Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 58

Temat: woda wlewa się do wnętrza

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Elbląg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam, ostatnio zakupiłem A3 3d 2006r, otóż po ostanich deszczach, odkryłem u siebie w bagażniku pod makietą od prawej strony (wlewu paliwa), że zbiera mi się wodą, przesyłam zdjęcie, czym może się to objawiać, gdzie się doszukać przyczyny? Woda zebrała się w wyżłobionym kolanku. Wilgotne miejsce jest od strony boku. Pozdrówki.

  2. #12

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam. Mam problem z moim Audi, tak jak w temacie. Podczas opadów deszczu, na prawym tylnym słupku pojawia się mokra plama. Dodam, że nie zawsze. Czasami są ogromne ulewy i jest suchutko. Szczerze mówiąc, nie wiem od czego to zależy. Podsyłam zdjęcia i proszę o pomysły, co by tu sprawdzić. Najlepiej pewnie byłoby zdjąć tapicerkę, lecz jestem zupełnie zielony w tych sprawach

    http://zapodaj.net/156d3707146d7.jpg.html


    Edit. Sprawdzilem przy szyberdachu i jak go odsuwam, to jest tam troche wilgotno ;/ Zaczac od wymiany uszczelki ??

  3. #13
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Antene na dachu masz? Sprawdziles czy tamtedy sie nie wlewa?

  4. #14

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Antene na dachu masz? Sprawdziles czy tamtedy sie nie wlewa?
    Nie mam anteny na dach. Ale jak odsune szyberdach, to po bokach gdzie zachodzi szyberdach elementy plastikowe sa wilgotne..

  5. #15
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zacznij od zdjęcia podsufitki i sprawdzenie czy wężyki odprowadzające wodę masz drożne/w sumie wtedy będziesz miał wszystko jak na dłoni
    uszczelka 8E0877297 również do wymiany

    a tu masz przydatne instrukcje
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...dachu-panoramy

  6. #16

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Edit: woda wpływa do bagażnika tym wyżłobieniem co u eliptycznego, tyle, że u mnie z lewej(przeciwma strona niż wlew), wczoraj do tego doszłam, pytanie tylko z czym to wyżłobienie jest połączone?


    eliptyczny, czy coś się wyjaśniło, skąd ta woda? U mnie jest to samo, mechanik nic nie umie pomóc, a już mam dość płacenia mu za nienaprawienie usterki... U mnie woda pojawia się w kole zapasowym, i to w dużych ilościach, i zapewne właśnie z koła podczas jazdy woda przelatuje na tylnią kanapę, tzn na siedzisko i część jej oparcia. Jak się dowiem jak to chyba wyjmę kanapę i będę jeździła bez, bo w końcu mi zgnije i tyle;/
    Aha ważne jest chyba, że nie mam ani szyberdachu ani anteny.

    Pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Kontynuując temat, pobawiłam się w detektywa i odkryłam to za co mechanik skasował ode mnie 150 zł, i nie znalazł nic. Więc, najprawdopodobniej woda wlewa się do bagażnika kiedy ścieka po lewej i prawej stronie pod klapą, żeby odpłynąć (?) na ziemię, wlewa się pod uszczelki i teraz wychodzi na to że jak pod nie wleci to zamiast wylać się poza auto, leci do bagażnika. Jak zdemontować samemu te wszystkie plastki, jeśli trzeba żeby się pozbyć tego przecieku? Ewentualnie, może gdzieś jest odpływ deszczówki, tylko nie wiem gdzie... Chcę to naprawić sama, ale póki co nie mam pojęcia jak, podpowiedzcie coś...
    Ostatnio edytowany przez audowe_love - 27-01-16 o 11:42

  7. #17
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Kasiu tu masz poradniki z warsztatu
    demontaż boczków tapicerki bagażnika
    dodatkowo zdemontuj lampy i sprawdź czy woda nie wlewa się przez sparciałe gumowe zaślepki/lub ich brak
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...F-tylnej-lampy
    jedna śruba i 2 kołki po bokach

    zasada jak tu

    a jak już będziesz miała wypatroszone auto to sprawdź stan odpływy z lewej i prawej strony przy nadkolach

  8. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    audowe_love (11-02-16)

  9. #18

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny Cieknąca woda z korka w tylnym nadkolu.

    Witam panowie, robiłem przegląd nadkoli tylnych jak tam rdza itp itd i zauważyłem ze z korka na zdjeciu kapie woda. Czy to jakiś kanał odpływowy czy pojawiła się ona tam z powodu usterki ? Z góry dzięki za odp. Korek jest umiejscowiony w nadkolu lewym tylnym u góry.

  10. #19

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Parujące szyby podczas deszczu + brak wody z odpływu parownika przy AC

    Witajcie ! . Przeczytałem wszystkie wątki odnośnie wody w aucie i mam jeszcze parę pytań.

    Dzisiaj cały dzień padało, gdy wsiadłem po raz drugi do auta i uruchomił się wentylator momentalnie zaparowały mi szyby. Z nawiewu na szybę normalnie widziałem parę wodną tak jak z nawilżacza powietrza climatronic miałem ustawiony na 20 C. I czułem że powietrze wpadające do kabiny jest ciepłe i bardzo wilgotne. Oczywiście po włączeniu klimatyzacji wszystko zeszło. Filtr kabinowy wymieniony i nie jest mokry ani wilgotny. Czy plastikowe podszybie, które nie siedzi na całej swojej długości w rowku szyby tylko odstaje może być powodem dostawania się wody do kabiny ? . I czy pod podszybiem są tylko dwa odpływy wody przy prawym i lewym błotniku ? Czy ktoś z Was miał takie problemy ?

    Drugi problem jest taki , zauważyłem że pod autem nie zbiera się woda przy włączonej klimatyzacji. Próbowałem przy tem. +16 na zewnątrz i klimatyzacja low w aucie. Po 10 minutach sucho pod autem. Rozebrałem tunel aby wyciągnąć odpływ od parownika dmuchnąłem w niego pod ciśnieniem i wydaje mi się że jest drożny ponieważ z nawiewu leciało powietrze które wtłaczałem. I niestety po wyłączeniu klimy nieprzyjemny zapach. Klimatyzacja była odgrzybiana 3 razy + ozonowanie.

  11. #20
    Kamil20392's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cześć ! Po skierowaniu wody na szybę pasażera podczas mycia auta cieknie mi woda spod boczka drzwi (spod głośnika).. spotkał się ktoś z Was z czymś takim ? Zamierzam ściągnąć boczek w wolnym czasie i mam pytanie jest tam jakaś uszczelka odpowiadająca za to ? Otwór od spodu drzwi nie jest zatkany.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •