Strona 22 z 28 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 211 do 220 z 276

Temat: Wyciek płynu chłodniczego

  1. #211

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Uciekajacy Płyn Chłodniczy !

    Witam jestem posiadaczem Audi A3 1.9Tdi 130km 2002 od nie dawna borykam sie z problemem ze jak jade max 140 to plyn jest ale powyzej tej predkosci juz go po prostu nie ma . Było wymieniane Zbiorniczek / Korek / Przewód pęknięty(Sprawdzone resztę przewodów było okey) /termostat . Od razu pisze ze test na tzw '' Test uczszczelki glowicy byl robiony '' przy niskich i wysokich obrotach nic nie pokazalo . Dzis zauwazyłem ze prawdopodobnie leci z rury bo chwile po przejechaniu 100km chwile postało i pod rura stala sie plama ale to nie jest do konca sprawdzone !

  2. #212

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam
    U mnie jest podobnie. Winowajcą jest pompa wody. Przy małych przeciekach ciężko jest zauważyć bo kapie na pasek rozrządu a ten rozpryskuje go dookoła. Rozrząd wraz z pompą miałem wymieny dwa lata temu jakieś 25000km na nim zrobilem. Pytanie czy wymieniać samą pompę wody czy cały komplet?

  3. #213
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    niestety pasek musisz też wymienić bo płyn go uszkodził
    cyt:"SAM NAPRAWIAM A3 8L"...należy zwrócić szczególną ostrożność, aby przy nalewaniu płynu chłodniczego nie polać paska rozrządu - gdyż glikol ma negatywny wpływ na materiał

  4. #214
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    niestety pasek musisz też wymienić bo płyn go uszkodził
    cyt:"SAM NAPRAWIAM A3 8L"...należy zwrócić szczególną ostrożność, aby przy nalewaniu płynu chłodniczego nie polać paska rozrządu - gdyż glikol ma negatywny wpływ na materiał
    Po to tez jest przecież plastik który osłania rozrząd/pasek (wiadomo ze lubi pękać)

  5. #215
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    różnie to z tą osłoną bywa o ile ją ktoś ma

  6. #216

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po pół roku od wymiany uszczelki pod głowicą powraca temat problemów z płynem chłodniczym, znowu po ochłodzeniu silnika ciśnienie w zbiorniku, czuć w nim jakby benzynę, leje się na zimnym silniku po trójnikach dołączanych po montażu LPG. Znowu UPG padła? Co może być przyczyną? Znajomy mechanik mówił, że być może na jednym cylindrze jest za uboga mieszanka i temperatura tam wzrasta powodując wypalanie uszczelki, ma to sens?

  7. #217

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam
    Koledzy czy płyn Borygo nowy ma jakieś negatywne opinie na temat degradacji układu chłodzenia ??? Bo ręce mi opadają... Od początku śmigam na nim jakieś 4 lata 8l 1.8t agu 98r. Wiadomo stara a3 zgniła magistrala wody, fakt wizualnie rdza na zewnątrz i purchle , rozciekła się kupiłem zamiennik za prawie 200 zl. Zaś zalane borygo no i śmigam rok, a tutaj powtórka, dziura i mocne wżery w środku, jakby wyżarte. No nic zwaliłem wine na marny zamiennik, szukam ori używkę znajduję takową w wizualnie super stanie w środku była gładziutka z każdej dziureczki no i zaś borygo dodam żem amator, ale wszystko robię sam zgodnie ze sztuką i wiadomo z rozsądkiem. Aż dzisiaj k...a komunikat na desce z cieczą, patrze szukam, dziura no gdzie ? aa no magistrala przegniła na zgrzewie, do mocowania uchwytu słaby punkt. Po rozmontowaniu oględzinach, widać mocną degradację/purchle,wżery nawet najgrubszego elementu, tego co montujemy z o ringiem na wcisk w blok silnika -zgniło od środka. Oczywiście płyn w układzie żur rdzawy kolor, mętny, osad w zbiorniczku już ostatnio mnie zaniepokoił i jego przejrzystość (zbiorniczka) drastycznie spadła. Nie wiem czy to zbieg okoliczności,pech ? Posta napisałem z zapytaniem i chciałbym się dowiedzieć czy płyn jest tak ZŁY czy jednak pech. Ma ktoś jakieś doświadczenie z tematem ? Roboty z wymianą nie mało... Nowa ori magistrala widzę ok 700zl. Aha wiem to nie plyn g12 ale wszystkie są uniwersalne proszę nie czepiajmy się tego
    taki podgląd
    Ostatnio edytowany przez adam458 - 03-01-19 o 23:30

  8. #218
    Marfiol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    1.9 TDI
    Mam niewielki wyciek plynu przy króccu,kapie na skrzynie
    Mechanik ostatnio wymienil mi obejmy,nie dlugo po tym wywalilo mi plyn - rozwalilo króciec,wymienilem i dalej cos tam leciutko kapie..
    Nie wiem,czy sprobowac tam dac pod to jakies dirco,czy co z tym zrobic.
    Gumowy przewod nie wyglada na uszkodzony,chyba ze ktos ma jego wymiary zeby kupic jakis zamiennik

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  9. #219
    Gr4phy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam, odswieze temat trochę.

    Mam problem z wyciekiem płynu jak auto się troszkę nagrzeje i dostanie cisnienia. Otóż wydaje się że leci z pod czujnika temperatury ale czujnik plus oring został założony nowy. Dalej to samo. Więc pomyślałem że może będzie pekniete oring ten który jest pomiędzy głowica a tym całym kruccem / trojnikiem. Wymieniłem na nowy nawet dałem trochę na tawot. Runda zrobiona dalej cieknie. Węże które tam dochodzą nie wyglądają na pekniete.
    Cały czas się leje tak jakby z pod korpusu czy gdzieś z pod pompy vacu.
    Mam taki sam ten trójnik jak u kolegi wyżej z tymi swiecami do podgrzewania.

    Ma ktoś jakąś radę?

  10. #220
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gr4phy Pokaż post
    Witam, odswieze temat trochę.

    Mam problem z wyciekiem płynu jak auto się troszkę nagrzeje i dostanie cisnienia. Otóż wydaje się że leci z pod czujnika temperatury ale czujnik plus oring został założony nowy. Dalej to samo. Więc pomyślałem że może będzie pekniete oring ten który jest pomiędzy głowica a tym całym kruccem / trojnikiem. Wymieniłem na nowy nawet dałem trochę na tawot. Runda zrobiona dalej cieknie. Węże które tam dochodzą nie wyglądają na pekniete.
    Cały czas się leje tak jakby z pod korpusu czy gdzieś z pod pompy vacu.
    Mam taki sam ten trójnik jak u kolegi wyżej z tymi swiecami do podgrzewania.

    Ma ktoś jakąś radę?
    na tym trojniku masz 2 oringi. Jeden na laczeniu z glowica, a drugi na srodku gdzie dokrecany jest ten element ze swiecami. Mi wlasnie na nim ostatnio cieklo. Po wymianie mam sucho.

Strona 22 z 28 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •