Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 58

Temat: woda wlewa się do wnętrza

  1. #41

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Sprawdzałaś czy są drożne kanaliki w miejscu, gdzie otwiera się maska?

    Co do mojej sprawy. Problem jednak nie zniknął. Przez miesiąc było sucho a dzisiaj po ulewnym deszczu znowu cały tylni słupek mokry. Dodam , że tyle odpływy od szyberachu były już oczyszczone. Czy ma ktoś jakiś pomysł? Czy woda może dostawać się tam w jakiś inny sposób? Np poprzez rynnę dachową połączoną z bagażnikiem?

  2. #42
    CzaRny_600's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jeszcze nie sprawdzałem bo szczerze myślałem o zatkanych kanałach ale nie przyglądałem się jeszcze gdzie one są ( użytkuje auto zbyt krótko ) Zastanawiałem się już o ściąganiu podszybia ale zimną porą boję się tego ruszać. Jutro będę miał może trochę czasu to zobaczę te kanały. Dzięki za radę, dam znać czy pomogło.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    kanały sprawdzone, po polaniu wody na szybę, pięknie spływa w stronę kierowcy po podszybiu i jednym kanalikiem na dół. Natomiast jak woda dostanie się tylko z boku (jak na zdjęciu przy otwartej masce, patrz wcześniejsze posty) to od razu spływa prosto na lampy po stronie wewnętrznej więc lipa totalna. Podkleiłem pod spodem dwa wygłuszające styropianki bo pod nimi spływa niżej woda wprost na światła, może coś to pomoże... Jak zwykle sprawa typu X-files i nikt tak nie ma ha a reflektor dalej paruje bo go zalewa i mnie też ))

  3. #43

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nigdy tego nie robiłem więc pewny nie jestem. Ale jeden odpływ znajduje się podobno pod akumulatorem. Tam lubi się zbierać wiele brudu i wtedy jest problem. Mówił mi o tym mechanik, na własne oczy tego nie widziałem. Lepiej jakby wypowiedział się ktoś bardziej "doświadczony"

  4. #44

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wczoraj zauważyłem, że woda mi się gdzieś zbiera w bagażniku wygląda jakby chlapnięte samochód audi a3 8p sportback 2011 miał ktoś podobny problem?
    https://imgur.com/jkoKjcr
    https://imgur.com/6WeSzdY
    Co to za naklejone romby? to tak oryginalnie było czy ktoś już musiał coś wcześniej majstrować?
    https://imgur.com/LvUoOMF
    https://imgur.com/RoFrKi6
    Lekko docisnąłem i to się kruszy...
    https://imgur.com/pu4k5rV
    https://imgur.com/wVIenyi
    https://imgur.com/PbPLFwB

    Może ktoś się dopatrzy czegoś na zdjęciach, jakieś rady ?

  5. #45

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez CzaRny_600 Pokaż post
    Jeszcze nie sprawdzałem bo szczerze myślałem o zatkanych kanałach ale nie przyglądałem się jeszcze gdzie one są ( użytkuje auto zbyt krótko ) Zastanawiałem się już o ściąganiu podszybia ale zimną porą boję się tego ruszać. Jutro będę miał może trochę czasu to zobaczę te kanały. Dzięki za radę, dam znać czy pomogło.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    kanały sprawdzone, po polaniu wody na szybę, pięknie spływa w stronę kierowcy po podszybiu i jednym kanalikiem na dół. Natomiast jak woda dostanie się tylko z boku (jak na zdjęciu przy otwartej masce, patrz wcześniejsze posty) to od razu spływa prosto na lampy po stronie wewnętrznej więc lipa totalna. Podkleiłem pod spodem dwa wygłuszające styropianki bo pod nimi spływa niżej woda wprost na światła, może coś to pomoże... Jak zwykle sprawa typu X-files i nikt tak nie ma ha a reflektor dalej paruje bo go zalewa i mnie też ))
    A może to kwestia odpływu znajdującego się pod akumulatorem? Sam nigdy tam nie zaglądałem ale doszły mnie słuchy, że często lubi się zapychać.

    Co do mojego szyberdachu, jestem załamany, sam przeczyściłem oba odpływy - pomogło na chwile, oddałem do mechanika - pomogło na chwile. Znowu mam mokre słupki. Ma ktoś pomysł co mogę z tym zrobić?

  6. #46

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Xenq Pokaż post
    Znowu mam mokre słupki. Ma ktoś pomysł co mogę z tym zrobić?
    Nie ma się nad czym zastanawiać, trzeba opuścić podsufitkę częściowo albo całą i zweryfikować jakość połączenia wężyka z króćcem rynienki odprowadzeniowej przedniej części szybru. Zdarza się ze połączenie jest zbyt luźne lub spadło podczas czyszczenia. Przepychałeś ten kanał czymś czy tylko polewałeś samą wodą ?

  7. #47

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    przód jest chyba dobry bo wodę odprowadza i nie ma przecieków, to z tyłem jest problem, raz czyściłem przepływy przez nadkola, potem oddając do mechanika, Ci podobno rozebrali słupki i przedmuchiwali powietrzem. Co do łączeń, też tylko to mi przychodzi do głowy, ale tej naprawy raczej sie nie podej,ę, będę musiał oddać do jakiegoś warsztatu.

  8. #48

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ja coś nie mam szczęścia do tych odpływów. O ile sprawa z szyberdachem wydaje się rozwiązana to mam inny problem. Czy ktoś wie, dlaczego na podszybiu, po stronie pasażera gromadzi się woda? Oglądałem podszybie, znalazłem dwa otwory, w miejscach mocowania wycieraczek, tam wody nie ma, za to po drugiej stronie robi się kałuża. Miał ktoś podobny problem i może poradzić jak się jej pozbyć? Co udrożnić?

  9. #49
    Proxaa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    154 razy

    Domyślny

    Mam problem w swojej 8P. Woda dostaje się w lewy róg bagażnika do wnetrza.wymieniona już uszczelka klapy zmienione dwa plastikowe koreczki pod lampa z lewej strony na nowe co mogę jeszcze sprawdzić ? Gdzie są odpływy ? Taka sytuacja za subem

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  10. #50

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OTWOCK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    W mojej A3 8P okazało się że przepuszczał silnik od wycieraczki i w kufrze zawsze miałem wodę. Pomogła wymiana tego silnika i spokój - sucho!!

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •