Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 45

Temat: usunięcie katalizatora

  1. #21

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Wycinac kata i wsawic rurke o srednicy reszty wydechu, ew mozna wydlubac zawarosc puszki kata i w srodek wstawic rurke i to wszywstko ponownie wspawac - wtedy z zewnatrz bedzie wygladalo jakby kat byl (moze byc latwiej na przegladach).
    Przy seryjnej reszcie wydechu nie powinno byc problemu ze zbyt szybko przelatujacymi spalinami przez sonde bo masz dalej 2 seryjne tlumiki (dosyc restrykcynje) ktore skutecznie hamuja spaliny (szczegolnie wielka tylna puszka).
    Samo usuniecie kata po pewnym przebiegu w 1.8T jes odczuwalne jesli chodzi o wchodzenie na obroty.
    Mozna tez kupuc metalowy katalizator o wiekszym przeplywie np 100-200cpsi i wtedy bedzie prawie jak ori z tym ze kat bedzie stawial nieporownywalnie mniejszy opor niz ori ceramiczny.
    Przy 1 sondzie lambda nie ma najmniejszego problemu bo i tak jest blizej downpipe'u niz kata. Przy 2 sondach lepiej wstawic sportowy kat (jak napisalem wyzej)

  2. #22
    KARWAN's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZNAŃ / Lausanne
    Auto
    3.0 TDI +
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Przy seryjnej reszcie wydechu nie powinno byc problemu ze zbyt szybko przelatujacymi spalinami przez sonde bo masz dalej 2 seryjne tlumiki (dosyc restrykcynje) ktore skutecznie hamuja spaliny (szczegolnie wielka tylna puszka).
    a jezeli reszte ukladu tez mam nie seryjna? ?
    Ty chyba tez ?
    sa jakies problemy ?
    1

    13,65 -1/4

  3. #23

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Przy seryjnej reszcie wydechu nie powinno byc problemu ze zbyt szybko przelatujacymi spalinami przez sonde bo masz dalej 2 seryjne tlumiki (dosyc restrykcynje) ktore skutecznie hamuja spaliny (szczegolnie wielka tylna puszka).
    a jezeli reszte ukladu tez mam nie seryjna? ?
    Ty chyba tez ?
    sa jakies problemy ?
    Mi rzeczywiscie lambda padla po zrobieniu przelotowego wydechu po calosci... najprawdopodobniej od tego ze potrafil strzelic marchewa nawet jeszcze za ostatnim tlumikiem (po prostu bylo bagato paliwa). Wymienilem rok temu na sonde NGKi od tamtego czasu dziala.
    Niestety nie ma innej opcji nawet przy wolnym wydechy... jedna sonda musi byc. Jest ryzyko ze szybciej padnie jak auto rzuca ogniem... ale to cos za cos
    A czy spalanie wzrasta w seryjnym aucie po wywaleniu kata to nie moge stwierdzic bo nie mam serii... ale poki sonda dziala poprawnie i jej grzalka tez to nie ma powodu wiecej palic.
    Przy braku kata i 2 sondach to juz moga byc problemy z tym co bedzie czytala 2 sonda (bo nie bedzie roznicy odczytywanych wartosci miedzy 1 i 2-ga) dlatego wtedy najlepiej wrzycc sportowy kat i juz problemow nie ma.
    Sa tez inne sposoby na druga sonde np wylaczenie jej programowo (Unitronic) albo odsuniecie przez pierscien dystansowy od wydechu... ale to juz inny temat

  4. #24
    KARWAN's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZNAŃ / Lausanne
    Auto
    3.0 TDI +
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    jaki koszt takiej sondy ?


    Mach, probowalem sie odezwac na gg ... i nic zero odzewu
    1

    13,65 -1/4

  5. #25
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Mi w 1.6 przy pustym katalizatorze i jednej sondzie auto paliło więcej i jeszcze kapało z tłumika. Skoro mowa o wydechach to polecam: www.michael-tuning.pl mojemu ojcu w Astrze 1.4 16V zamontowali ostatni tłumik typu speeder i autko ma fajny głos i troszkę mocy dostało, ale tylko troszkę.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  6. #26
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Dzowniłem do tłumikarza powiedział że skoro to kat to mi wstawi tłumik wygłuszeniowy i tam wszczepi sondę ( bo jest ona na końcu kata a nie przed ). Koszt 200zł. Co do kosztu dla mnie akceptowalny aby mi w końcu nie buczało, sądzicie że bendzie wtedy OK dla sondy?

  7. #27

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN
    jaki koszt takiej sondy ?
    NGK np w InterCarsie cos ponizej 300zl placilem. Na allegro sa tez niby NGK ponizej 100zl - ale nie probowalem tych z allegro

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN
    Mach, probowalem sie odezwac na gg ... i nic zero odzewu
    sorry ale czasem pisze z komputera na ktorym nie moge miec gg z przyczyn technicznych - proponuje PW

    [ Dodano: Czw 16 Lis, 2006 02:07 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekm
    Dzowniłem do tłumikarza powiedział że skoro to kat to mi wstawi tłumik wygłuszeniowy i tam wszczepi sondę ( bo jest ona na końcu kata a nie przed ). Koszt 200zł. Co do kosztu dla mnie akceptowalny aby mi w końcu nie buczało, sądzicie że bendzie wtedy OK dla sondy?
    Podstawowe moje pytanie... po co usuwac kata w 1.6
    Jesli jest dzialajacy jeszcze to zostawic bo korzysci beda nikle, jesli juz nie dziala i nie trzyma spalim to wymienic na uniwersalny. Bedzie ekologicznie i bez problemow z sonda itp. Osiagow nie zyskasz a klopotow i kosztow sobie narobisz

  8. #28
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Podstawowe moje pytanie... po co usuwac kata w 1.6
    Jesli jest dzialajacy jeszcze to zostawic bo korzysci beda nikle, jesli juz nie dziala i nie trzyma spalim to wymienic na uniwersalny. Bedzie ekologicznie i bez problemow z sonda itp. Osiagow nie zyskasz a klopotow i kosztow sobie narobisz
    Nie Mach, nie chcę ani poprawiac osiągów ani nic w tym stylu. On po 1 nie jest sprawny bo weodorotlenki wychodzą na poziomie 300 a norma to 100, więc domniewam że tak jak by go nie było. Dla mnei osobiście to bez znaczenia czy on jest czy nie ja poprostu mam problem z tym że on pierdzi poprostu pod obciążeniem jak się jedize to przy 3 tyś wydobywa się dziwny dzwięk poprostu kat jest częściowo wydmuchany w środku i puszka wydaje rezonans dlatego chce się go pozbyć.
    I moje pytanie odnosi się do tego czy lepiej kata za 450zł uniwerslanego czy za 200zł tłumik wygłuszający. Mi zależy tylko na tym żeby było cicho i żeby ta sonda nie wariowała . Więc jesli rozwiązanie za 200zł jest OK to sam wiesz 200 to nei 450, natomiast jak rozwiązanie za 200zł ma m dodać zabawy z sondą lambdą to wydam nawet 450 aby mieć z tym już święty spokój.
    Więc jakieś rady co rozwiązania za 200 a rozwiązania za 450 ?

  9. #29
    maklakus's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    ja bym raczej nie wycinał kata... obstaje przy Sportowym katalizatorze ... np firmy PromotoR ....

    http://www.promotormocy.pl/index.php...&id_product=45

    ... czy ktoś z was miało czynienia z tymi katami i jak to się sprawdza zwłaszcza w silnikach 1.8T ?
    Fotografia Motoryzacyjna
    http://malachowski.carbonmade.com

  10. #30
    martin19's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Odkopie kotleta Ja bym nie wywalał mam 1.8 125km kat pusty w środku i ostatni tłumik także (tuning poprzedniego właściciela) wymieniałem sondę bo padła i teraz druga tak samo(nie mam pojęcia czy to wina wydechu ale padła).
    Spalanie jest większe a różnicy w mocy nie czuć tylko buczenie , szczerze wole radio od tego niby ''wzrostu mocy'' Lepszym rozwiązaniem dla Ciebie bd sportowy kat tak myślę chociaż sam nie testowałem.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •