Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 29

Temat: Windows na Rns-e projekt

  1. #1
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny Windows na Rns-e projekt

    Witam wszystkich!!!
    Ostatnio zainstalowałem RNS-E i multi kierownice do mojego autka. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i pewnego ranka zaśfitał mi pomysł podłączenia laptopa. Mam takiego, który działa tylko z zewnętrznym monitorem ponieważ matryca padła.
    To co dokłanie chce zrobić ma wyglądać tak:

    -wymontowałem napęd dvd i przedłużyłem przewody i chce to zamontować w kokpicie zaraz nad navi

    -wypuściłem rozgałeźnik usbx2 który chce zamontować obok napędu

    -włącznik zasilania na tej samej zasadzie powędruje zaraz obok włącznika ESP

    -zasilanie gotowiec ze sklepu podłączony do plusa po kluczyku co uchroni akumlator

    -pozostałe porty w usb w lapku załaduje tv card, wifi i blutka

    -tauchpad też już wymontowany z przyciskami ale jeszcze nie wiem gdzie go ulokuje

    -do tego klawiatura bezprzewodowa i pad

    -zrobiłem rozgałeźnik gniazda diagnostycznego pod co podepne vaga

    Nie wiem czy się nie pospieszyłem ponieważ zastanawiam się nad rozdzielczością.
    Teraz moje pytania:
    1. Czy jest możliwe wyświetlenie windowsa na takiej małej rozdzielczości? Jeśli adapter sam to sobie dostosowuje to jestem w domu
    2. Jaki adapter polecacie to tej kobinacji alpejskiej? Czy te z możliwością sterowania dvd playerem z poziomu navi dadzą radę coś ruszyć w laptopie?
    3. Na jakim połączeniu uzyskam najlepszą jakość? Laptop posiada wyście s-video i standardowe monitorowe chyba sie to nazywa d-sub
    4. Czy istnieje jakiś fajny graficznie program monitorujący pracę silnika? Teperatura, doładowanie itp.

    Może pomysł szalony, ale godny uwagi wystarczy pomyślec jakie możliwości niesie. TV w samochodzie za 130zł a nie 1300zł itp. Tak się składa, że mam nielimitowany internet w komórce więc połączenie i mamy neta
    Może ktoś posiada adapter i może to sprawdzić. Chcę się upewnić zanim zaczne wydawać pieniądze i ciąć deskę. Jestem gotowy przetrzeć szlaki dla potomnych i licze na zaiteresowanie i pomocne odpowiedzi.
    pozdrawiam

  2. #2
    waski's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Naas
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hmm... Przyznam ze nie widzialem RNS-a wiec moze sie myle... ale jak zamierzasz podlaczyc lapka do wyswietlacza? Wydaje mi sie,ze matryca w navi ma swoj wlasny kontroler ktory nie posiada wejscia VGA ani tez S-video. Co najwyzej jakies wejscie w systemie PAL lub NTSC do kamery cofania lub podobne ( choc tego nie wiem ) . Rozgladnij sie za jakims panelem 7'' z matryca dotykowa - wtedy kwestie sterowania masz z glowy. Na cos takiego zarzucasz nakaldki na system ( polecam Road Runner lub Centrafuse - RR jest darmowy ) Do lapka podlaczasz gps, bluetooth, wi-fi i masz navigacje z mapami jakie chcesz, zestaw hands free, mp3 na dysku, jesli chcesz swietna jakosc dzwieku dokupujesz karte dzwiekowa na USB ( choc sa strasznie procesorozerne ) Ehhh..no mozliwosci jest sporo. Niedlugo wrzuce foty i relacje z montarzu mojego sprzetu. A narazie wygooglaj - CAR PC
    Waski

  3. #3
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    nie zapomnij o przetwornicy, chyba że masz przejsciówke do zasilatora. ja mam takiego lapa juz przygotowanego bez matrycy z jeszcze darmową wersją CF (fajna sprawa mp3, dvd, wifi, tel głośnomówiący, net, navi i vag diag) ale stwierdziłem, że szkoda na to czasu. Mieszkać tam nie mieszkam a z tego wszystkiego wystarcza mi muzyka.
    jak mówi waski najlepiej monitor dotykowy na vga po co Ci klawiatura latająca po a3-ce. s-video zostaw sobie na kamerke cofania (banalnie prosto do podpiecia). i to wszystko w miejsce RNS, a ori navi sprzedaj

  4. #4
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    http://www.audiforum.us/multimedia/2...c-project.html może to coś pomoże, przez przypadek się na to natknąłem.

  5. #5
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez waski Pokaż post
    Hmm... Przyznam ze nie widzialem RNS-a wiec moze sie myle... ale jak zamierzasz podlaczyc lapka do wyswietlacza? Wydaje mi sie,ze matryca w navi ma swoj wlasny kontroler ktory nie posiada wejscia VGA ani tez S-video.
    RNS-E u mnie wygląda tak:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4e9f0e6a6.html
    Nie mylisz się, ale jeśli przeczytasz dokładnie posta to zobaczysz, że potrzbuje multimedia adapter. Posiada on wejście cinch-video RGB więc nie problem kupić taki kabel s-video po przeciwnej stornie.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kajetan Pokaż post
    nie zapomnij o przetwornicy, chyba że masz przejsciówke do zasilatora. ja mam takiego lapa juz przygotowanego bez matrycy z jeszcze darmową wersją CF (fajna sprawa mp3, dvd, wifi, tel głośnomówiący, net, navi i vag diag) ale stwierdziłem, że szkoda na to czasu. Mieszkać tam nie mieszkam a z tego wszystkiego wystarcza mi muzyka.
    jak mówi waski najlepiej monitor dotykowy na vga po co Ci klawiatura latająca po a3-ce. s-video zostaw sobie na kamerke cofania (banalnie prosto do podpiecia). i to wszystko w miejsce RNS, a ori navi sprzedaj
    Pisałem, że mam już gotowy zasilacz samochodowy. Co do sprzedawania NAVI to dzięki za radę, ale dopiero zamontowałem miesiąc temu i jeszcze się nie nacieszyłem. Poza tym mam kiere z s3 8P z multi co super razem działa a praca nawigacji, szybkość i dokładność map nie zastąpi żaden tomtom czy garmin (oczywiście przy podpiętej GALI). Co do kamery to jaką polecasz, jak to zamontować i jak cena? Adaptery multimedialne mają najcześciej dodatkowe wejście automatyczne do kamery cofania. Mam w sumie parktronic ale lubie gadżety

    Kolego pago dzieki za przydatne info. Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jest to wykonalne.

    Pisałem do kolesia od adapterów. Powiedział cyt. "Laptopa podłączysz za pomocą kabla chinch-s-video a adapter sam dostosuje rozdzielczość" Tylko czy można wierzyć na słowo!? I jaką jakość obrazu uzyskam? Jak sie chce coś sprzedać to sie pisze to co druga strona chce usłyszeć. Interesują mnie bardziej techniczne podpowiedzi niż opinie na temat tego pomysłu
    Dzięki za zainteresowanie

  6. #6
    redDCcrew's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Astra GTC Sport
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    u ojca w sharanie robiliśmy we dwoje system ... adapter działa dobrze na na Navi MFD VW testowałem sam zrobiliśmy wszystko łącznie z tv jak będzie działał z Twoją navi ciężko powiedzieć u niego jest wszystko ok a tak jak mówię jest: TV, Kamerka w dole zderzaka jest navi oczywiście DVD i do tego gsm także pełen wypas zajęło nam to podłączenie + strojenie (ojciec jest elektrykiem z zawodu około 3-4 dni) po mojej pracy nie spotkałem tak rozbudowanego systemu półki co jeźzi on już na tym ponad rok i bez problemów

  7. #7
    waski's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Naas
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No tak, z tym adapterem faktycznie nie doczytalem - moj blad. Sadzac po poscie z linka od kolegi PAGO - ktos mial wlasnie problemy z rozdzielczoscia oraz czestotliwoscia karty. Niechce teoretyzowac gdyz temat RNS jest mi obcy, opieram sie jednie na wiedzy z zakresu IT , ale mysle ze wszystko zalezy od karty graficznej w laptopie. Jesli bedzie elastyczna w konfiguracji to moze nie bedzie problemow Co do map..hmm.. mysle ze Automapy nie przebije Ale to moje prywatne zdanie. Pozdrawiam i zycze sukcesow w projekcie !!!
    Waski

  8. #8
    redDCcrew's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Astra GTC Sport
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dodam że on zawodowo jeździ samochodem dlatego takie mody poczyniliśmy tak uważam że to zbędne bajery dla kogoś kto powiedźmy nie spędza 3/4 dnia w samochodzie... takie moje i jego zdanie ... ja u siebie palnowałem podłączyć navi audi plus ale poszedłem w bardziej zaawansowany sprzęt car audio tj głośniki focal z przodu mały zestaw jbl gto 75x4 do tego skrzyneczka wszystko po małej modyfikacji w GLD i jest cacy to tak na marginesie sorry za ot

  9. #9
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez waski Pokaż post
    Sadzac po poscie z linka od kolegi PAGO - ktos mial wlasnie problemy z rozdzielczoscia oraz czestotliwoscia karty.
    Zgadza się tylko kolega z audius.com podłączył to bezpośrednio pod navi bez adaptera. Podobno on sam dopasowuje rozdzielczość

    Cytuj Oryginalnie napisane przez redDCcrew Pokaż post
    u ojca w sharanie robiliśmy we dwoje system ... adapter działa dobrze na na Navi MFD VW testowałem sam zrobiliśmy wszystko łącznie z tv jak będzie działał z Twoją navi ciężko powiedzieć u niego jest wszystko ok a tak jak mówię jest: TV, Kamerka w dole zderzaka jest navi oczywiście DVD i do tego gsm także pełen wypas zajęło nam to podłączenie + strojenie (ojciec jest elektrykiem z zawodu około 3-4 dni) po mojej pracy nie spotkałem tak rozbudowanego systemu półki co jeźzi on już na tym ponad rok i bez problemów
    Co dokładnie podłanczliście? Laptopa? Jeśli tak to jaką jakość uzyskałeś? Dało się coś przeczytać?

    Z tego linka zastanowiło mnie jeszcze sterowanie usbbus to już ponad moje oczekiwania ale na bank postaram się to podłączyć
    Jakie programy polecacie do pc car? Najbardziej zależy mi na monitorowaniu pracy silnika. Taki screen jak mają tuningowcy prędkość, doładowanie itp.

  10. #10
    redDCcrew's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Astra GTC Sport
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jest tak moduł gsm, TV, navi + czytnik dvd + kamerka, to tego 2 ekrany w dachu i działa to ok samochód jest dobrze zrobiony nic zbędnego nie widać nic nie kusi złodzieja a to podstawa. Komputera nie montowaliśmy dla niego zbędny gadżet po prostu na dvd nie wiem jaka jest rozdziałka ale da radę pooglądać nawet z napisami a adapter ma taki że navi steruje dvd

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •