Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 58

Temat: woda wlewa się do wnętrza

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Graz, Austria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny woda wlewa się do wnętrza

    Zdażyło mi się 2 razy (raz po roztopach śniegu i drugi raz po dużej ulewie), że zalało mi tylną kanapę.
    Pierwsza myśl była, że może szyba w drzwiach była niedomknięta, ale od razu sprawdziłem i wszystko idealnie zamknięte.
    W obu przypadkach zamokła mi tylna kanapa po lewej stronie. Mokra plama pojawiła się na styku siedziska i oparcia, patrz zdjęcie:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...02ddb1444.html
    W poszukiwaniu nieszczelności wyjąłem kanapę i wylałem parę wiader wody na auto (szczególnie lejąc w miejscach gdzie dach łączy się z drzwiami i tylną klapą), ale nie zauważyłem nigdzie wlewającej się do środka wody.
    Najwyraźniej woda lubi się pojawiać we wnętrzu auta tylko przy długotrwałych opadach deszczu/śniegu.

    Dodatkowa dziwna rzecz to taka, że po podniesieniu tylnej klapy, przez taką małą klapkę w plastiku zaczęła wylewać się woda. Po wytężeniu wzroku można to dostrzec na tym zdjęciu:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8f6c91e0a.html
    Tak na oko było ze dwie szklanki wody.
    Tak więc w jakiś dziwny sposób woda wlewa się zarówno na tylną kanapę, jak i pod plastik w tylnej klapie.

    Spotkaliście się może z takim problemem?
    Co najlepiej sprawdzić w takim przypadku? Uszczelki w drzwiach i tylnej klapie wyglądają dobrze, a test z laniem wody nie pokazał jakiejś specjalnje nieszczelności. Być może jest jakaś minimalna szczelina, przez którą sączy się woda, jakieś kilka kropelek, które dopiero po kilkugodzinnych opadach zaleją kanapę - tylko jak to najlepiej sprawdzić?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 15:44

  2. #2
    kupiec997's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kRakÓw
    Auto
    3.2 V6 RWD & 2.2 HDI touristique
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    429 razy

    Domyślny

    a kolego masz szyberdach jeśli tak to duża szansa że przewody odprowadzające wode z szyberdachu są zatkane lub spadły z rurek u podstawy szyberdachu.

  3. #3
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    bardzo nie dobrze to wygląda...

    nie dość że kanapa może pognić, to jeszcze w tylnej klapie siedzi woda... to wszystko skoroduje...

    a ja bym dobrze zlał auto wodą, np jakimś wężem ogrodowym/wystawił na dobry deszcz i zaczął rozbiórkę.

    koniecznie trzeba to zlokalizować i wysuszyć.

    Twoje autko jest powypadkowe?

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Graz, Austria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Nie mam szyberdachu, stad tez najbardziej prawdopodobne miejsce gdzie wlewa sie woda wydaje mi sie szczelina miedzy tylna klapa i dachem. Jak sie temu przygladam, to przy zawiasach jest taka mala przerwa gdzie moze wleciec woda, ale stamtad zdaje mi sie, ze powinne splywac wzdluz slupkow az do natkola lub wyplywac na dole spod klapy. Moze ten kanal sie przytyka i jakos sie przelewa do srodka...?
    A czy to mozliwe, zeby do wnetrza klapy woda wlewala sie przy tylnych lampach (tych w klapie)?
    Moze mam jakiegos pecha i osobno mi sie wlewa na kanape, a osobno do klapy... Sam juz nie wiem co o tym myslec. Poszukam jakiegos weza ogrodowego i poleje wtedy wiecej wody na auto, moze wtedy znajde miejsce przecieku. Yel0n, dzieki za ten pomysl.

    Auto jest bezwypadkowe.

  5. #5
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    nie ma sprawy

    nawet możesz sobie najpierw rozebrać podejrzane przez Ciebie miejsca, polewać i zobaczyć gdzie się ewentualnie pojawia.

    zrób kilka fotek miejsc które podejrzewasz o przecieki, może coś zobaczymy.
    Ostatnio edytowany przez Yel0n - 31-03-09 o 11:58

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a auto bezwypadkowe ?? nie bylo tam cos robione ? zaspawane albo zaszpachlowane, nie ma rynienki itd

    juz kiedys byl taki przypadek na forum, ktos opisywal ze mu modul komfortu zamokl w nadkolu, jesli jest fabryka to nie ma prawa, tam jest wszystko zaspawane i zaizolowane, a gosc mial dziury z nadkola..

    trzeba rozebrac, boczki i lac szlaufem po dachu, musi skads wyplynac,
    jesli sie nie sugerowac tym drugim zdjeciem to tutaj tez woda moze dostawac sie gdzies spod nadkola, z dolu...

    tak latwo nic nie zgnije, ale zrobic trzeba, dobrze ze wiosna i cieplo a nie listopad.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Graz, Austria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Lałem, lałem i jeszcze raz lałem, ale jakoś nie mogłem znaleźć miejsca, którędy woda wlewa się do środka. Ostatecznie poddałem się i oddałem auto do serwisu. Tam po kilku dniach panowie zadzwonili do mnie z dobrą nowiną, że znaleźli przeciek.
    Okazało się, że pęknięty był plastik trzeciego światła stopu i tamtędy woda wlewała się do wnętrza klapy. Na siedzenie woda najprawdopodobniej wlewała się dopiero po otwarciu klapy, kiedy z podniesionej do góry nogami woda wylewała się przez małą plastikową klapkę i wzdłuż krawędzi płynęła sobie dalej da zawiasu, z którego kapało przy tylnej kanapie, a stamtąd spływało na dół do siedziska.
    Plastik od światła został wymieniony i wygląda na to (po kilku deszczowych dniach i po próbach z laniem wody, ale tym razem celowałem także w światło), że już nic nie cieknie.

    Swoją drogą zauważyliście, że wersja 5-drzwiowa (Sportback) ma inne trzecie światło stopu niż wersja 3-drzwiowa? W sportbacku plastik zaczyna się na dachu i zagina się tak, żeby był widoczny od tyłu auta, a wersji 3-drzwiowej cały plastik światła jest płaski i wmontowany na tylnej ściance, bez zachodzenia na dach. Ciekawy jestem skąd te dwa różne rozwiązania?!

    Niemniej jednak dziękuję za pomysły i podpowiedzi.
    Pozdrawiam, Jacek

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KALISZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Panowie zauważyłem dzis ze moja tylnia kanapa i jej oparcie na dole jest mokre...podnioslem kanape i tam tez mokre. Panowie skad ta woda mogla sie tam znalezsc ??? ;/bo ja niemam pomysłu

  9. #9
    brumek29's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    Audi A4 allroad
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kolego wania126, z opisu wynika, że masz 8L więc trochę nie ten dział, ale może Ci pomoże moja przygoda... Miałem ten sam problem u siebie kilka miesięcy temu... Okazało się, że uszczelka tylnej klapy nie przylegała do rantu karoserii na który jest zakładana... zebrał się tam brud i uszczelka przepuszczała... Objaw był dokładnie tak sam jak w opisywanym przez Ciebie przypadku - woda w bagażniku + mokra kanapa tył. Najlepiej byłoby wejść do samochodu a druga osoba niech leje wodą pod ciśnieniem wokół klapy - ja tak znalazłem swój "przeciek"

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam,pisałem ostatnio temat dotyczący wody w bagażniku, został on zamknięty więc pozwolę sobie kontynuować go tutaj, posprawdzałem wszystko i nadal nie wiem z czego to może być, poniżej wstawiam foto z którego to miejsca, wczoraj lałem wodą i suchutko a dziś kilka kropel się pojawiło, nie mam pojęcia z czego to może być, ktoś ma jakiś pomysł? Dodam że górna wykładzina oraz boki są suchutkie więc z góry raczej nie leci


Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •