Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 58

Temat: woda wlewa się do wnętrza

  1. #21
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    wklej głośnik na silikon i osłonę w drzwiach i wtedy przestanie ci woda zaciekać tylko będzie spływała do otworów na dole.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  2. #22

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam, mam problem z przedostawaniem się wody do bagażnika, rozbebeszyłem cały tył i okazało się że wina prawdopodobnie leży po stronie uszczelki.
    Wobec tego mam pytanie czy to a3 8p 3D z 2006r uszczelka jest taka sama jak do sportback z 2011r?

  3. #23

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    U mnie również pojawił się problem mokrych tylnych słupków ( 3 dzwi). Przeczytałem tylne kanaliki odprowadzające wodę bo były zasyfione. Mam nadzieję że pomoże.

    A tak swoją drogą polecicie jakiś preparat do czyszczenia podsufitki? Bo mam beżowy kolor tapicerki i została straszna plama.

  4. #24
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Xenq Pokaż post
    ...A tak swoją drogą polecicie jakiś preparat do czyszczenia podsufitki? Bo mam beżowy kolor tapicerki i została straszna plama
    poczytaj i ew.tam kontynuuj
    https://www.a3-club.net/forum/showth...40#post1567140

  5. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    Xenq (14-09-17)

  6. #25

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Wielkie dzięki @klamamoto
    Problem chwilowo, jak się wydaje ustał. Aczkolwiek podobnie jak poprzednicy posiadam szyberdach, dlatego mam i o niego obawy. Wczoraj, kiedy otwarłem szyberdach zauważyłem, że woda zostaje niestety pod szyberdachem. Oto zdjęcie: https://zapodaj.net/images/73d7033dd3ade.jpg Stąd moje pytanie, czy jest to normalne, czy czeka dzieje się tu coś niepokojącego?

  7. #26
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    raz na czas trzeba go profilaktycznie przeczyścić/wszystko masz tu
    https://www.a3-club.net/forum/showth...dachu-panoramy

  8. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    Xenq (15-09-17)

  9. #27

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Dziękuję. Dzisiaj się za to zabiorę bo w miarę ładna pogoda. Tylko że jakieś zamienniki muszę znaleźć bo te silikony są nie do dostania.
    Ale ta woda nie powinna tam stać, prawda?

  10. #28

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Xenq Pokaż post
    Dziękuję. Dzisiaj się za to zabiorę bo w miarę ładna pogoda. Tylko że jakieś zamienniki muszę znaleźć bo te silikony są nie do dostania.
    Ale ta woda nie powinna tam stać, prawda?
    Nie powinna stać Stamtąd gdzie pokazałeś zdjęcie są odpływy na przód, także musisz i przednie przeczyścić.
    Ja uważam, że kanaliki odprowadzające wode z szyberdachu, to jest opcja awaryjna, bo woda nie powinna się tam w ogóle zbierać... Znalazłem dziś uszczelkę szyberdachu na allegro, ale nie wiem jak z wymianą ;/
    http://allegro.pl/szyberdach-uszczel...419918978.html

    Ciekawi mnie jak przeczyściłes tylne odpływy?

  11. Podziękowania dla jak781 za pomoc w problemie

    Xenq (15-09-17)

  12. #29

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jak781 Pokaż post
    Nie powinna stać Stamtąd gdzie pokazałeś zdjęcie są odpływy na przód, także musisz i przednie przeczyścić.
    Ja uważam, że kanaliki odprowadzające wode z szyberdachu, to jest opcja awaryjna, bo woda nie powinna się tam w ogóle zbierać... Znalazłem dziś uszczelkę szyberdachu na allegro, ale nie wiem jak z wymianą ;/
    http://allegro.pl/szyberdach-uszczel...419918978.html

    Ciekawi mnie jak przeczyściłes tylne odpływy?
    Właśnie też mi się tak wydaje. Lałem wodę na szyberdach i okazuje się, że przepływ prawdopodobnie jest drożny ponieważ woda wylewała się w okolicach nadkola. Problem w tym, że plama wody, którą pokazywałem na zdjęciu znajduje się poniżej otworu odpływowego, tak więc woda która tam się znajduje, nie ma gdzie odpłynąć. Zgodnie z radą @klamamoto chcę dzisiaj poczyścić uszczelkę sylikonem ( nie mam oczywiście środka z instrukcji ale wyczytałem, że najlepiej nada się do tego sylikon w spreyu) Zaraz mam zamiar tym przejechać i zobaczę czy szczelność się poprawi. Jeśli nie, prawdopodobnie skorzystam z twojego linka i będę musiał wymienić uszczelkę. Bądź pojadę do warsztatu, jakiś koleś zaśpiewał mi 200 zł za czyszczenie wszystkiego, ale średnio mi się to widzi. A co do tylnego odpływu to chodziło mi o odpływy spod spoilera, które biegną do lampy, były w moim przypadku strasznie zawalone. Stąd mam nadzieję pojawił się problem mokrych tylnich słupków. Bo jeśli to wina szyberdachu to czeka mnie sporo problemów.

    P.S Nie chce tu być oskarżony o spam, więc z góry przepraszam za mnogość postów ale mam nadzieję, że moje posty komuś się przydadzą

  13. #30

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Xenq Pokaż post
    Właśnie też mi się tak wydaje. Lałem wodę na szyberdach i okazuje się, że przepływ prawdopodobnie jest drożny ponieważ woda wylewała się w okolicach nadkola. Problem w tym, że plama wody, którą pokazywałem na zdjęciu znajduje się poniżej otworu odpływowego, tak więc woda która tam się znajduje, nie ma gdzie odpłynąć. Zgodnie z radą @klamamoto chcę dzisiaj poczyścić uszczelkę sylikonem ( nie mam oczywiście środka z instrukcji ale wyczytałem, że najlepiej nada się do tego sylikon w spreyu) Zaraz mam zamiar tym przejechać i zobaczę czy szczelność się poprawi. Jeśli nie, prawdopodobnie skorzystam z twojego linka i będę musiał wymienić uszczelkę. Bądź pojadę do warsztatu, jakiś koleś zaśpiewał mi 200 zł za czyszczenie wszystkiego, ale średnio mi się to widzi. A co do tylnego odpływu to chodziło mi o odpływy spod spoilera, które biegną do lampy, były w moim przypadku strasznie zawalone. Stąd mam nadzieję pojawił się problem mokrych tylnich słupków. Bo jeśli to wina szyberdachu to czeka mnie sporo problemów.

    P.S Nie chce tu być oskarżony o spam, więc z góry przepraszam za mnogość postów ale mam nadzieję, że moje posty komuś się przydadzą

    Jaki silikon konkretnie masz zamiar uzyc? Pytalem o odplywy tylne, bo ja tez je czyscilem, tyle ze ja odkrecalem nadkola plastikowe i wystarczy, ze dotknalem bedacego tam "cycka" i cala woda splynela.. i przedmuchalem jeszcze sprezonym powietrzem.

    Ten "cycek" wyglada tak:
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/9e3d17040de90108

    A orientujesz sie moze jak wymienia sie ta uszczelke szyberdachu? Trzeba wyciagac ta cala szybe, czy jak?

    Pozdro

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •