rosną, lecz 0 wiatru.
    szukałem poprzednie wątki i wypróbowałem porad. Niestety w moim przypadku nadal problem nie został rozwiązany.

    Audi A3 8L 2001r. 3d
    1.6 AVU 102km

    Próbowałem:
    Sprawdziłem bezpiecznik Nr 25 od Klimy i jest ok. Wszystkie inne z lewej strony kierowcy i na akumulatorze również ok.
    Wykonałem diagnozę climatronica błąd 18.1 błędne napięcie na silniku dmuchawy powietrza, błąd stały.
    Rozebralem prawy schowek i na kostce od dmuchawy napięcie jest -6v lub -7v.
    Dmuchawa po podłączeniu na krotko pod akumulator po chwili zaczyna się kręcić.

    Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną?

  10. #10
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wentylator dmuchawy do wymiany

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •