Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokazane rezultaty 91 do 99 z 99

Temat: sprzęgło klimatyzacji

  1. #91

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Również mam problem z klimą - poprzedni właściciel wspominał, że klima raczej nie ma prawa działać bo dłuższy czas nie była serwisowana. Nawet zbytnio tego nie sprawdzałem, po prostu założyłem z góry, że wymaga serwisu (zdarzyło mi się ją na chwile włączyć, żadnych nieprawidłowości nie zauważyłem - poza tym, że nie chłodziła). W końcu znalazłem chwilę, żeby oddać auto - oczywiście "pełny" serwis klimy (układ szczelny, ubytek czynnika minimalny)... zadowolony włączam klime i słyszę klekot po otwarciu maski brzmi jak diesel, stukanie oczywiście z okolic sprężarki (tylko na włączonej klimie), ustępuje przy wyższych obrotach. Widać, że coś tam się zasprzęgla, da się odczuć nieco zwiększone obciążenie silnika, ale klima nie chłodzi - serwisant stwierdził, że prawdopodobnie sprężarka do regeneracji (co prawda sam to zasugerowałem, ale chłop zna się chyba na rzeczy). Dodam jeszcze, że WYDAJE MI SIĘ, że przed serwisem nie było stukania, jednak nie jestem pewien.

    Pytanie czy jest możliwe, że wystarczy wymiana sprzęgła? A może klekot pochodzi od napinacza paska? Dodam jeszcze, że pasek planuję wymienić w najbliższym czasie (jest nieco spękany, prawdopodobnie wymieniany był z rozrządem ~70k km temu), ale najpierw wolałbym załatwić kwestię klimatyzacji. Jak znajdę chwilę to zdejmę pasek i spróbuję organoleptycznie zdiagnozować usterkę, natomiast wszelkie porady, wskazówki czy spostrzeżenia mile widziane

  2. #92

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie takie stukanie po włączeniu klimy, to była rozwalona płyta zaworowa w sprężarce, chociaż klima cały czas dobrze chłodziła, to tłukła się okrutnie. Kupiłem używany kompresor i od sierpnia zeszłego roku spokój, ciekawe czy te wakacje wytrzyma.

  3. #93

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice tarnowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam, mam problem z klimatyzacją a mianowicie klimatyzacja działała rano a już po południu przestała działać od 2 lat nie była nabijana pomyślałem że jest mało gazu. Jak się okazało było 0.22kg gazu. Postanowiłem wymienić osuszacz bo był dawno nie wymieniany , wymieniłem olej w spręzarce klimatyzacji okolo 140-145 ml wlałem gdyż od 120 - 150 ml mieści się w sprężarce. Dodam że było dużo kontrastu w oleju w sprężarce i okolo 50ml oleju może kilka drobnych opiłków. Gdy miałem wyciągniętą sprężarke na stole to jak przekręciłem kołem tej sprężarki to ciężko chodziła. Po złożeniu spreżarki klimatyzacji w aucie i zrobieniu próżni i nabiciu 810 gram gazu okazało się że sprężarka klimatyzacji nie załącza się. Co mogło się stać gdy sprężarka dziłała. Czujnik ciśnienia klimatyzacji jest 3 pinowy i takie pytanie który z którym pinem mam spiąć na krotko tak aby zobaczyć czy to nie czujnik jest walnięty. I na spęzarce klimatyzacji są dwa przewody czciałbym dać osobno napięcie na ta sprężarkje tak aby zobaczyć czy załącza się sprzęgło.Nie ma znaczenia który kabel +12V podepne do wtyczki sprężarki czy mam do zielonego kabla podpiąć+ 12v a do brazowego - .

  4. #94

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KCH
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Panowie, 1.9tdi ASZ, 2000r - podobno niesprawne sprzęgło sprężarki (tak mi powiedzieli na diagnostyce klimy w serwisie). Duży koszt? Gdzie to sprzęgiełko znaleźć, jakiś numer seryjny ono ma czy coś?

  5. #95

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolny śląsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Ult1mateer Pokaż post
    Panowie, 1.9tdi ASZ, 2000r - podobno niesprawne sprzęgło sprężarki (tak mi powiedzieli na diagnostyce klimy w serwisie). Duży koszt? Gdzie to sprzęgiełko znaleźć, jakiś numer seryjny ono ma czy coś?
    http://allegro.pl/sprzeglo-sprezarki...868806401.html

  6. #96

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Witam. Mam problem polegający na tym że po załączeniu klimatyzacji zaczyna hałasować sprężarka. Gdy klima jest wyłączona nic nie hałasuje więc wykluczam raczej łożysko koła sprzęgła, samo sprzęgło też się nie ślizga podczas załączenia sprężarki klimy, natomiast gdy kręcę sprężarką ręcznie to słyszę szum którego chyba nie powinno być prawda? Proszę o pomoc w diagnozie, jeśli będzie trzeba wrzucę filmik.

  7. #97

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na 100% łożysko w środku kompresora. Miałem to samo. Jak masz zdolności manulane i kiedykolwiek rozbierałeś kompresor to można wymienić same łożysko, w necie widziałem jak koleś w golfie 4 takie coś naprawiał. Pojedź najpierw do dobrego klimiarza i niech wziernikiem sprawdzi czy nie masz opiłków w układzie, bo może być grubsza akcja. Ja założyłem nowy kompresor, regenerowane odradzam. Behr kosztuje niewiele ponad 700zł więc regeneracja po 500zł się nie opłaci. Po wymianie błoga cisza i mrozi jak wściekła.

  8. Podziękowania dla przemo88 za pomoc w problemie

    Janek93 (17-06-21)

  9. #98

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Tak też mi się wydawało i widziałem ten film z golfem, Jutro chyba podjadę do kumpla na odessanie czynnika i sprawdzenie układu pod kątem opiłków a w wolnym czasie wymienię kompresor na nowy właśnie bo też uważam że szkoda kasy na regenerowane. Mam tylko nadzieję że w układzie nie ma opiłków.

  10. #99

    Data dołączenia
    Aug 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Exclamation Stukanie spod maski po włączeniu nawiewu (z klimą i bez klimy)

    Witam wszystkich,
    Mam następujący problem w mojej A3, otóż podczas gdy włączam nawiew na jakąkolwiek moc spod maski zaczyna się wydobywać nieprzyjemny klekot. Dźwięk wydobywa się z okolic alternatora/rozrządu. Jego częstotliwość i głośność wzrasta wraz z większą mocą nawiewu. Dodam także, że jest to niezależne od klimy bo dzieje się to również na AC-off. Stuki znikają w momencie kiedy wyłączę całkowicie nawiew, aż panel pokazujący temperaturę zgaśnie. Co to może być?
    Z góry dzięki za pomoc! 🍻

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •