Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Czy IC z Leona ARL(150) podejdzie A3 ASZ(130)

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Miasto
    Rzeszów

    Domyślny Czy IC z Leona ARL(150) podejdzie A3 ASZ(130)

    Witam
    nabyłem nowe autko , jest nim audi a3 z 2003 roku z silnikiem ASZ
    Mam pytanie i problem?
    Pytanie to :
    Czy podejdzie bez problemu IC z leona cupry ARL do audi A3 ASZ czy się zmieści , jak widziełem na allegro leony - to różnica polegała na rurach połączeniowych do IC a reszte chłodni sa takie same . Pytam się ponieważ mam pęknięty oryginalny IC w mojeje A3 i pasuje wymienić bo mocy ucieka w powietrze . a jeśli będę coś kompinował dalej z silnikiem to pasował by odrazu większy IC . Mi się zdaje że napewno nic mu nie zaszkodzi założyć większy IC.
    Problem.
    jak ruszam sredni na jeża to na dwójece przy obrotach ok 2tyś czuć delikatną zmianę jak co by się zmieniało ,zapłon czy coś innego (podobne jak w skrzyni automat przy zmaine biegów tylko delikatniej ) ale tylko przy normalnym ruszaniu , jeśli mu depne w spód nic nie czuć . Pisze ponieważ to mój pierwszy taki samochód i nie jest tak dobrze wtajemniczony w ten temat .
    czekam na jakieś odpowiedzi , dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    bombel, odrazu proponuje sie przywitac w odpowiednim dziale bo sie zaczna dziac niemile czyny i slowa
    .......

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Miasto
    Rzeszów

    Domyślny

    tzn w jakim dziale mam się przywitać

  4. #4
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    czytaj regulamin mamy dzial gdzie sie witamy u gory nawet masz 3 banerki male tam jest wszystko !
    420 500 km
    1

  5. #5
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Pierwsza ważna sprawa - nie butuj auta póki masz nieszczelność w dolocie bo zarżniesz turbine nadrabia ona wtedy straty powietrza i wchodzi na zbyt wysokie obroty.

    IC z ARL-a nie wejdzie tak poprostu do ASZ bo w ASZ wylot z chłodnicy jest w tym samym miejscu co wylot z IC ARL (wyjście z chłodnicy w ARL jest o ~10cm wyżej niż w ASZ)

    poza tym w ARL-u różni sie pas przedni bo wszystkie chłodnice umieszczone są o kilka cm bliżej silnika.

    na upartego da sie jednak wcisnąć ten cooler z tym,że wytniesz dosyć sporą ilość plastików przy chłodnicy i sam cooler będzie pod skosem zeby ominąć te wyjście z chłodnicy

    lepszym rozwiązaniem skoro planujesz jakieś przeróbki w przyszłosci jest zrobienie IC na wymiar na bazie rdzenia z IC ARL-a.

    Jak to mniej więcej wygląda i co trzeba wyciąć znajdziesz na forum

    pulg&play będzie tylko w przypadku przełożenia załego pasa przedniego wraz z chłodnicami od leona lub golfa 4 ARL.

  6. #6
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol
    pulg&play będzie tylko w przypadku przełożenia załego pasa przedniego wraz z chłodnicami od leona lub golfa 4 ARL.
    ja tylko troszke poprawie kolege - calego pasa przedneigo nie przelozysz bo jest inny - przelozyc mozesz jedynie komplet 3 chlodnic tzn IC wody i klimy - takie komplety mozna bylo znalezc jakis czas temu na allegro za ponad 1500zl

    najtaniej i najlepiej wyjdzie kupno IC z ARL'a i dospawanie aluminiowych komor z odpowidnio ustawionymi wyjsciami oraz zrobienie do tego nowego orurowania z nierdzewki
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Miasto
    Rzeszów

    Domyślny

    a czy po założeniu IC z ARL moc się coś zwiększy czy zostanie nominał .

  8. #8
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    ja tylko troszke poprawie kolege - calego pasa przedneigo nie przelozysz bo jest inny - przelozyc mozesz jedynie komplet 3 chlodnic tzn IC wody i klimy
    Tak tak mój błąd bo to przecież jest całość z mocowaniem na lampy i zamek klapy

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bombel
    a czy po założeniu IC z ARL moc się coś zwiększy czy zostanie nominał .
    troszeche ale głównie chodzi o to ,że nie będzie spadać po butowaniu bo wiekszy IC z przodu auta wychłodzi gorące powietrze po turbinie a mały w nadkolu nie daje rady.
    powietrze czym zimniejsze tym gęściejsze

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •