Strona 99 z 105 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 981 do 990 z 1045

Temat: Jakie żarówki ?

  1. #981
    ginseng's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    jednak osramy cool blue intense dają rade na nieoświetlonych terenach a czy znacie o podobnej barwie ale może mocniejsze?bo z tego co wiem tsungramy są bardziej pomaranczowe

  2. #982
    Wiac's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    119 razy
    Podziękował
    54 razy

    Domyślny

    Osram night breaker unlimited.
    Tutaj masz dane według testu auto świat:
    Osram NBU
    strumień świetlny 3431 lm
    natężenie światła 130 563 candeli

    Osram CBI
    strumień świetlny 3361 lm
    natężenie światła 117 902 candeli

    Obecnie chyba najlepsze żarniki to Night Breaker Unlimited (nie mylić z Night Breaker Laser)

  3. Podziękowania dla Wiac za pomoc w problemie

    ginseng (27-11-17)

  4. #983

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Zamiana żarówek [mijania/długie/DLR]

    Witam wszystkich,
    Jako, że nie użytkowałem mojego A3 () przez ostatnie 2 lata (pobyt za granicą, zostawiłem rodzinie) i wróciłem właśnie to chciałbym coś zmienić w nim, a mianowicie żarówki w światłach przednich.
    Tak więc proszę poprawcie mnie jeżeli źle to rozumiem..
    Chciałem założyć takie cudo - "Philips H7 X-treme Vision +130% Światła" najpierw na mijania czyli H7 tak?
    Jak się sprawdzą, założę na drogowe, czyli także muszę kupić H7? Czy już H1?

    I ostatnia sprawa.. nie mogę znaleźć/dopasować także podobnych żarówek (LED/białe) pod DLR. Bo nie wyobrażam sobie aby mijania świeciły białą barwą, a pod nimi żółte DLR. Jakie muszę na te kupić? (poniżej foto)


    Pozdrawiam!

    EDIT:
    A i jeszcze jedno pytanko.. podświetlenie LED tablicy! czy muszą to być jakieś specjalne LEDy? Bo gdzie znajduję te LEDy (28-60 PLN) to wszędzie napisane "A3 przed liftem (200".

  5. #984

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUblin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Osramy to mniej więcej ta sama półka jakościowo/cenowa co Philips. Na żarówkach lepiej nie oszczędzać, zwłaszcza, że w wielu autach dobranie się do lamp, wymaga rozkręcenia jakiegoś filtru powietrza, boxa z bezpiecznikami lub dostania się do lampy przez nadkole, co jest strasznie karkołomnym zadaniem.
    Na temat żarówek Philips tutaj wrzucam ciekawy artykuł w temacie: https://nocar.pl/blog/jakie-zarowki-...ne-od-philips/
    Ostatnio edytowany przez direk - 22-12-17 o 07:03

  6. #985
    ginseng's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    a stosuje ktoś hidy u siebie ? bo jestem ciekaw jak się sprawują na soczewce w 8l lub te nowe zarowki ''ledowe'' ?

  7. #986

    Mazowieckie

    konrad24244's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    525 razy
    Podziękował
    227 razy

    Domyślny

    Kiedyś kiedyś w 8l miałem hidy i to gunwo poza ładnym efektem wizualnym nie świeci.... a jesienne deszczowe wieczory i nic nie widzisz przed autem.

    Nie ma nic lepszego niż dobra żarówka. Albo ori Zenon

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  8. #987

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Zamówiłem Philipsy H7 X-treme +130% (http://allegro.pl/zarowki-philips-h7...985693832.html)
    Jutro zrobię testy to wstawię

  9. #988
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez konrad24244 Pokaż post
    Kiedyś kiedyś w 8l miałem hidy i to gunwo poza ładnym efektem wizualnym nie świeci.... a jesienne deszczowe wieczory i nic nie widzisz przed autem.

    Nie ma nic lepszego niż dobra żarówka. Albo ori Zenon
    HIDy w soczewce świecą znacznie lepiej niż żarówki halogenowe, HID mają 3000-3500 lumenów a żarówka H7 w porywach 1400 z haczykiem, kolejna sprawa nie każda soczewkę H7 musi dobrze współgrać z HID-em, niekoniecznie musi mieć dobrą linię odcięcia

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiac Pokaż post
    Osram night breaker unlimited.
    ...
    strumień świetlny 3431 lm....

    strumień świetlny 3361 lm


    Obecnie chyba najlepsze żarniki to Night Breaker Unlimited (nie mylić z Night Breaker Laser)
    coś mi tu nie pasuje, podaj źródło bo takie parametry mają żarniki xenon, jedna żarówka H7 świeci strumieniem +/- 1500 lumenów

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamil21 Pokaż post
    Zamówiłem Philipsy H7 X-treme +130% (http://allegro.pl/zarowki-philips-h7...985693832.html)
    Jutro zrobię testy to wstawię
    miałem je i uważam że relacja ceny do jakości jest na nieakceptowalnym poziomie

    poza tym takie żarówki sprawdzają się tylko w reflektorach odbłyśnikowych natomiast jeśłi ktoś ma soczewkę to lepiej egzamin zdają zwykłe żarówki, dlatego więc mając soczewkę warto pomyśleć o HID /pomijam kwestie prawne/, różnica jest dość spora
    Ostatnio edytowany przez metti - 17-12-17 o 11:57
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  10. #989

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Mam nadzieje że w dobrym temacie tym razem umieszczam swój wywód

    Jakiś czas temu kupiłem (może powinienem więcej poczytać przed zakupem, ale już raczej żarówek nie oddam ) taki zestaw LED dla swojej A3 8L
    http://allegro.pl/zarowka-led-h1-80w...&aid=20493318&
    Zdecydowałem się nań ze względu na łatwość montażu i ewentualnego szybkiego demontażu podczas kontroli drogowej. I żeby nie było, nie uwierzyłem ślepo w ten cukierkowy opis

    Aktualnie czekam aż wrócą do mnie odbłyśniki z regeneracji bo czyszczenie kloszy opanowałem już do perfekcji i wrzucę później zdjęcie dla porównania.
    Zastanawiam się w miedzy czasie, czy zainwestować w razie, gdyby LEDy okazały się niewypałem w zestaw xenon. A może sobie darować i włożyć zwykłe żarówki jeśli okazało by się, że LEDy nie będą zadowalające. Będąc szczerym pokochałem ledy za to jak oświetlają wszelkie znaki odblaski etc i ciężko mi z myślą, że musiałbym je zamienić na zwykłe.
    W sumie pytanie bo nie maiłem okazji z nikim podróżować z zestawem HID- czy także w takim samym stopniu doświetla odblaski? Jest także kwestia nowych odbłyśników czy taki HID lub żarówki z serii + 130% nie wypalają dużo szybciej odbłyśnika?

    Fajnie było by znaleźć kogoś, kto ma taki zestaw założony to bym sobie porównał

    Pozdrawiam

  11. #990
    _danielllo_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW/CHRZANÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Magnus14 Pokaż post
    Mam nadzieje że w dobrym temacie tym razem umieszczam swój wywód

    Jakiś czas temu kupiłem (może powinienem więcej poczytać przed zakupem, ale już raczej żarówek nie oddam ) taki zestaw LED dla swojej A3 8L
    http://allegro.pl/zarowka-led-h1-80w...&aid=20493318&
    Zdecydowałem się nań ze względu na łatwość montażu i ewentualnego szybkiego demontażu podczas kontroli drogowej. I żeby nie było, nie uwierzyłem ślepo w ten cukierkowy opis

    Aktualnie czekam aż wrócą do mnie odbłyśniki z regeneracji bo czyszczenie kloszy opanowałem już do perfekcji i wrzucę później zdjęcie dla porównania.
    Zastanawiam się w miedzy czasie, czy zainwestować w razie, gdyby LEDy okazały się niewypałem w zestaw xenon. A może sobie darować i włożyć zwykłe żarówki jeśli okazało by się, że LEDy nie będą zadowalające. Będąc szczerym pokochałem ledy za to jak oświetlają wszelkie znaki odblaski etc i ciężko mi z myślą, że musiałbym je zamienić na zwykłe.
    W sumie pytanie bo nie maiłem okazji z nikim podróżować z zestawem HID- czy także w takim samym stopniu doświetla odblaski? Jest także kwestia nowych odbłyśników czy taki HID lub żarówki z serii + 130% nie wypalają dużo szybciej odbłyśnika?

    Fajnie było by znaleźć kogoś, kto ma taki zestaw założony to bym sobie porównał

    Pozdrawiam
    Nie wiem jak wypadają te żarówki LED zamienniki halogenowych żarówek bo ich nie używałem ale w testach wygląda, że dobrze oświetlają drogę i mają odcięcie światła. Niestety np takie markowe ledy philipsa to 700 zł a i tak są niezgodne z prawem to już lepiej dołożyć do lamp Xenon/ bixenon.
    Za to używałem hidow kiedyś w BMW E46 i nie jest to dobre rozwiązanie. Nie skupiają światła, świeca wszędzie, strasznie oślepiają kierowców i w dodatku w deszczu mało co widać ogólnie nie polecam.

Strona 99 z 105 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •