Strona 13 z 28 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 276

Temat: Wyciek płynu chłodniczego

  1. #121
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    poziom oleju sprawdz kiedy chcesz , nie ma znaczenia czy cieply czy zimy, taki ubytek to musi byc widoczny. Nie masz mokrego dywanika od str pasazera?
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #122

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny Ubywający płyn chłodzący ze zbiorniczka wyrównawczego

    Cześć,

    W czym rzecz, w czwartek po odpaleniu silnika, po ok 15s wywaliło mi alert o braku płynu. Otworzyłem maskę i patrze, że faktycznie suchutko w zbiorniczku... no może trochę na dnie było. Sprawdzając wcześniej co jakiś czas stan płynów nie zauważyłem ubytków.

    Stosując doraźne środki dolałem wody i dojechałem do domu bez problemu (ok 6km), bez przegrzania, wskazówka trzymała pion, wentylator się nie uruchomił

    Po dojechaniu sprawdziłem stan płynu, to może ubyło 1-2cm płynu, zakładam, że jak się otworzył termostat to płyn się poszedł w duży obieg i stąd ubytek.

    Dzisiaj, przed wyjazdem sprawdziłem stan w zbiorniczku i tam sucho, dolałem wody i pojechałem w trasę, po drodze zajechałem na stację benzynową, sprawdziłem stan i było Oki.

    Zatankowałem, zapłaciłem powiedzmy ok 10-15min, odpalam samochód i znowu alert o braku płynu. W ciągu postoju uciekło mi 75% płynu ze zbiorniczka. Ciężko mi było zidentyfikować miejsce

    Podsumowując: Płyn ucieka na postoju przy wyłączonym silniku, podczas jazdy, póki co, płyn ubywa w mniejszym stopniu. Oleju w silniku nie przybyło, nie dymi na biało, nie widzę utraty mocy. Płyn w zbiorniczku ma poprawny kolor.

    Jestem na czwartek umówiony do warsztatu, jednak przed oddaniem samochodu do naprawy chciałbym być mądrzejszy o Wasze opinie. Więc jeśli ktoś ma sugestie to chętnie wysłucham.

    Ciężko mi było zidentyfikować miejsce wycieku, intrygujące jest dla mnie to, że podczas jazdy wyciek się uszczelnia, może w skutek większego ciśnienia?

  3. #123
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Poczytaj temat od poczatku.

    Ja bym szukal przyczyne w chlodnicy.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  4. #124

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    A3 2000, 1.9 tdi 110km
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam!
    mam a3 1.9tdi 2000rok, niedlugo po zakupie auta zaswiecila mi sie kontrolka braku plynu. Dolalem wode destylowana(nie duzo - zeby czujnik nie reagowal), po przejechaniu ok 600km znowu mi sie zapalila kontrolka. Akurat teraz samochod jest w serwisie i poprosilem goscie zeby sprawdzil gdzie znika plyn, na poczatku powiedzial ze nie ma zadnych wyciekow po czym jeszcze raz sprawdzil i powiedzial ze problem jest z glowica, koszt naprwwy ktorej bedzie kosztowal 900-1400zl(glowicy nie sprawdzal tylko sie domyslal bo zauwazyl troche czarnego koloru w zbiorniku),
    I teraz pytanie czy jest sens naprawy tego od razu czy jeszcze warto poszukac wyciekow samemu albo sprawdzic kluczowe elementy np. chlodnice, trojkat, uszczelke i tylko wtedy jechac do serwisu i wydawac kase? :/
    jak mozna sie upewnic ze problem jest z glowica? :/
    z gory dziekuje za pomoc!

  5. #125
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    zrobisz jak uważasz
    płyn sam nie wyparowuje
    możesz sobie samemu doglądać czy nie ma gdzieś wycieków
    doglądnij tez zbiorniczek wyrównawczy mogą tam byc osady oraz pęcherzyki powietrza
    możesz też spuścić płyn i jak mechanicy powiedzieli ze jest zanieczyszczony to będzie widać
    jak duzo ubywa bedzie kopcic na biało

  6. #126

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam,

    ostatni często muszę dolewać płyn chłodniczy im agrysywniej jeżdże tym więcej. Na domiar złego dzisiaj na korku zobaczyłem dziwny osad. Czy to jest znak walniętej uszczelki pod głowicą ? Oleju silnikowego nie przybywa cały czas jest na tym samym poziomie. W płynie chłodniczym nic innego się nie znajduje.


  7. #127
    gruby88's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZPL
    Auto
    audi a3 1.9TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Ja miałem podobny przypadek wracając w ten weekend znad morza, najpierw zapaliła się kontrolka o braku płynu, gdy do dolałem i przejechaniu może z 4km, znów to samo... Okazało się, że wiatrak od chłodnicy przeciął mi wąż i przez około 3cm rozcięcie płyn wyciekał, chlapiąc wszystko pod maską... Ale po zastosowaniu doraznych środków, jakoś udało mi się dojechać do domu

  8. #128

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam wszystkich podpinam się pod wątek mam problem z delikatnym wyciekiem w układzie chłodzenia, spod plastikowej rury to jest chyba wejście do pompy chłodzenia przy bloku silnika szczegóły na zdjęciu, może ktoś już się z tym zmagał, jaki rodzaj uszczelnienia ? jak to wymienić itp. cieknie tylko na postoju np. przez noc na zimnym silniku ? pozdrawiam

    A3 2000rok 1,6 benzyna silnik APF fotka:



    - - - Aktualizacja postu - - -

    fotka jeszcze raz :

    - - - Aktualizacja postu - - -

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9454f3dbe.html

  9. #129

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    Witam. Zauwazyłem ubytki plynu chlodzacego, oraz plame pod silnikiem po postoju. Plynu ubywa dosyc sporo i na 99% chodzi o to miejsce:




    zlapalem ten wężyk na dodatkowe opaski ale nic to nie pomoglo, dalej z tego miejsca leci płyn (wężyk jest zaraz nad napinaczem rozrzadu). Czy musze wymienic wężyk na nowy, czy to może byc wina tego na co ten wężyk się nakłada? (ta zapocona rurka)

    znalazłem numer części w etce (1J0122109R) czy ten trójnik może pęknąć i przez to niego sie leje?
    Ostatnio edytowany przez kfasny - 28-04-14 o 07:52

  10. #130
    MadIvan's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    kfasny - też miałem duży ubytek płynu przez to "kolanko". Jak je wyjęli i pokazali mi w warsztacie to okazało się, że od spodu jest całkiem spękane. Myślę, że tylko wymiana ale niekoniecznie do kupienia w salonie, są sklepy z artykułami gumowymi i tam są wszelkie takie gotowe elementy na wymiar.

Strona 13 z 28 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •