Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: przeróbka, wymiana odmy 1,8 AGN - dorobienie odmy - odma

  1. #1
    Jaspis's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny przeróbka, wymiana odmy 1,8 AGN - dorobienie odmy - odma

    Witam,

    Każdy kiedyś miał (bądź będzie miał problem z odmą). Otóż ja miałem Chcąc zaoszczędzić na oryginale czy podróbkach podaje swoje rozwiązanie.

    Potrzebne narzędzia, akcesoria:

    półtora metra węża olejowego o średnicy wewnętrznej 20 mm (3/4 cala) - na wszelkie nigdy więcej
    trójnik
    opaski metalowe
    kawałek wężyka do pieców gazowych - plastyczny - niestety przydał się, ponieważ wąż nie jest aż tak giętki i się łamał

    śrubokręt
    żabka i nasadka 10
    klucz imbusowy 5
    nożyk do tapet



    zaczynamy:

    Należy odkręcić 3 śruby imbusowe (kolor zielony) i 3 śrubki (kolor czerwony) - dwie po boku troszke niżej



    naszym oczom ukazuje się ten widok

    widać, że odma jest już odpięta... należy ściągnąć opaski metalowe i delikatnie zsunąć każdy wężyk - ja dorabiałem całość, ponieważ wszystkie były wadliwe.

    Następnie zacząłem od dołu. Trochę fuszerki w dolnej części, ale idealnie wężyk pasuje w otwór... można go dodatkowo uszczelnić, ale przez przygięcie w bok dopasowuje się do wewnętrznego pierścienia.

    Poprowadziłem między kablami pod kolektorem i do dziurki.

    Kolejny krok to założenie trójnika i przykręcenie węża do trójnika opaską (pamiętajcie, żeby opaski układać w taki sposób, aby później osłona plastikowa zdołała zakryć konstrukcję.
    Docinamy wężyk na wymiar od wyjścia przy wlewie oleju do trójnika.

    Zdjęcie poglądowe już teraz z gotowym układem.


    Prócz ustawienia odpowiednio dolnej części i wpasowania w otwór to była prostsza część...
    Teraz w tym miejscu


    Docinamy kawałek węża olejowego, delikatnie nasuwamy na plastik (ostrożnie - może się złamać), zapinamy opaskę... Tak samo robimy z ostatnim otworem od trójnika. Docinamy kawałek wężyka metalowego pamiętając, że jest plastyczny i można go układać. Skręcamy wszystko, tak sterując całością, żeby się jak najbardziej schowała w dół.

    Zakładamy z powrotem osłony plastikowe, polecam najpierw górną.
    Tak wygląda po skończeniu - jak widać troszkę się ściemniło...

    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-08-15 o 18:23

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •