Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 38 z 38

Temat: K04-020 zamiast k04-023 czujnik EGT

  1. #31
    Espania's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3/S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Piotrekb_s3 Pokaż post
    Wątpie żeby ktoś wyjmował niesprawne EGT i kombinował z zaślepką.Gdyby tak było sensor zostałby na swoim miejscu. Pewnie turbo ktoś zmienił na k04-20 i nie miał co zrobić z sensorem to go wymontował.BTW radze szybko naprawić usterkę bo bez sensora EGT sterownik nie ma żadnego pola manewru żeby uratować motor przy ewentualnym skoku temperatury spalin.Chyba że sterownik nie widząc sensora asekuracyjnie cofa zapłon o parę stopni...
    OK dzięki za informacje, ale niestety na pewno sensor ktoś wywalił niestety (Polscy mechanicy). A co mam zrobić jeśli mam założone turbo w którym nie ma wejścia na EGT?? Rozumiem że bez sensora można rozwalić turbinkę, czy tak?? Z góry dziękuje za radę.

  2. #32
    Piotrekb_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeziny
    Auto
    GTI ED30
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie wiem jak dokładnie zachowuje się sterownik gdy sonda EGT jest wyjęta bądź nie działa. Ale jeśli teraz nie masz cofniętego zapłonu na stałe ze względu na jej brak to przy upalaniu z np niedomagającą pompą paliwa (standard w S3) zwłaszcza w aucie po programie sterownik nie obroni się przed ubogą mieszanką cofnieciem zapłonu i może "spłynąć" motor

  3. #33
    Espania's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3/S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    ...dziękuje, teraz to mnie dopiero nastraszyłeś. No ale w takim razie muszę się szybko za to zabrać póki jeszcze wszystko jest ok...

  4. #34
    Espania's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3/S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    No niestety sprawdziłem na 100% mam wsadzoną turbinkę nie od AMK, czyli bez miejsca na fabryczne EGT!!! Moje pytanie a zarazem prośba o radę jeśli ktoś ogarnia temat co z tym fantem zrobić?? Tak żeby było dobrze i bezpiecznie dla silnika??

  5. #35
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    nawiercic otwor na egt sensor w kolektorze wydechowym i tam go podlaczyc. Jedyne tanie i mozliwe rozwiazanie byz wymiany turbiny a dokladnie jej czesci. Do 2001 roku nie bylo tego sensora i tez jakos eS trojki jezdzily. Ja mialem przez pomylke nie przykrecony czujnik do turbo przez prawie 2 lata w BAMie i tez nic sie nie dzialo. A bylo to niedopatrzeie chyba najbardziej chwalonej firmy tuningowej na tym forum. Wyszlo przy powtornym demonatazu

  6. #36
    Espania's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3/S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Dziękuje za podpowiedź tak pewnie zrobię bo nie będę wymieniał części turbiny skoro na razie nic jej nie dolega. U mnie też tak jeździ na pewno już dłuższy czas bo to pozostałość po poprzednim właścicielu a raczej jego mechanikach niestety U mnie też na razie nic się nie dzieje poza kontrolką błędu na liczniku oczywiście, ale lubię jak wszystko jest ok.

  7. #37
    michail55's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    ja mam inny problem otoz chcialbym do swojego apy wrzucic turbo z bam czyli k04 023. czy trzeba cos przerabiac czy spasuje p&p mimo ze ja nie mam egt w obecnej? powod padajaca turbinka

  8. #38

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny Czujnik EGT w 1.8T APY + k04-064

    Hej, szukam sprawdzonego czujnika EGT, który przypasuje do tej turbiny - z tego co się orientuję to posiada ona wejście gwintowane pod taki czujnik. Chcę to podłączyć do vFis.

    Moje pytania to:
    1. Jak znaleść dobry czujnik? Jaki gwint, długość itp.?
    2. Czy po podłączeniu do vFis od qmatis trzeba ato jeszcze jakoś kalibrować?
    3. Może jest ktoś we Wrocławiu kogo możecie polecić do montażu wspomnianej termopary?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •