Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 58 z 58

Temat: woda wlewa się do wnętrza

  1. #51

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CPTA (140 KM)

    Domyślny

    Witam. Moje autko to Audi A3 8v z 2013 r. z szyberdachem, i problem jest nastepujący. Po ulewach zauważyłem, że mam mokrą podsufitkę od strony kierowcy przy drzwiach i woda spływa po słupku na podłogę. Kanaliki odpływowe poczyszczone woda płynie jak wsciekła. było jedne mikropęknięcie wiec zostało sklejone lecz nadal leje. Po otwarciu szyberdachu i lania wody bezpośrednio przy odpływach nadal cieknie z lewej strony. Zdjęto podsufitkę i znowu test z wodą i dalej cieknie po lewej stronie. W serwisie skasowali mnie 700 zł, niby uszczelnili silikonem a dalej cieknie. Czy mieleiście podobny problem, ewentualnie jakieś rozwiązanie. Serwis rozkłada ręce i proponuje wymiane szyberdachu. Pomocy

  2. #52

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Mój temat został usunięty, więc kontynuuję tutaj:

    Zakupiłem sobie Audi A3 8P 2.0TDI z S-Line. Wszystko pięknie ładnie, tylko mam pewne problemy z panoramicznym dachem, bo nie bardzo wiem jak mają działać spusty wody. Mianowicie temat znany - leje do środka. Ale od początku.

    Wiem, że w aucie była wymieniana szyba czołowa, do tego mam wrażenie, że ten mały kawałek szyby między początkiem otwieranego dachu a szybą czołową, bo znalazłem dużo kawałków czarnego szkła pod podsufitką oraz w słupkach przednich przy demontażu.

    Tutaj link do zdjęć do których będę się odwoływał:
    https://drive.google.com/open?id=10S...0VOAOq37wCjpIr

    Na zdjęciu 1 (strona kierowcy) odsunąłem delikatnie do tyłu tą skrajną listwę idącą wzdłuż dachu i:
    Gdy leję w "rowek" tej listwy to woda ucieka pod listewką która jest z boku szyby czołowej (na zdjęciu 3). Muszę lać bardzo obficie aby przelało do środka. Ale gdy leję w to "trójkątne" miejsce bliżej środka samochodu (również widać na zdjęciu 1), również obficie, to część wody ucieka do tego spływu koło szyby, a część przecieka do środka i widać, że zbiera się w otworze który widać na zdjęciu 2 zaraz za lampką tą z osłony przeciwsłonecznej.

    Sytuacja ma się inaczej z prawej strony. Gdy leję w rowek pod długą listwą do woda ścieka, natomiast gdy leje w ten trójkąt to w nim woda stoi, nigdzie nie odpływa i zaraz przecieka do środka w takim samym miejscu jak po lewej.

    Co z tym podziałać? Czy ktoś spartolił robote jak wklejał tą małą szybkę między szybą czołową a odsuwanym dachem, bo może tam te otwory powinny być oblane naokoło? Da się zedrzeć tylko tą szybkę?

  3. #53

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dobra k.Limanowej
    Auto
    Audi A3 8P 1.9 TDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny Przeciek i wilgoć pod miejscem kierowcy.

    Witam, mam problem z którym będę się musiał udać do mechanika. Sprawa wygląda następująco: Po wymianie szyby po jakims czasie pojawiła się spora wilgoć od strony kierowcy centralnie na środku pod nogami. Jak i od strony pasażera. I mam pytanie jest jakiś sposób żeby wyeliminować winę po wymianie szyby ? (mogę załączyć zdjęcia) Mial ktoś podobne objawy ? problemy ? Z góry dziękuje za jakieś zainteresowanie się tematem. Pozdrawiam

    https://drive.google.com/file/d/1Qv8...w?usp=drivesdk

    https://drive.google.com/file/d/1Qu0...w?usp=drivesdk

    https://drive.google.com/file/d/1Qpk...w?usp=drivesdk
    Ostatnio edytowany przez Mateusz1992 - 10-03-20 o 18:17

  4. #54

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWA
    Auto
    A3 8P 06.2008 1.8 TFSI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Kolego,

    na zdjęciach widać, że woda leje się obficie, ciekną stróżki pod nogami. Pewnie szyba jest źle wklejona- najlepsze rozwizanie to podjechanie z tym do warsztatu, który montował szybę w ramach gwarancji- niech leją wodę i patrza którędy leci. Być może da się to uszczelnić a być może nie i trzeba będzie poprawiać.

  5. #55

    Data dołączenia
    Sep 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Exclamation Woda w bagażniku A3 8P Sportback

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxaa Pokaż post
    Mam problem w swojej 8P. Woda dostaje się w lewy róg bagażnika do wnetrza.wymieniona już uszczelka klapy zmienione dwa plastikowe koreczki pod lampa z lewej strony na nowe co mogę jeszcze sprawdzić ? Gdzie są odpływy ? Taka sytuacja za subem

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    Cześć
    W moim aucie zaczęło "jechać śledziem"
    Sprzątając dokładnie, obwiniałem welurowe dywaniki..
    ale nagle przeszedłem do bagażnika i trafiony! Po zestawem do naprawy kół woda.. Szukałem skąd i stwierdziłem lewy boczek mokry.
    no i zacząłem szperać po forum i tak:
    - klapa bagażnika: światło stop środkowe, lewe światło, uszczelka są ok. W klapie sucho.
    - lewe światło w błotniku ok.
    Rozebrałem lewy boczek bagażnika i wywaliłem subwoofer.
    Okazało się, (widać po śladach na kurzu obudowy subwoofera), że leci po jego tyle z lewego słupka.
    Odgiąłem tapicerkę słupka i nic..

    Co to może być za przyczyna??

    podsufitka idealnie czysta i sucha.
    mam dach panoramiczny, ale dookoła tez sucho.

    Mam auto rozebrane z tapicerki do obserwacji.
    boję się, że pozalewa mi całą tą elektronikę i będzie większy wydatek.
    proszę o pomoc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-09-20 o 19:29

  6. #56
    Happens's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    U mnie leje sie właśnie z uszczelki klapy bagażnika i pytanie moje czy kupie nową taka uszczelke czy tylko używaną?

  7. #57

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny Woda pod fotelem pasażera

    Witam,

    Mam pewien problem i proszę o poradę. Jakieś dwa tygodnie temu nad moją miejscowością przeszły kilka razy bardzo obfite deszcze. Moje audi a3 8p stoi pod chmurką. Od tamtej pory po każdym deszczu w podłodze pod dywanikiem pasażera z tyłu i przodu zbiera się woda (myślę, że ok 1L lub trochę mniej). W zależności w którą stronę jest pochylony samochód woda się przelewa z przodu do tyłu lub na odwrót. Przeglądnąłem wszystkie uszczelki na drzwiach i są w porządku. Na plastikowych progach wewnątrz samochodu nie widać kompletnie żadnych smug które by pozostawiła woda wlewająca się do środka. W bagażniku mam sucho. Kompletnie nie wiem już na co zwrócić uwagę. W poprzednim samochodzie audi a4 b5 zdarzało się, że z zatrzasków pod maską wyskoczyła rynienka, która się znajdowała nad filtrem kabinowym i tamtędy woda się mogła dostawać a z tego co widzę w a3 8p ta rynienka jest na całej długości przedniej szyby i siedzi bardzo twardo, zero luzu. Proszę o jakieś porady gdzie zaglądnąć, jak stestować, co poprawić bo kompletnie skończyły mi się pomysły. Dodam, że ten samochód mam od niedawna i nie rozgryzłem tego tematu jeszcze. Aa i najważniejsze (chyba), przed tymi ulewnymi deszczami problem NIE występował i woda była prawidłowo odprowadzana.

  8. #58

    Data dołączenia
    Oct 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny woda w bagażniku

    Przy sprzątaniu auta znalazłem trochę wody w bagażniku. Zdjąłem prawy boczek bagażnika i pod lampą było więcej wody.
    Czy to leci przez tą gumę przy lampie?

    https://ibb.co/ZB6SXQd
    https://ibb.co/Drwcqpt
    https://ibb.co/CP8JPsc

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •