Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Kontrolka EPC, ESP i wzrost obrotów.

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Question Kontrolka EPC, ESP i wzrost obrotów.

    Witajcie.
    Posiadam auto od 4 miesięcy, rok 2005.
    Od momentu kiedy mam auto gdzieś około 5 razy pojawił mi się następujący problem: przy włączonym silniku włącza się kontrolka EPC i równocześnie ESP, a dodatkowo obroty zaczynają wzrastać do 1500, następnie spadają, silnik zaczyna się dławić. W ogóle nie da się jechać, bo auto nie reaguje na dodawanie gazu.
    Gdy wyłączyłem auto i zapaliłem ponownie wszysko wróciło do normy, tak też działo się za każdym razem, gdy tak się robiło.
    Pomórzcie mi w tej sprawie, napiszcie co to może być i jak to rozwiącać.
    Pozdrawiam
    Radek
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 18:06

  2. #2
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    pkt.1. przyczyn możne być wiele sprawdź przepustnice na początek (zawsze od czegoś trzeba zacząć)
    pkt.2. silnika AKL w 8P nie uświadczysz (no chyba że to auto to niezła rzeźba)

    p.s. życzę rozwiązana problemu z usterką

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Właśnie coś czytałem, że EPC jest odpowiedzialny za przepustnicę.
    Muszę przyznać, iż na autach znam się słabo, dlatego chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę sprawdzić przepustnicę?
    Jeśli chodzi o silnik, to nawet nie wiem dokładnie co wybrałem rejestrując się na stronie, a nie było możliwości ominięcia tego punktu. W danej chwili nie mogłem sprawdzić dokładnego modelu, w najbliższym czasie dokonam zmiany. To tak w ramach sprostowania.

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zerknij do bagaznika,powinna byc naklejka po prawej stronie informacyjna tam gdzie kolo zapasowe.Bedziesz wiedzial jaki silnik posiadasz.Najlepiej zbadaj sprawe vagiem.Moze tez byc przeplywomierz.

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Myślę, że nawet nie ma potrzeby zaglądania do bagażnika, gdyż posiadam do auta książkę serwisową. Tylko po prostu w momencie zakładania konta nie miałem możliwości sprawdzenia modelu silnika.
    W każdym bądź razie dziękuję za informację.
    Wiem, że najlepiej byłoby sprawę zbadać Vag-iem, bo całkiem możliwe, że to jedynie błąd jakiś. Tylko nie wiem, bo coś czytałem na forum, że w 8P to sprawdza się na CIN-ie ( tej informacji nie jestem pewien, piszę jedynie co mi się coś o uszy obiło).
    Pozdrawiam

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Czy nikt z Was nie spotkał się z takim problemem?

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    WITAM. silnik 1.6 benzyna na gazie jezdze okolo 6 miesiecy.od okolo 2 tygodni swieci mi kontrolka EPC od wczorajszego dnia silnik faluje i zalaczyla sie dodatkowo kontrolka od emisji spalin a po porzejechaniu ok 3 km zapala sie równiez ESP. jak klima jest wlaczona obroty utrzymuja sie czasami przez dluzsza chwile w granicy 900 a po wylaczeniu klimy spadaja na ok 600. czytalem duzo na forum ale jak myslicie od czego najlepiej zaczac szukanie usterki? mam zamiar echac na podlazenie pod komputer. jak myslicie warto jechc do SERWISU AUDI? sam koszt podlaczenia 160 zl. pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Posiadam silnik BGU. dajcie znac czy komus udalo sie rozwiazac taki problem.

  8. #8
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Podłącz auto pod kompa i zrób diagnostykę. Nikt Ci na odległość nie powie co się z autem dzieje...
    Jak nie masz żadnego sprawdzonego mechanika to jedź do ASO. Na pewno lepiej wydać na diagnostykę i wiedzieć o co chodzi niż wymieniać pół auta po kolei.

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Dzisiaj bylem na podłaczeniu pod kompterem. bład- czujnik pedalu hamulca.Wymienilem czujnik kontrolki zgasly. oboty silnika przy właczonej klimatyzacji ok 950 przy wyłączonej ok 800. Aha gdziesz wezyk spadł i podobno samochod dostawal za duzo powietrza. Jak narazie jest wszytsko ok.

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dęblin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Witam chciał bym podłączyć się pod ten wątek gdyż mam podobną przypadłość, a mianowicie od jakiegoś czasu świeci mi się kontrolka check engine i nie ma żadnych objawów dopóki nie zaświeci się EPC wtedy obroty folują w granicach 900-1100 pedał gazu działa tylko gzy wciśnie się go bardzo delikatnie praktycznie nie da się jechać. EPC zaświeca się raz na jakiś czas i czasami wystarczy zgasić i odpalić i jest wszystko ok czasami jednak trzeba odczekać jakiś czas. Nie wiem czy EPC i check mają ze sobą jakiś związek gdyż jek nie świeci się EPC to jest wszystko ok. Wiem że powinienem najpierw podłączyć pod kompa i sprawdzić ale mam samochód od niedawna i nie zaopatrzyłem sie jeszcze w kabel i program a szkoda mi kasy na ASO lub inne serwisy. Mam nadzieje ze chociaż trochę naprowadzicie mnie o co może chodzić. Jak pacie jakieś pomysły to podzielcie się ze mną.
    P.S. wiem że to już było 1000 razy ale jaki program i kabel polecacie do 2.0TFSI 2008r (nie stać mnie na produkty z adako)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •