Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: Kolizja drogowa - czy nie za mało mi przyznali kasy?

  1. #11
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Gdy zamieszczę zdjęcia to zobaczycie, że tragedii nie ma, tak na prawdę ledwo widać te uszkodzenia, a na drzwiach to jest tylko zdarty lekko lakier na obrzeżu drzwi, więc tam tylko zaprawkę zrobię, bo nie ma sensu całych drzwi. Ale fakt faktem to powinni za szkody oddać rekompensatę a to co ja naprawię to już chyba moja sprawą, więc będę na pewno odwoływał się od tej kwoty. Fajnie jakby kasy starczyło na jakieś Aluski 17"

  2. #12
    patynn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    spoko 3tys wyciągniesz, siła argumentów a tych ci nie brakuje zawsze mozesz ich postraszyć ASO... wtedy z reguły zmieniają ton rozmowy, hehe

  3. #13
    madlady's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    cb
    Auto
    ślicznotka
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jestem wlasnie w toku identycznej sprawy - wszystkim nieuczciwie potraktowanym przedstawie swoje doswiadczenia ,przemyslenia i rady
    ...tanie ubezpieczalnie wyliczaja smieszne kosztorysy bo 5 osob,na 10 oleje odwolania,gdyz bedzie przykladowo moherowym beretem,nie bedzie mialo czasu,checi,wiedzy itd.....wiec ubezpieczalnia od razu ma na takich spory zarobek ,a jak maja niskie stawki ,to z czego maja bulic;}

    anyways.... po przezyciach uwazam,ze jak juz walczyc to od razu z grubej rury tzn nie bawic sie w osobiste odwolania, osobiste wyliczenia,porownywania cen itp bo :

    -bardzo mozliwe,ze celowo w tym ICH kosztorysie waszej szkody w ogole nie ma wyszczegolnionych jakis elementow ,ktore powinny byc ,a Wy pomimo,ze pasjonaci aut tego nie wiecie
    [np ja nie wiedzialam ,ze pogieta tablica rej powinna byc takze wliczona w szkode ...innych drobnych,ale drogich rzeczy tez nie dostrzeglam - calosciowo firma Uniqua w kosztorysie mojej szkody "ZAPOMNIAŁA" wyszczegolnic az 5 elementow!! wpisala wersje audi najbiedniejsza - co tez bledne i od razu obniza koszt calosciowy]
    To potrafi stwierdzic tylko rzeczoznawca,dlatego nawoluje,zeby od razu nie patyczkowac sie i brac bieglych .

    -koszt rzeczoznawcy ubezpieczalnia jest zoobowiazana zwrocic

    -rzeczoznawca [w moim przypadku zaczal od
    odwolania sie dot. faktu,ze kosztorys nie obejmuje wszystkiego - koszt pisma 50zl]

    -bezsensem odwolywanie sie jako prywatna osoba, bez posiadania juz wlasnego odrebnego rzeczoznawcy i wspolnych z nim ponownych ogledzin z oszukujaca nas firma dlatego,ze ta firma nawet jak Wam zrobi ponownie ogledziny to i tak znowu na maxa zanizy! !!!!

    przyklad z zycia ,firma link4 ,roznica wyceny z pierwszych,a trzecich oględzin [!!!] 10 tysięcy złotych!!!
    wtedy ten Pan znalazl sie w tamtym miejscu - co ja tzn http://www.wyceny.org/
    [odpowiednik niemieckiej dekry] no i czy nie lepiej nie tracic czasu , od razu walczyc profesjonalnie niz czekac na 2,3 ioszukancze ogledziny,byc bez auta i dalej nieuczuciwie traktowanym?
    mi taki walek jeszcze probowali zrobic ,ze odliczali 50% z cen najtanszych zamiennikow!! czy ktos widzial zamiennik zderzak z tajwanu [na allegro min 150zyla],mega ciezki do spasowania za 105zl??-tak mi policzyli ,a moj zderzak ma spryski ,dziwnym trafem niezauwazone,tzn z emam sobie dziure zrobic i je tam sama zamontowac w ?? takze firmy te wstawiaja nieistniejace ceny bo "moze sie uda", a nie wstawiaja istniejace szkody!!

    wklejam czesc mojego niby kosztorysu,bo to śmiech na sali - calosc policzyli na ok 2tys ,biegly w przyblizeniu na okolo7-8tys,
    wtedy zwykle dzieje sie tak,ze firma ,w moim przypadku - uniqua bedzie musiala sie do tego ustosunkowac,pradopodbnie pojdzie na kompromis czyli kolo5tys co juz mnie satysfakcjonuje,jednak teraz musze jeszcze czekac na kolejne ogledziny, gdzie juz bedzie moj biegly i osoba z uniqi ,gdyz auto trzeba rozebrac przy uczestnictwie obu stron,bo najprawdopodobniej wyjdą jeszcze inne ,plasticzki,drobiazgi , popsute rzeczy,których nie da sie stwierdzic nie zciagajac zderzaka itp w ogole co to za ogledziny przy mocniejszym walnieciu,bez rozbierania i patrzenia co tam w srodku jeszcze dostalo!
    takze nie traccie czasu i z profesjonalnymi oszustami walczcie profesjonalnie [i w zasadzie na ich koszt]

    aha co do straszenia aSO to nie wiem....dlatego,ze przy ogledzinach od razu zaznaczasz czy kasa do reki czy na pdst faktur,czyli jaks ie zgodzisz do reki raczej nie mozesz juz straszyc Aso



  4. #14
    madlady's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    cb
    Auto
    ślicznotka
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    pseudo kosztorys
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	Obraz.jpg 
Views:	127 
Size:	50.6 KB 
ID:	2632  
    Ostatnio edytowany przez madlady - 22-03-09 o 11:23



  5. #15
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A tak wyglądają moje uszkodzenia:





    Szpary między błotnikiem a drzwiami są takie nierówne, bo poluzowałem błotnik na śrubach, aby móc normalnie otwierać drzwi, wymieniłem kierunkowskazy na błotnikach z pomarańczowych na dymione czarne i skleiłem kierunkowskaz przy lampie..

    madlady, chyba skorzystam z Twoich rad i wezmę się za to "z grubej rury"! Dzięki za rady.

  6. #16
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    http://www.pzm.pl/Rzeczoznawstwo/Znajdz_rzeczoznawce
    Dodam od siebie, ze po pierwszej wycenie trzeba jechac z wlasnym rzeczoznawca i jego wycena. I to przedstawic firmie ubezpieczeniowej. Trzeba sie odwolywac, zreszta nawet w aso powiedzieli mi ze kazda firma ubezpieczeniowa podaje przy pierwszej wersji najnizsza mozliwa opcje.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •