Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Magistrala CAN i 8L

  1. #1
    fl3xy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny Magistrala CAN i 8L

    Witam

    Mam takie pytanie . A mianowicie mam A3 z koncowki 98r. Posiadam radio Concert z A8 ktore ladnie mi dziala z reakcja na zaplon , podswietlenie, i wyswietlanie infromacji na FISie . Radio oczywiscie jest kaseciakiem.

    Czy jezeli z tylu radia mam tak kostke ktora wyswietla mi informacje na FISie czyli RDS i godzinie to czy moge uznac ze mam magistrale CAN ? Czy jak podlacze radio typu Concert II to nie bede potrzebowal zadnego emulatora CANBUS ??

    Pisze kolejnego posta bo przeszukalem cale forum i kazdy user pisze inaczej wszystko roznosi sie o rocznik 2000 lub wyzej. Ale dziwi mnie fakt wystepowania u mnie informacji na FISie to poprawna praca radia typu CONCERT z audi A8 w mim bzyku. I odrazu zapytam czy jest moze jakis generator kodow do takiego typu radia bo kupujac samochod niestety nie dostalem karty z kodem do radia

    Czekam na odpowiedz pozdrawiam i z gory dzieki

  2. #2
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Według mnie to nie ma zadnego znaczenia. Na pewno nie masz szyny CAN. Została ona wprowadzona po lifcie. FIS służy tu tylko jako wyświetlacz.

  3. #3
    fl3xy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czyli po zmianie radia na Concert II bede musial jednak zastosowac emulator CANBUS ? Czy z emulatorem bedzie działal FIS ?

  4. #4
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie będziesz musiał stosować emulatora jeżeli pogodzisz się z faktem, że radio będzie wyłączało się co godzinę. Trzeba też dolutować jeden kabelek, żeby było podświetlenie (bardzo prosty zabieg). Jak będzie wyglądała sprawa z FIS'em, nie wiem. Nie powinno być problemu ale niech ktoś kto jest pewny się wypowie.

  5. #5
    fl3xy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    a ze tak zapytam w miedzy temacie, czy w tym roczniu bylo by mozliwe zeby byl kluczyc scyzoryk oraz zegary z pelnym FISem ?? bo nawet nie moge na allegro takiech zegarow znalesc wszystkie sa z tymi kwadratowymi ikonami

  6. #6
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jest mozliwe zeby był pełny fis ja mam z 1996r i mam pełny fis a kumpel ma z 98 i ma pół fis tak ze sa takie i takie rocznik niema znaczenia jedynie wyswitlacz otwartych drzwi wszedł pózniej

  7. #7
    fuzzy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    witam mam pytanko odnośnie przerobionego radia audi chorus 2 (kaseciak) (dołożony przewód podświetlenia). Mianowicie grało w mojej a3 z 97r. jednak zmieniłem radyjko i teraz chciałbym je sprzedać. Ponieważ nie chciałbym nikomu wciskać kitu mam pytanko czy będzie dobrze działało w audicach po 99r. gdzie jest już szyna CAN ?? (czy modyfikacja nie sprawiła, iż radio nie będzie działało w autach z CAN-em)

    i jeszcze gdyby ktoś orientował się w wartości takiego sprzętu byłbym wdzięczny za podpowiedź ile mogę za nie żądać??
    pzdr.
    Ostatnio edytowany przez fuzzy - 05-05-09 o 18:29

  8. #8
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Kolego z tego co sobie przypominam to radio to wychodzilo z autami z canem.
    Jeśli masz już pełny fis to na 99% masz trzy kostki za zegarami. Musisz złapać sygnał z szarej kostki z pinu 5 i 6 (can l, can H) i podlączyć odpowiednio do pinów w radiu. Twoje stare radio wyśfietla info na fis przez CLK i DATA. Możesz wykożystać te przewody i przepiąć pin 12 do 5 i 6 do 13 (szara kostka). Oczywiście odpowiednio podlączyć w radiu. Po tej operacji bedzie dzialał fis i powinno się wł/wył po kluczyku. Nie wiem jak z podświetlaniem, ale na to jest łatwy sposób. Jeśli chcesz żeby dzialała GALA a nie masz sygnalu w kostach to złap z zielonej kostki zegarów pin 31. Trochę zamotałem ale powinno pomóc

  9. #9
    Blondyn_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieprz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Panowie a ja mam taki problem. Zamontowalem audi chorus w mojej a3 z 2000 r lift, wszystko fajnie chodzi lecz po wyciagnieciu kluczyka i wlozeniu spowrotem radnio sie nie wlancza, a po nacicnieciu wyswietla safe i za kazdym razem musze wprowadzac kod. Mam namieszane w kablach bo bylo tam radyjko z GPS, moze mi ktops powiedziec albo jakies foty jaki kabelek gdzie mam dac?? Naglosnienie bose aktualnie mam 3 kostki a pare kabli mam ucietych. Dzieki

  10. #10
    konto usuniete 1528706818
    Guest

    Domyślny

    panowie tu macie adapter can-bus przy kt?rym bedzie wam wszystko dzialac nawet RDS na wyswietlaczu Fis w zegarach sam go mam u siebie
    http://www.allegro.pl/item800804004_..._concert2.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •