Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Kolizja drogowa - czy nie za mało mi przyznali kasy?

  1. #1
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny Kolizja drogowa - czy nie za mało mi przyznali kasy?

    Witam,
    na początku lutego miałem małą kolizję drogową... Na szczęście moją A3 nie ucierpiała bardzo na tym mianowicie:
    Wracałem z Sopotu z stronę Gdyni, ruszałem z pod świateł prawym pasem no i Pan emeryt wjechał na skrzyżowanie z rozpędu i gdy mnie jeszcze nie wyminął zaczął zmieniać pas.. Na ten mój oczywiście to tyle na wstępie, teraz do sedna sprawy:
    Moje uszkodzenia to:
    - przetarty przedni zderzak
    - przetarty i pozaginany przedni lewy błotnik, przesunął się w stronę drzwi tak, że drzwi nie mogłem otworzyć bez przeraźliwego dźwięku wyginającej się blachy
    - drzwi na rancie mają lekko zdarty lakier
    - kierunkowskaz lewy zbity
    - kierunkowskaz na błotniku połamany
    - przebita przednia prawa opona (od uderzenia w krawężnik.. uciekałem przed uderzeniem i trąbiłem, ale to nic nie dało...)
    Zgłosiłem to do ubezpieczalni InterRisk (pierwszy raz usłyszałem, że coś takiego istnieje...). Po 6tygodniach przyznali mi odszkodowanie w wysokości: i tutaj mnie mocno zdziwili! Ok 1450zł! Do lakierki mam 3 elementy, 2 kierunkowskazy do wymiany, błotnik chcę wymienić, bo nie będę prostował... Wolę mieć to dobrze zrobione...
    Teraz powiedzcie mi ile mniej więcej powinienem dostać pieniędzy za tą szkodę? I czy nie powinni dać kasy za 2 opony? Bo co mi po jednej... Przecież nie kupię jednej opony... Kasy i kosztorysu jeszcze nie mam, informacje dostałem telefoniczne.
    Aha, moja A3 nie wygląda tak źle jak można się domyśleć po opisie Potem wrzucę jakieś fotki
    Pozdrawiam Wszystkich!

  2. #2
    BadAzz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW e46 320d touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    matigdy wejdź w temat mojego auta[kliknij w obrazek]. Tam na 2,lub3 stronie masz opis mojej stłuczki, gdzie szkody były niemal identyczne, a odszkodowanie z MTU dostałem 2,5xwięcej niż przyznano Tobie.

    http://www.karolinaroksela.republika.pl/

    ZAPRASZAMY!!! Projekty ogrodów, terenów zieleni, florystyka, bukieciarstwo.


  3. #3
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Moj dziedek mial stluczke Żukiem ( nie z jego winy ) zostaly tylko drzwi kierowcy pogiete i dostal za to 1400 zl

  4. #4
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Z doświadczenia własnego. Musisz mieć do wglądu kalkulację szkody. Tam masz rozpisane wszystko co i jak.
    Jeśli chodzi o taką kwotę to gro kwoty to ceny _zamienników_. Należą Ci się oryginalne części. Poczytaj:
    http://www.rzu.gov.pl/skargi/najczes...amienniki___44
    Błotnik jeśli jest pogięty to na pewno wymiana.
    Jeśli chodzi o opony to nie wiem czy płacą za jedną czy za dwie. W przypadku amortyzatorów płacą za dwa. Z oponami nie wiem... Kwestia tego w jakim stopniu są zużyte i jak zostało opisane to użycie, jaka marka opony itp...
    Pamiętaj, że jeśli jest uszkodzona opona - może być i uszkodzona felga! Dodatkowe pieniążki... Szukaj plastików i wszystkich pierdół, które mogły się uszkodzić a kwota odszkodowania wzrośnie.
    Zweryfikuj kosztorys. Później będziemy myśleć.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  5. #5
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok, jak wszystko dostanę kosztorys to wznowię temat
    Nawiasem mówiąc to ta firma od razu mi się nie podobała.. W ich "siedzibie" panował istny klimat PRLu, a na pytanie moje o email'a, żeby dosłać moją polisę OC to powiedzieli, że nie mają.. A przecież mamy XXI wiek..

  6. #6
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matigdy Pokaż post
    a na pytanie moje o email'a, żeby dosłać moją polisę OC to powiedzieli, że nie mają..
    Sorki za OT ale babka w ZUSie jak bylem w tamtym tyg cos zalatwiac powiedziala, ze nie maja internetu a jak jej uswiadomilem ze maja to powiedziala ze nie po to zeby korzystac

  7. #7
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    Sorki za OT ale babka w ZUSie jak bylem w tamtym tyg cos zalatwiac powiedziala, ze nie maja internetu a jak jej uswiadomilem ze maja to powiedziala ze nie po to zeby korzystac
    Takie rzeczy i tłumaczenia to tylko w Polsce...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BadAzz Pokaż post
    matigdy wejdź w temat mojego auta[kliknij w obrazek]. Tam na 2,lub3 stronie masz opis mojej stłuczki, gdzie szkody były niemal identyczne, a odszkodowanie z MTU dostałem 2,5xwięcej niż przyznano Tobie.
    Szukam i szukam, a znaleźć dalej nie mogę.. Może pamiętasz orientacyjną datę kiedy opisywałeś zdarzenie?

  8. #8
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    powiem tobie ze znajoma za malusienka przeciekre w drzwiach czego praktycznie nie widac (i nawet tego nie robi) dostala cos ok 600zl wiec chyba mozesz sobie odpowiedziec na pytanie czy to jest za malo czy nie

  9. #9
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja Ci podam koszta jakie zapłacisz za naprawe- malowanie 3elementów- 900-1000zł, nowy błotnik- 150zł no i robocizna, pewnie koło 250 (strzelam)
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja za wgiety leciutko caly p[rawy bok auta, od drzwi pasażera do nadkola dostałem 1480zł. A w sumie była tlyko robota do wykonania bo nawet nic wymieniac nie trzeba...wiec troche Cie oszukali jakby nie patrzec. Powinienes dostac przynajmniej 3tys....masz podzespoly do wymiany, a ja mialem tylko lekko blacharke i lakierke do zrobienia...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •