Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokazane rezultaty 141 do 150 z 150

Temat: Problem ze stacyjką

  1. #141
    pandamiano's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łuków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam
    Dziś chcąc odpalić auto zaczęła mi się jakby obracać wkladka stacyjki. Dopiero trzymając za to czarne wokół stacyjki udało mi się odpalić. Ktoś wie w czym problem?

  2. #142
    xPablo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice/Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Problem ze stacyjką - w poszukiwaniu specjalisty [regeneracja?]

    Moi drodzy, sprawa jest.

    Temat dotyczy stacyjki w A3 8L 1,6 przedlift 97rok. Otóż od kilku dni w sumie zaczęła mi się dziwnie "blokować" tzn. jak wyciągnę kluczyk to nie ma takiego charakterystycznego kliknięcia po którym to zawsze odcinało mi zasilanie np do radia... teraz czasem jak w nią po prostu stuknę palcem to zaskoczy, raz też się zablokowała tak że nie mogłem kluczyka włożyć... po chwili dopiero się udało.

    Od razu powiem, że wymieniłem dziś kostkę stacyjki i jest o wiele lepiej, z pozycji rozrusznika na zapłon już odskakuje po odpaleniu silnika. Często jak wyjmuje kluczyk to już jest to charakterystyczne kliknięcie ale nie zawsze...

    Tutaj obawiam się, że "środek stacyjki" będzie już na wykończeniu... Pytanie co z tym zrobić, zastanawiam się w sumie nad regeneracją stacyjki ale nie mam namiarów na nikogo sprawdzonego w Katowicach najlepiej (albo okolicach)m Macie jakieś namiary na dobrego speca? Bo jak podzwoniłem po kilku stronach z googli to rzucają mi jakieś kosmiczne ceny od 250zł do 380zł.. (zadzwoniłem do tylko 2 gości i postanowiłem napisać tutaj post.

    Pozdrawiam

  3. #143
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  4. #144
    xPablo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice/Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    wątpie w moje zdolności manualne żebym to zrobił dobrze... Poza tym też brak czasu mnie ogranicza trochę...

  5. #145

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Osw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Problem z odpaleniem po wymianie stacyjki

    Dzień dobry!


    Pacjent: A3 8L 98R 3D

    Padła stacyjka (wkładka). Niestety nie mogłem jej też wyciągnąć. Kupiłem całą inną stacyjkę wraz z kluczykiem od Audi TT 01r (kluczyk scyzoryk). Mój kluczyk to ten z jednym przyciskiem pośrodku do uruchamiania lampki. Po zmontowaniu zakupionej stacyjki nie mogę odpalić auta. Zapala na 1 sek i gaśnie.

    Pytanie czy muszę kodować na nowo kluczyk? Czy jest nie zgodność tej stacyjki z immo?

    Na liczniku cały czas miga kontrolka od kluczyka (immo).

    Co mogę zrobić aby odpalić auto? Jest mi ono niezbędne ;(

  6. #146
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Skoro gaśnie to coś z immo

  7. #147

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Osw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    No tak domyślam się...

    Pytanie czy immo to ta czarna obwódka wokoło wkładki, w którą wpina się małą kostkę z wiązki spod kierownicy?
    Przepięcie na starą obwódkę ze stacyjki nic nie daje. Przyłożenie starego kluczyka też nic nie daje. Przełożenie transpondera z kluczyka do kluczyka też nie pomogło.

    Any ideas ??

  8. #148
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Na pewno trzeba cos kodować, przecież od tak na pewno to nie będzie działać.. Ale wątpię, że z TT to będzie chodzic..

  9. #149

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Osw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Autocom pokazuje niezgodność kluczyka.
    Jutro spróbuje zakodować nowy kluczyk. Może da rade...

  10. #150

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Problem ze stacyjką

    Witam!
    Mam dość spory problem ze stacyjką w moim Audi A3 8l 3D 1998r. Po zgaszeniu silnika chciałem kolejny raz go odpalić a tu NIC. Przekręcam kluczyk i luz... po włączeniu zapłonu zero oporu przy odpalaniu samochodu (odpalaniu to za dużo powiedziane, bo samochód nie drgnie mimo tego, że świecą się kontrolki (a raczej kontrolka od immobilizera) oraz jest włączone radio i climatronic) - jest wrażenie jakby coś się złamało/pękło i stacyjka nie stawia żadnego oporu przy odpalaniu. Podczas kiedy wyciągam kluczyk ze stacyjki również nie dzieje się kompletnie nic - wszystkie kontrolki jak się świeciły tak się świecą W MOMENCIE GDY NIE MA KLUCZYKA W STACYJCE. Gaśnie wszystko tylko i wyłącznie wtedy gdy odłączam zasilanie akumulatora. W momencie gdy podpinam go ponownie analogiczna sytuacja - zaświecają się kontrolki. Po włączeniu zapłonu załącza się climatronic oraz radio.
    Dziwne jest również dla mnie to, że miga ciągle kontrolka od immobilizera. Miał ktoś kiedyś podobną sytuację?
    Stało się to dwa dni temu. Od dwóch dni po kilka godzin szukam problemu a to w samochodzie, a to w internecie. Nie ma żadnej analogicznej sytuacji do mojej. Czytałem x postów.
    1. Sprawdzałem wkład stacyjki - jest sprawny.
    2. Kostka stacyjki również prawdopodobnie sprawna.

    Będę bardzo wdzięczny za każdą udzieloną odpowiedź oraz za każdą pomoc. Już kompletnie nie wiem gdzie szukać problemu. Proszę o pomoc!

    Poniżej zamieszczę jeszcze video z całym działaniem stacyjki.
    Pozdrawiam!

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Zamieszczam filmik:

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •