Strona 66 z 198 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 651 do 660 z 1975

Temat: Felgi, opony, koła, - wszystko do Audi A3 8P

  1. #651
    darteye's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PamaB Pokaż post
    Jest wielki podwieszony temat o felgach.. kup szerokie max 7j, żeby Ci się naciąg nie zrobił. A opony 205/55/16 są jak najbardziej ok.
    Tapatalk
    masz na mysli "Felgi, opony, koła, - wszystko do Audi A3 8L" ?

    w sumie zmieściłem tego posta, żeby dowiedzieć się czy dobrze kojarzę co trzeba przy wyborze felgi, bo ze mnie taki mechanik jak....;p
    z oponami źle sformułowałem pytanie, już poprawiłem opony już przerabiałem cały dzień to mam je obcykane

    A co to jest ten naciąg?

    Trochę zastanowiła mnie jedna rzecz, jak dobierałem felgi do modelu auta to niektóre z nich nie pojawiały się na liście mimo, że i szerokość felgi + rozmiar i rozstaw śrub jest odpowiednia, generalnie nie przejmować się tym? jak te podstawowe parametry są spełnione to na pewno będzie wszystko pasować?
    Na którymś z wątków doczytałem, że w moim modelu rozstaw śrub to 5x100 - dobrze ktoś podał? I jeszcze zastanawia mnie ten parametr ET, ktoś pisał "żeby felga nie wystawała" - czyli, że całe koła będą bardziej na zewnątrz auta? podacie mi minimalne i maksymalne ET w moim przypadku?

  2. #652
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Rozstaw masz 5x112, jeśli masz 8P. Otwór centrujacy 57.1. Im większa et, tym koło bardziej jest schowane. Zakres et zależy od szerokości felgi.
    Ps. Podałeś temat o 8L, taki sam jest dla 8P

    Tapatalk

  3. #653
    darteye's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PamaB Pokaż post
    Rozstaw masz 5x112, jeśli masz 8P. Otwór centrujacy 57.1. Im większa et, tym koło bardziej jest schowane. Zakres et zależy od szerokości felgi.
    Ps. Podałeś temat o 8L, taki sam jest dla 8P
    dzięki za potwierdzenie rozstawu.... a Ty generalnie jakie ET preferujesz w swoim przypadku? jak mniemam ET50 to standard (nie wiem z którego roku Ty masz), zdjąłem koło, żeby zobaczyć u siebie mam 6,5jx16H2 ET50
    felgi które podobają mi się mają 7jx16ET45 lub 40 - chyba mniej niż 45 nie brać bo będzie przegięcie?

  4. #654
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Możesz założyć ET40 przy tej szerokości.

    Tapatalk

  5. #655
    darteye's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PamaB Pokaż post
    Możesz założyć ET40 przy tej szerokości.
    dzięki za info... w sumie przeleciałem połowę postów i jak ktoś pisał (chyba jeden z adminów) za bardzo odstające będą chlapać auto z boku więc mniej niż 45 nie biorę

    Tak zapytam jeszcze o jedno bo nie mam z technicznego punktu bladego o tym pojęcia:
    jest dla przykładu felga 6,5, 7 cala jak to się ma do opony? bo ma ona stały rozmiar 205/55R16 - czy przy zakładaniu na 7ke czy też inny mniejszy czy większy rozmiar - opona dopasowuje się do rozmiaru felgi? Jak są podane zakresy dopuszczalne 6,5 - 7 - 7,5 felgi to taka opona będzie "leżeć"?
    Ostatnio edytowany przez darteye - 02-12-13 o 16:47

  6. #656

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3 miasto
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez darteye Pokaż post
    dzięki za info... w sumie przeleciałem połowę postów i jak ktoś pisał (chyba jeden z adminów) za bardzo odstające będą chlapać auto z boku więc mniej niż 45 nie biorę
    Ja niedawno zakupiłem 7j et42 do swojej A3 Sportback S-line (205/55/r16) i jest bardzo dobrze

  7. #657
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    W dużym skrócie: im szersza felga, tym większy się robi naciąg i opona układa się w jakby stożek. Im felga węższa, tym bok opony wychodzi bardziej poza granice felgi. Zobacz sobie obojętnie jaką szerokość opony na różnych felgach na www tyrestretch.com.
    Ps. Jeździłem na 7j i ET42 i nie było problemu z chlapaniem - auto po prostu się brudziło. Więc z ET40 też nie byłoby dramatu, ale oczywiście to Twój wybór

    Tapatalk

  8. #658
    darteye's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez glide87 Pokaż post
    Ja niedawno zakupiłem 7j et42 do swojej A3 Sportback S-line (205/55/r16) i jest bardzo dobrze
    podziękował
    Cytuj Oryginalnie napisane przez PamaB Pokaż post
    W dużym skrócie: im szersza felga, tym większy się robi naciąg i opona układa się w jakby stożek. Im felga węższa, tym bok opony wychodzi bardziej poza granice felgi. Zobacz sobie obojętnie jaką szerokość opony na różnych felgach na www tyrestretch.com.
    Ps. Jeździłem na 7j i ET42 i nie było problemu z chlapaniem - auto po prostu się brudziło. Więc z ET40 też nie byłoby dramatu, ale oczywiście to Twój wybór
    no to już co trzeba w temacie wyjaśniliście mi, dzięki bardzo

  9. #659

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Mam pytanie trochę z innej beczki, czy oponę która przed tem była naciągnięta można potem normalnie założyć, bez żadnych skutków ubocznych?
    Chodzi o Nankanga AS-1

  10. #660
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez henieQ Pokaż post
    Mam pytanie trochę z innej beczki, czy oponę która przed tem była naciągnięta można potem normalnie założyć, bez żadnych skutków ubocznych?
    Chodzi o Nankanga AS-1
    Wszystko zależy od tego jak bardzo naciągnięta i w jakim jest teraz stanie. Dla każdego naciąg opony może oznaczać zupełnie coś innego. Pamiętaj też, że mocno naciągnięta opona dostaje bardzo po tyłku, szczególnie na dziurach i znacznie szybciej się przez to zużywa.

Strona 66 z 198 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •