Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 58

Temat: woda wlewa się do wnętrza

  1. #31

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jak781 Pokaż post
    Jaki silikon konkretnie masz zamiar uzyc? Pytalem o odplywy tylne, bo ja tez je czyscilem, tyle ze ja odkrecalem nadkola plastikowe i wystarczy, ze dotknalem bedacego tam "cycka" i cala woda splynela.. i przedmuchalem jeszcze sprezonym powietrzem.

    Ten "cycek" wyglada tak:
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/9e3d17040de90108

    A orientujesz sie moze jak wymienia sie ta uszczelke szyberdachu? Trzeba wyciagac ta cala szybe, czy jak?

    Pozdro
    Ja znalazłem coś takiego:
    https://sklep.intercars.com.pl/produ...chnic-03-litra
    Wydaje mi się, że uszczelka wygląda po nim troche lepiej. Nie, nie, ja nic takiego nie robiłem. U mnie chyba wystarczyło przeczyścić rynienki w okolicach bagażnika. Kurde niestety nic nie pomogę ale znalazłem tutaj info z forum vaga, może skoro ten sam koncern to i wymiana podobna.
    https://forum.vw-passat.pl/threads/1...ki-szyberdachu
    Pozdro

  2. #32

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ktoś ma pomysł jak to wysuszyć? Próbowałem suszarką, ale jak wysuszę wykładzinę i nacisne na to miejsce np. piętą podczas jazdy, to znowu jest mokre.. Pod tym jest gąbka o ile się nie mylę i ta gąbka jest nasiąknięta pewnie.. Jak podnieść troche wykładzinę? Ona jest na jakieś zaczepy?

    Proszę o pomoc!

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/7a5bc790aafd29fa

    Edit:
    Wyjąłem fotel i kilka plastików i podważyłem wykładzine. Okazało się, że ta gąbka pod wykładziną jest cała mokra i plama robiła się tylko w tym miejscu gdzie trzymałem piętę podczas jazdy (przy pedale gazu). Podłożyłem ścierki pod gąbke i docisnąłem ją. Jak nasiąknie to wyjmę te ścierki i wyczytałem, żeby użyć żwirku silikonowego dla kota. Co o tym myślicie? Jak rozsype ten żwirek pod gąbke, to wyciągnie z niej? Czy lepiej rozsypać na wykładzine? Potem odkurzaczem to wciagnac i tyle.. Czekam na Wasze rady. I ktoś wie skąd ta woda się tam wzieła? Czy to mogły być odpływy szyberdachu?


    Pozdro.

    Edit2:
    Wykładzine z gąbką podwadziłem, żeby byl przewiew i gabka szybciej wyschla. Na wykladzine rozsypalem zwirek silikonowy i pod gabke wlozylem jeszcze maly woreczek z tym zwirkiem. Poczekamy na efekty.
    Ostatnio edytowany przez jak781 - 26-09-17 o 22:55

  3. #33

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Żwirek to chyba dobry pomysł na wilgoć ale podstawa to chyba kilka dni na słońcu. Nie wiem za bardzo co doradzić bo u mnie slopki schną w godzinę. A może w podszybiu jest pozatykane?Sprawdź odpływy w kątach maski.

    Dzisiaj częściłem odpływy. Podsylam link do poradnika jak to zrobić. To od a8 Ale do a3 też pasuje.

    U mnie niestety czyszczenie nie pomogło, woda z tylnych odpywow dalej nie leci, a dodatkowo zniszyłem slizg zderzaka bo ktoś przy nim kiedyś majstrował (sprowadzony z niemiec) i przekrecenie śruby było zabójcze.

  4. #34

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Xenq Pokaż post
    Żwirek to chyba dobry pomysł na wilgoć ale podstawa to chyba kilka dni na słońcu. Nie wiem za bardzo co doradzić bo u mnie slopki schną w godzinę. A może w podszybiu jest pozatykane?Sprawdź odpływy w kątach maski.

    Dzisiaj częściłem odpływy. Podsylam link do poradnika jak to zrobić. To od a8 Ale do a3 też pasuje.
    nie cytuje się całego posta bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada się stosując cytowanie selektywne bez zdjęć i filmów

    U mnie niestety czyszczenie nie pomogło, woda z tylnych odpywow dalej nie leci, a dodatkowo zniszyłem slizg zderzaka bo ktoś przy nim kiedyś majstrował (sprowadzony z niemiec) i przekrecenie śruby było zabójcze.

    Ja odpływy mam poczyszczone, ale dzięki za poradnik
    Co do podszybia - rozmawiałem ze znajomym z ASO i mówił, że tamtędy woda nie ma prawa się dostać do środka. Inny znajomy mówił mi dziś, że czytał coś kiedyś o czymś pod akumulatorem, że się zatyka. Ktoś wie może konkretniej o co chodzi?
    Pozdro.

  5. #35

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Nieszczelna wnęka wlewu paliwa A3 8P Sportback

    Witam, mam problemix, a w sumie to moja rodzicielka...

    Ostatnio po ulewnych deszczach zauważyła, że w bagażniku pojawiają jej się kropelki wody, "wymacałem" całą tapicerkę bagażnika, zawilgocony był dół prawego boczka.
    Po zdemontowaniu mokrego boczka, zauważyłem małą kałużę we wnęcę za modułem komfortu.
    Wytarłem wszystko do sucha i przystąpiłem do lokalizowania miejsca przecieku (konewka i spory strumień pomogły), okazało się, że woda dostaje się przez wnękę wlewu paliwa.

    Pierwsza myśl - niedrożny odpływ, drut w dłoń i przeczyściłem wężyk - niestety nic to nie dało.
    Oglądając klapkę ze stelażem pod światłem, zauważyłem że nie dolega ona symetrycznie z góry i z dołu, u góry jest większa "szparka" niż na dole, klapka nie dolega do uszczelki.
    Stelaż klapki ma znaczek Audi i numery, zatem uznaję że jest ori, klapka nie mam pojęcia, ale widać, że delikatnie niespasowuje się z przetłoczeniem na poszyciu błotnika. Czy tę klapkę da się jakoś regulować?

    Zastanawia mnie czy winna jest uszczelka wnęki (ta duża czarna pod plastikowym stelażem klapki nr OEM 8P4809933) - przy okazji, czy ktoś się orientuje czy jest dostępna w ASO, jeśli tak to w jakiej cenie?
    A może winna jest ta przestrzeń pomiędzy klapką, a stelażem?

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Jeśli ktoś byłby tak miły, może mógłby zrobić zdjęcia jak wygląda u Was spasowanie klapki z uszczelką?

    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam, Robert

  6. #36
    Kamil20392's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RobertZ1993 Pokaż post
    8P4809933
    23,50 zł

  7. #37
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    8P4809933 - dokładna cena w aso 29,08zł, była też zmiana numeru na 8P4809933A cena 25,42zł

  8. #38

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Już zamówiona, udało się dodzwonić do ASO Jest tylko mały problem, w kraju brak, trzeba czekać tydzień na sprowadzenie.

  9. #39

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Wymiana gumy nie pomogła, winna okazała się uszczelka plastikowego wkładu (stelaża klapki paliwa).

    W miejscu styku stelaża klapki z karoserią, uszczelka nie dolegała tak jak powinna, pomogło delikatne przesmarowanie jej szczeliwem (uszczelka w płynie), w bagażniku sucho.

  10. #40
    CzaRny_600's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny Cieknąca woda po reflektorach od strony komory silnika

    Witam

    Mam problem w swojej Audi a3 8p II Sportback mianowicie spływa mi woda do komory silnika i cieknie po reflektorach od strony wewnętrznej. Prawa strona kierowcy najmocniej daje się we znaki bo aż zaczął parować mi reflektor. Na zdjęciu zaznaczyłem, którędy płynie woda (czerwone kreski, kółeczka oznaczają przeciekanie ilosci wody na reflektor). Zauważyłem, że z jednej i drugiej strony woda spływa po obudowie reflektora od strony silnika, czy to normalne ??? od strony kierowcy tak cieknie, że przy większym deszczu całe pokrętło od regulacji jest w wodzie, drugi dekielek (x na zdjeciu) cały mokry i dodatkowo do połowy brudny w błocie. W nadkolach są małe otwory po jednej i drugiej stronie oryginalnie, czy też tak macie ???? Zastanawiam się co zrobić z tą wodą bo nie chce, żeby mi poszedł bi-xenon. Dodam,że auto jest dosyć młode bo z ostatniego rocznika produkcji. Proszę o rady.


Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •