Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Brak mocy, głośniejsza praca silnika

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Brak mocy, głośniejsza praca silnika

    Witam szanownych kolegów,

    Zwracam się z prośbą o pomoc w zdiagnozowaniu następującego problemu:
    Posiadam A3 1.9 TDI AGR- od jakiegoś czasu samochód stracił nieco mocy, a silnik zaczął głośniej pracować. Auto nie przyspiesza jak dawniej, robi to ociężale. Przeciągając samochód na 3 biegu (1300- 4200 obr/min) ma się wrażenie- szczególnie w wyższym zakresie obrotów- jak gdyby auto chciało wyrwać do przodu, ale nie mogło. Proszę o jakieś podpowiedzi na co zwrócić uwagę, co sprawdzić, jak uzdrowić mojego Audika.
    Poniżej dla wtajemniczonych zamieszczam logi z przeprowadzonych testów dynamicznych.

    Pozdrawiam

    grupa 000


    grupa 001


    grupa 003


    grupa 004


    grupa 008


    grupa 010


    grupa 011
    Ostatnio edytowany przez mikhael - 06-03-09 o 20:41

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Pierwsza rzecz to przepływomierz do wyczyszczenia.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    giżycko
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    napewno przepływka do czyszczenia, tnie dawkę na wyższych obrotach, turbina wygląda ok
    przydała by się jeszcze grupa 13
    i czy taką temperaturę masz zawsze?? bo w logu 001 temperatura wynosi 75 stopni a powinna ok 90

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Przepływką zajmę się w najbliższym czasie. Co do temperatury napewno uszkodzony czujnik lub termostat. Od jakiegoś czasu wskaźnik nie dochodzi do pełnych 90 stopni na zegarach. Da się to jakoś sprawdzić? Czy ewentualnie są jeszcze jakieś odchylenia od normy w zamieszczonych logach? Grupę 13 postaram się wstawić jak najszybciej.

  5. #5
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam... pomozcie mi bo nie wiem jak zrobioc te proby dynamiczne , podlanczam vag-a i co dalej wiem gzie to nacisnac w programie ale jest jakas szczegolna zasada by one wyszly te proby, tzn. musi miec moze silnik temp. odpowiednia i czy zaczynam pomiar od pierwszego biegu .... prosze o jakies wskazowki, bo nie chcialbym nie potrzebnie jakis czesci wymieniac... dzieki

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    giżycko
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    tak da się to sprawdzić. komp zczytuje temp z dwóch czujników. Jeden pokazuje wartość na desce rozdzielczej a drugi wykorzystuje komputer. można sprawdzić jeden w grupie engine w bloku 3, czwarta wartość a do porównania druga w 17 grupie instruments w bloku 3 pokazuje wartość z drugiego czujnika. na tej podstawie możesz porównać. najpierw całkiem na zimno rano przed odpaleniem włącz stacyjke i zczytaj obie wartości a potem na całkowicie rozgrzanym silniku. nic trudnego

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hej

    Nie chciałem zakładać nowego wątku a ten ma odpowiedni tytuł.

    Sprawa jest troszkę dziwna. Wcześniej wydawało mi się, że to tylko jakieś moje przewrażliwienie ale ostatnio utwierdziłem się w przekonaniu, że jednak coś musi być nie tak.

    No więc. Czasami moje auto jest jakby słabsze i przy tym silnik pracuje nieco głośniej. Nie jest to zmiana kolosalna, ale odczuwalna dla kierowcy. Są dni, że silnik pracuje cicho, gładko, przyspieszenie jest wtedy znacznie lepsze, odczuwalnie lepsze. Kiedy trafia się czas słabości, auto zaczyna jakby wyć. Już od około 2.5 - 3 tyś obrotów jest po prostu wycie... Auto przyspiesza ale jakby je coś trzymało.

    Dodatkowo, wczoraj i przedwczoraj było -17 i auto chodziło idealnie. Miało moc jak nigdy, cicho chodziło i było cudnie Jak jest cieplej (od -5 w górę) to czasem przy odpaleniu chodzi nierówno. Nie jest to falowanie obrotów tylko nierówna praca silnika. Tak jakby nie palił równo. Jak jest zimno, bardzo zimno, problem znika.

    Macie propozycje jak zacząć diagnozę? Przez ostatni rok robiłem:

    - mam nowy przepływomierz,
    - nowy czujnik temperatury + termostat,
    - nowe świece
    - nowy czujnik Halla (G40)

    Filtry wymieniane regularnie.

    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki dotyczące diagnozy problemu.

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam mam podobny problem co Ty IronFlower choć inny silnik.
    A mianowicie dzisiaj miałem kurs do Nowego Sącza ok.100 km od mojej miejscowości zamieszkania, rano -22 auto odpaliło bez problemu ale po paru kilometrach auto straciło moc od 2.5 tyś obrotów auto w miare przyśpieszania zaczyna jakby wyć i mimo wciśnięcia pedału gazu do oporu praktycznie mało co przyspiesza gdy się zatrzymałem na chwile zgasiłem silnik później ciężko było go odpalić gdy odpalił problem na chwile znikł. Auto znów przyspieszało bez problemu i odpalało ale w drodze powrotnej znów to samo

    Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

  9. #9
    SZORSTKI77's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DOLNY ŚLĄSK
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Cool

    dziś usłyszałem że zbyt niska temperatura silnika spowodowana uszkodzonym termostatem lub czujnikiem cieczy może powodować taki spadek mocy,tak zwany tryb awaryjnyale sam niewiem mam ten problem i juz ponad miesiąc i niemoge się uporać a sporo porad i prób wykonalem może ta temperatura-ktoś może wie coś z tej beczki

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    http://a3-club.net/forum/showthread....840#post531840

    Pozwoliłem sobie założyć oddzielny temat w tamtym dziale... Chyba znacznie więcej osób tam zagląda, może odzew będzie żywszy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •