Strona 53 z 198 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 521 do 530 z 1975

Temat: Felgi, opony, koła, - wszystko do Audi A3 8P

  1. #521
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Opona 235/40 w porównaniu do dotychczasowej 225/40 ma wyższy profil, więc będzie wyglądać gorze, bardziej "baloniasto". Jeżeli chcesz poprawić wygląd, ale kosztem komfortu, to wybierz np. 215/40. Wtedy profil będzie niższy, a dodatkowo zrobi się trochę większy naciąg. Na feldze 8,5" może już ładnie wyglądać. Tyle, że te wszystkie zmiany mają sens jeżeli będą na wszystkich kołach...
    Ostatnio edytowany przez wojt - 18-06-13 o 15:09

  2. #522
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojt Pokaż post
    Opona 235/40 w porównaniu do dotychczasowej 225/40 ma wyższy profil, więc będzie wyglądać gorze, bardziej "baloniasto". Jeżeli chcesz poprawić wygląd, ale kosztem komfortu, to wybierz np. 215/40. Wtedy profil będzie niższy, a dodatkowo zrobi się trochę większy naciąg. Na feldze 8,5" może już ładnie wyglądać. Tyle, że te wszystkie zmiany mają sens jeżeli będą na wszystkich kołach...
    Tak, właśnie owego balona miałem na myśli. Oczywistym jest, że chcemy mieć jak najmniej gumy na felgach, ale w takim wypadku balon byłby poniekąd dobrym rozwiązaniem. Zejście do 215/40 przypadkiem nie odsłoni bardziej przestrzeni między kołem a nadkolem? Bo przecież zawiecha pozostaje wtedy w tym samym miejscu, jeżeli się nie mylę. W dodatku wolałbym jeździć na szerszym kapciu niż bardziej naciągniętym, w 225/40 Goodyear nie idzie tego kapcia zerwać przy żadnych manewrach.

  3. #523
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twhirl Pokaż post
    Tak, właśnie owego balona miałem na myśli. Oczywistym jest, że chcemy mieć jak najmniej gumy na felgach, ale w takim wypadku balon byłby poniekąd dobrym rozwiązaniem.
    to będzie gorzej wyglądać.. lepiej tą felgę wyeksponować niskim profilem, niż zakładać baloniastą oponę. a jak chcesz zmniejszyć prześwit między nadkolem, a kołem, to może zainteresuj się gwintem i jeszcze trochę skręć auto do dołu?

  4. #524
    siivvy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    UE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twhirl Pokaż post
    ale jakoś średnio rozsądne wydaje mi się mieć na przodzie szerszą gumę niż na tyle.
    wiem, ze twoj 2.0 to nie RS3 ale wlasnie w RS3 seryjnie montowane sa opony 235 przod i 225 tyl.
    ...

  5. #525
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PamaB Pokaż post
    to będzie gorzej wyglądać.. lepiej tą felgę wyeksponować niskim profilem, niż zakładać baloniastą oponę. a jak chcesz zmniejszyć prześwit między nadkolem, a kołem, to może zainteresuj się gwintem i jeszcze trochę skręć auto do dołu?
    Myślę nad gwintem od ponad 2 lat, ale mija się to z celem. Za dużo i za szybko jeżdzę, żeby pocinać na gwincie. Poza tym, założenie gwintu równałoby się już z robieniem reszty auta (zmiana na S3, wymiana tapicerki na skórę itd itd), a ten temat chwilowo odpuściłem bo przestaje to być opłacalne względem kosztów. Narazie zamówiłem 225/40, za rok może podejdę do tematu na nowo

    Cytuj Oryginalnie napisane przez siivvy Pokaż post
    wiem, ze twoj 2.0 to nie RS3 ale wlasnie w RS3 seryjnie montowane sa opony 235 przod i 225 tyl.
    A to dość ciekawe, nie wiedziałem o tym. Ale tam to pewnie ma jakieś konkretne uzasadnienie względem mocy

  6. #526
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twhirl Pokaż post
    Myślę nad gwintem od ponad 2 lat, ale mija się to z celem. Za dużo i za szybko jeżdzę, żeby pocinać na gwincie. Poza tym, założenie gwintu równałoby się już z robieniem reszty auta (zmiana na S3, wymiana tapicerki na skórę itd itd), a ten temat chwilowo odpuściłem bo przestaje to być opłacalne względem kosztów. Narazie zamówiłem 225/40, za rok może podejdę do tematu na nowo
    Jak kupisz porządny gwint, to będziesz mógł jeździć jeszcze szybciej. I wcale nie będziesz musiał jeździć mniej. A gwint wcale nie musi iść w parze z body od S3 i skórzaną tapicerką.. Sleepery też mają swój urok. Zobacz sobie na Sportbacka Cichego, jak jeszcze siedział tam gwint i seryjne zderzaki.

  7. #527
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PamaB Pokaż post
    Jak kupisz porządny gwint, to będziesz mógł jeździć jeszcze szybciej. I wcale nie będziesz musiał jeździć mniej. A gwint wcale nie musi iść w parze z body od S3 i skórzaną tapicerką.. Sleepery też mają swój urok. Zobacz sobie na Sportbacka Cichego, jak jeszcze siedział tam gwint i seryjne zderzaki.
    Właśnie opadła mi szczęka na widok jego felgi i jak to jest spasowane z autem... Dzięki za cynk :O

  8. #528
    Cheeroki's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Quattro S-Line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Panowie pytanie do znawców:

    Czy w sportbacku quattro koła na osi tylnej są bardziej schowane w głąb nadkoli niż przednie?

    Szukam felg i zastanawiam się czy ładniej siądzie zestaw 4x 8x18 ET43 czy lepiej kupić 4x 7,5x18 ET 45 i wrzucić dystans na tylną oś?
    Zależy mi aby koła przednej i tylnej osi były równo w stosunku do nadkoli.

  9. #529
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Z tyłu potrzebujesz mniejszego ET, żeby spasować koło z nadkolem. Przy parametrach 8" ET43 koło z przodu jest praktycznie równo z nadkolem, na tyle jeszcze trochę brakuje. Oczywiście ładniej siądzie zestaw 8j" ET43.

    Ps. Nie wiem, jakie masz u siebie zawieszenie, ale oczywiście jesteś świadomy przycierek z tyłu, jak zrównasz koło z nadkolem?

  10. #530
    Cheeroki's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Quattro S-Line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Zawieszenie S-line a przycierek nie chcę dlatego dopytuję i bede bardzo wdzieczny za kolejne sygestie bądź podlinkowanie kogoś galerii z zestawem 8J i 7,5J

    Jeśli przód 8J ET 43 jest na równi z nadkolem to chyba lepiej tego uniknąć i wziąć te 7,5J + wrzucić dystans 13mm na tył.
    Wtedy powinny być jednakowo "schowane" i nie obcierać.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Felga o której myśle to S-line pięcioramienny ala dawny RS6

Strona 53 z 198 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •