Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokazane rezultaty 81 do 82 z 82

Temat: Błąd 17965, notlauf. Proszę o analizę logów

  1. #81
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaito20 Pokaż post
    Czy podczas własnorecznego czyszczenia turbo nie trzeba specjalnego wywazania czy czegos takiego co ma miejsce podczas "profesjonalnej" regeneracji?
    nie ma konieczności wyważania wałka gdyż podczas czyszczenia nie demontuje się wirników tylko zdejmuje muszlę części gorącej turbosprężarki by dostać się do kierownic zmiennej geometrii.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sl500 Pokaż post
    z logów wynika że mam spore przeładowanie, kierownica chodzi bez zarzutów, czy to wina n73 ?
    silnik pewnie 130 KM, jeśli jesteś całkowicie pewien co do prawidłowej i lekkiej pracy zmiennej geometrii to winy należy szukać albo :
    - zanieczyszczony i przez to zacinający się tłoczek wewnątrz N75,
    - chwilowe przerwy w obwodzie sterowania N75 ze sterownika silnika (przejrzyj wtyczkę i spryskaj piny N75 oraz piny wtyczki sprajem do złącz elektrycznych ewentualnie sprawdź wiązkę czy nie nosi śladów przetarcia izolacji, przełamania przewodu ale tylko na odcinku od głównej wiązki do samego N75 (reszta kabelków wiązki zasila N18 i N239 jeśli N18 i N239 pracują prawidłowo), możliwe też jest uszkodzenie obwodu cewki wewnątrz samego N75,
    - zagnieciony lub zatkany brudem wężyk wychodzący z N75 do obudowy filtra powietrza.
    Innej przyczyny przeładowania nie ma - pod warunkiem, że jesteś całkowicie pewien za zmienną geometrię.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  2. #82

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    W moim przypadku wymieniłem węzę podciśnienia(wszystkie) na nowe, usunałem EGR (jest flansza-kryza),zamieniłem zawór N75 i mam przelotowy układ wydechowy,a wciąż wyświetla błąd 17965 że przeładowanie turbo. Objawy: Na biegach od 1-3 moge cisnąć pod odcięcia po przekroczeniu na 4 biegu 4000obrt. zmiana biegu na 5 i NOTLAUF-zawsze tak jest. Mam w domu VAG'a jak ten syf zdiagnozowac? Juz sam nie wiem co jest nie tak i co moze byc przyczyna.

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •