Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: światła przeciwmgielne tylne 2 zamiast 1 Lewego

  1. #1
    kupiec997's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kRakÓw
    Auto
    3.2 V6 RWD & 2.2 HDI touristique
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    429 razy

    Domyślny światła przeciwmgielne tylne 2 zamiast 1 Lewego

    Witam doszedłem do wniosku że nie za ciekawie wygląda a3 (8L) z jednym przeciwmgielnym. Więc po niżej przedstawiam sposób jak w 15minut i ze znikomym wkładem finansowym możemy mięć 2 światłą przeciwmgielne na tyle.

    Potrzebujemy : 1.żarówkę taką jak w przeciwmgielnym lewym
    2.Pin taki jak w wtyczce lampy 1 sztuka
    3.ok 150cm przewodu
    4.lutownica cyna izolacja wiertarka rozwiertak


    Wypinamy wtyczkę od lampy lewy tył kostka ma numerowane piny interesuje nas pin 3 tam podpinamy się ( lutujemy kabel o długości około 150cm przeciągamy go pod plastikiem pasa tylnego tam gdzie zaczepiony jest trójkąt ostrzegawczy na prawą stronę do prawej lampy.




    Następnie odkręcamy lampę prawy tył (4 nakrętki 8 mm 2 zaczepy ) wyjmujemy i mamy zaślepione miejsce.



    Potrzebny będzie rozwiertak stożkowy najłatwiej będzie tak rozwiercić



    Do prawego wkładu lampy wkładamy żarówkę taką samą jak fabrycznie jest w lewej lampie



    potrzebujemy jeszcze jeden pin którego brakuje w kostce lampy prawej pod numerem 3 standardowy pin 2 listkowy zarabiamy go na przewodzie który przeprowadziliśmy z lewej lampy i zarobiony pin na przewodzie wpinamy pod numer 3 w kostce lampy prawej ( jedyne wolne miejsce w kostce) przykręcamy lampę wpinamy wkład lampy zapinamy wtyczkę skałdamy platki bagażnika i gotowe

    EFEKT



    TRUDNO ZNALEŹĆ DOBRĄ OPIEKUNKĘ DO DZIECKA , ALE JESZCZE TRUDNIEJ ZNALEŹĆ DOBRE DZIECKO
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-07-15 o 19:39

  2. #2
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Z racji tego iż w tutorialu nie ma zdjęć dołączam poglądowe zdjęcia i małą dodatkową instrukcję co i jak :

    Potrzebujemy :

    1. Żarówkę taką jak w przeciwmgielnym lewym - P21W 12V 21W BA15S
    2. Pin taki jak w wtyczce lampy 1 sztuka - dostałem na szrocie całą kostkę z 7 pinami i zarobionym już
    przewodem
    3. ok 200 cm przewodu
    4.lutownica cyna izolacja lub szybko - złączka

    Instrukcja montażu przewodu taka sama jak podał kolega kupiec997, z tym że ja :

    01. ze zdobytej na szrocie kostki wydobyłem jeden z sześciu (obojętne jakich) pinów, w ten sposób że plastikową kostkę podważa się delikatnie śrubokrętem płaskim od tylnej części kostki, gdzie górna część kostki odchyla się nam do góry mając dostęp do 6 pinów wraz z przewodem.

    02. następnie wyciągamy jeden z pinów wraz z przewodem i lutujemy do zakupionego 200cm przewodu jednożyłowego, oczywiście miejsce lutowania zabezpieczamy taśmą izolacyjną lub folią termokurczliwą.

    03. następnie tak zarobiony przewód wkładamy do jedynego wolnego miejsca w prawej kostce lampy, w ten sam sposób rozbrajając kostkę jak w pkt 01 - należy zwrócić uwagę na ułożenie pinu w kostce żeby był w jednej linii z pozostałymi pinami w kostce.

    04. następnie przeciągamy przewód w sposób opisany przez kolegę kupiec997 - przeciągamy go pod plastikiem pasa tylnego tam gdzie zaczepiony jest trójkąt ostrzegawczy na lewą stronę do lewej lampy - oczywiście plastik odkręcamy. Pod plastikiem widoczna jest wiązka przewodów - tam za pomocą taśmy izolacyjnej łączymy nasz przewód z całą wiązką.

    05. następnie podpinamy się pod przewód oznaczony na kostce nr 3 - ja użyłem szybko-złączki

    06. wkładamy żarówkę w prawą lampę i cieszymy się z podwójnego przeciwmgielnego

    Poniżej zdjęcia poglądowe kostki oraz zarobionego przewodu wraz z pinem :












    Życzę powodzenia w modzie - warto !!!

    Pozdrawiam
    Komander






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=1aeef...7889c3438cb0ee
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-09-15 o 15:15

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •