Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 28

Temat: uszkodzona opona

  1. #11
    dzidek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Parzęczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Odpuść nie ryzykuj, zdrowie ważniejsze. Ze zdjęcia widać że została wytarta data produkcji.

  2. #12
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    to jest ta aukcja- http://moto.allegro.pl/item584424036...lop_sport.html
    oferta jest super bo opona ma 7,5mm a cena 55zl to jak za darmo

    W sumie mam komplet dobrych, ale na jednej mam 3?atki i mi ci?gle powietrze schodzi dlatego szukam jednej ?adnej ?eby podmienic
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pyrlandia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na bezpieczeństwie nie oszczędzaj bo może to się źle skończyć...
    Takie okazje lepiej omijać z daleka

  4. #14
    bartek2521's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    susz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie kus losu kolego, wiem cos o tym, kiedys złapałem gume w jednym kole a ze odbywało się to na trasie szybkiego ruchu musiałem zjechac troche na tym flaku z tej drogi by nie stwazac zagrożenia, w rezultacie spowodowało to że opona sie troszkę pozdzierała i popekała na rantach.
    ale naprawiłem flaka w wulkanizacji i wydawałosię ze jest ok gdy napompowali powietrze,
    to było zgubne, za jakiś czas jechałem do innego miasta i nagle cos strzeliło i zaczęło sciągac samochód , okazało się że wystrzeliła ta opona w której wtedy złzpałem tego flaka, normalnie zrobiła sie dziura w przetartym muiescu z boku opony.
    Dobrze że nie jechałem wtedy szybko bo Bóg jeden wie jak by się to skończyło.
    ODRADZAM!

  5. #15

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam Wszystki
    Jestem swiezym uzytkownikiem tego forum, ale na temat opon moge cos sie wypowiedziec.
    Jesli chodzi o podejzenia wiekszosci ludzi, ze to jest zdarty DOT to sa w błedzie. Nie jest powiedziane, ze jak na oponie jest znaczek DOT to zaraz odbok tego napisu ma sie znajdowac data produkcji opon. Otoz data jest troche dalej patrzac od lewej do prawej. Przypadkowo tak sie stało ... Jesli chodzi o uszkodzenie opony jest ono typowe w oponach tego rozmiaru sprowadzananych z Niemiec lub innych panstw UE. Opona ma zdarty kawałek płaszcza ochronnego, ktory nie odpowiada za wzmocnienie ani konstrukcje opony. Jest to czysto estetyczna sprawa. Opona jest kierunkowa wiec mozna schowac to do srodka. W przypadku opony asymetrycznej nie byłoby to mozliwe. Jednoczesnie chce Cie poinformowac, ze to sie wzieło od uszkodzenia mechanicznego, czyli uderzenia lub tez otarcia o kraweznik. W takiej sytuacji trzeba taka opone sprawdzic poprzez napapowanie i wtedy jestes w stanie okreslic w 100% czy wszystko jest ok. Jest to jeden z najdłuzej produkowanych modeli Dunlopa, wiec data produkcji moze byc naprawde bardzo zroznicowana.

    pozdr

  6. #16
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Gryf - obejrzyj dokładnie zdjecie , to nie jest otarcie . Jakos dziwnie zaczyna sie i konczy bardzo głeboko , nazwyczajnie w swiecie jest to wyciete nozem po którym nawet zostały slady. Otarcie na oponie nie jest tak punktowe , obrót koła powoduje zniszczenie na wiekszym odcinku .
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  7. #17
    kupiec997's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kRakÓw
    Auto
    3.2 V6 RWD & 2.2 HDI touristique
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    429 razy

    Domyślny

    tak za napisem dot jest takie podłużne zaokrąglone okienko i w nim jest data produkcji a dokładniej tydzień roku i sam rok , widać że to na chama ktoś wytargał

  8. #18
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    to jest po nożu lub szlifierce kontowej, nie warto zdrowia i życia ryzykować
    gdy kupowałem opony do mojej A3, jeszcze w Niemczech to facet powiedział ze jak nie obejrzy samochodu to mi opon o podanym przeze mnie rozmiarze nie sprzeda i tyle. On nie może pozwolić mi na takie ryzykowanie.
    Dodano:
    to jest po nożu lub szlifierce kontowej, nie warto zdrowia i życia ryzykować
    gdy kupowałem opony do mojej A3, jeszcze w Niemczech to facet powiedział ze jak nie obejrzy samochodu to mi opon o podanym przeze mnie rozmiarze nie sprzeda i tyle. On nie może pozwolić mi na takie ryzykowanie.
    Ostatnio edytowany przez (elmo) - 24-03-09 o 23:30 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #19
    elroy81's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    nie ważne czy ten ślad na oponie jest od noża, krawężnika czy szlifierki!!! Po co to komu wiedzieć? Tak jak kolega GRYF napisal jest to jedynie sprawa estetyki. Po zdjęciu widać że jest to powierzchowne uszkodzenie a tego typu uszkodzenia nie wplywają na konstrukcję opony. Nie twierdzę że ta opona jest w 100% pewna bo to można określić jedynie po zamontowaniu (tak samo chcąc uslyszeć diagnozę lekarza nie wystarczy do niego zadzwonić i opowiedzieć co cie boli, trzeba umówić się na wizytę!

  10. #20

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    wątpie żeby sprzedawcy w taki sposób usuwali znacznik DOT niszcząc przy tym oponę , ten znacznik jest przeważnie wypukły i wystrczy ściąć nożem do tapet i troche papierem ściernym i śladu nie ma po docie , moim zdaniem to jest uszkodzenie mechaniczne , tak na oko to nie wygląda tragicznie uszkodzony jest rimm gard chroni on w pewnym stopniu felgę i odpowiada za sztywność opony przy wchodzeniu w zakręty . ale ocenić tą oponę można tylko po napompowaniu ( i to do 3-3,5 bara ) ponieważ mogły przerwać się nitki kordu tekstylnego i wtedy na oponie wyjdzie taki bąbel z boku i taka opona to szmelc !
    Best ET-15,0s

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •