Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: Problem z częstym wyważaniem opon...

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Problem z częstym wyważaniem opon...

    Witam.

    Postanowiłem poprosić Was o pomoc i opinię.

    Mam problem gdyż muszę baaaaaaardzo często wyważać opony (wyczuwalne są drgania kierownicy powyżej 70km/h).
    W tym sezonie robiłem to już 5-cio krotnie! (przebieg ok 10 tys km)

    Kłopot polega na tym że po poprawnym wyważeniu przejadę kilkaset km i problem zaczyna się od nowa.

    Nie hamuje zbyt ostro, zbieżność jest OK, na każdej z 4 opon po wrzuceniu na wyważarkę coś jest nie tak...

    Jakieś pomysły?

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mam coś podobnego. Co prawda ja wyważałem tylko 2 razy, ale znowu czuję
    lekkie drgania.

    Na letnich oponach tego nie miałem, dopiero jak zmieniłem na zimówki
    do których kupiłem stalowe felgi. Ja już zacząłem się zastanawiać czy mi
    się opona na feldze nie kręci.

    A być może po prostu zbiera się zimowy brud na kole i daje taki efekt...

  3. #3
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Sprawdzcie zawsze bieznik opony , wystarczą naprawde małe kamyki w rowkach , aby opona zaczęła bicie . Przy szybkosci ok. 120 km\h , opona robi 1000 uderzen na minutę , stroną inaczej obciązoną , stąd własnie drgania które w ekstremalnych wypadkach moga przeniesc sie nawet na całe auto .
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzięki za podpowiedzi ale ostatnio wyważałem opony wszystko grało -> przejechałem zaledwie 350 km i drgania.
    Pojechałem do wulkanizacji i okazało się że KAŻDA miała bicie -> jak to możliwe ?

    Czy zawieszenie lub układ kierowniczy może wpływać na drgania?
    Jak to sprawdzić?

  5. #5
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    moze na felgach od wewnętrznej strony masz stary zalegający bród? mam nadzieje ze przynajmniej przed kazdym wywazeniem Twoj wulkanizator dobrze umył koła...

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    mialem z 8L duze drgania , i raz byly raz nie, mechanicy powiedzieli ze to luzne drązki kierownicze, wczystko bylo wymienione i po kilkuset kilometrach znowu to samo, winowajca okazał sie przegub.. jak dodawalem gazu to drgala kierownica. moze to cos pomoze, ale wydaje mi sie to dziwne. Za kazdym razem na nowo wyważają Ci kola?? moze poprostu odpadają te ciezaki albo mają popsutą maszyne, probowales w innych wulkanizacjach? ja tez wywazylem ostatno kolo , kolez nalozyl z 20 tych "ciezarków" i tez drgalo pojechalem do innego wulkanizatora , sciagnal wszystkie po poprzednim gosciu, sprawdzil na masyznie i bylo 25-35 i zalozyl kilka i wszystko gra bez problemu
    pozdro

  7. #7
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Milanoo Pokaż post
    winowajca okazał sie przegub.. jak dodawalem gazu to drgala kierownica.
    to równierz mozliwe,potwierdzam mialem to, dwa zewnetrzne przeguby mialy wrzery oraz delikatne luzy. dopiero po rozgrzeniu w trasie po przejechaniu 150km pojawialy sie drgania przy delikatnym skrecaniu kół i przyspieszaniu. Przerzucenie stronami zewnętrznych przegubów moze delikatnie cos poprawic, ale z czasem przypadlosc powraca.

  8. #8
    istanbul's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Błoto kolego, błoto...z nim jest duży problem , głównie na stalowych felgach , gdzie masz słaby dostęp do wewnętrznej strony... Ja mam ten sam problem , ale zawsze jak umyję felgę dokładnie Karcherem od środka , to przestaje ona "bić". Musi ona być jednak porządnie wypłukana , bo gdy na jej części zostanie brud , to będzie działał jak odważnik i koło znowu będzie drgać

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Sorry koledzy ale to nie błoto!

    Opony używane w normalnych drogowych warunkach bez polnej jazdy.

    Wyważałem koła w 4-ech różnych zakładach.
    Za każdym razem koło jest czyszczone z błota po zdjęciu z samochodu i bez ruszania ciężarków wrzucane na wyważarkę aby sprawdzić czy jest bicie -> za każdym razem jest coś nie tak z każdym kołem!
    Następnie wszystkie ciężarki są ściągane i wyważanie od nowa.

    Odnośnie przegubu to możliwe ale z tyłu przegubów nie ma.
    Podczas jazdy nie hamuje gwałtownie co podobno również wpływa na niedoważenie opon.
    Felgi są proste, opony OK a nawet gdyby coś było z nimi nie tak to z 4-rema na raz raczej wątpię...
    Szukam przyczyny w aucie.

  10. #10
    Jaspis's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    mam podobnie w tej chwili... opony zakupione 2 miesiące temu (niestety 8 letnie, ale z dobrym bieżnikiem). Wyważane i za każdym razem coś nie tak - dalej bicie przy 120-130. operacja wyważania razem z testem drogowym i optymalizacją ale po ściągnięciu po jakimś czasie na maszynę pokazuje brak wyważenia. Mam na pewno tarcze do wymiany, ponieważ bicie jest również przy hamowaniu. Dwa mocne miejsca bicia to przy spadaniu prędkości przed 100 i przed 60. Od 60 w dół nie ma bicia.

    Dzisiaj kupiłem nowiutkie opony - zostało wyważone wszystko - i próba sił. Przy 130 -140 bicie - mniejsze niż wcześniej ale jest.

    Oczytałem się już trochę o tym na forum i pozostają mi jeszcze tarcze do wymiany co mam w planie (cały komplet razem z klockami tył i przód).

    Dziwi mnie jednak ten problem z wyważeniem kół.

    Zawieszenie mam ok. Maglownica nowa z drążkami i końcówkami. Tuleje tylne wahaczy przednich wymienione tydzień temu. 3 dni temu sworzeń z lewej strony. Wiem, że przyczyną może być jeszcze przegób, ale przy skręcaniu nie mam stukania a po podniesieniu koła nie mają w żadnej płaszczyźnie luzu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •