Strona 100 z 105 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 991 do 1,000 z 1045

Temat: Jakie żarówki ?

  1. #991

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Też posiadam zestaw led o identycznych parametrach (Philips 80W 9600LM 6000K), jednak zakupiony na aliexpress w znacznie lepszej cenie. Nie opłaca się dwukrotnie przepłacać na allegro za samo pośrednictwo w zakupie. Z samych żarówek jestem bardzo zadowolony - światło naturalne białe i jest go znacznie więcej, nie oślepia, bardzo ostre odcięcie. Homologacji oczywiście nie ma. Jedyny minus w przypadku modelu żarówek, które wybrałem to potrzeba wywiercenia otworów w zaślepkach lamp, bo radiatory nie mieściły się pod nimi.
    Moje reflektory również są w średnim stanie i można powiedzieć, że zwykła żarówka nie świeciła wcale w porównaniu z ledem.

  2. Podziękowania dla K4525 za pomoc w problemie

    metti (18-12-17)

  3. #992
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez _danielllo_ Pokaż post
    Za to używałem hidow kiedyś w BMW E46 i nie jest to dobre rozwiązanie. Nie skupiają światła, świeca wszędzie, strasznie oślepiają kierowców i w dodatku w deszczu mało co widać ogólnie nie polecam.
    w soczewce?
    Ja mam w soczewce HID i stojąc obok auta z oryginalnym xenonem nie ma różnicy w odcięciu, nie rozprasza, nie oślepia, trzeba częściej dbać o czystość reflektorów. Mam 5500K i w deszczu świetnie świecą, wszystko co ma 6000K i powyżej to już równia pochyła o jakość świecenia

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez K4525 Pokaż post
    Też posiadam zestaw led o identycznych parametrach (Philips 80W 9600LM 6000K), jednak zakupiony na aliexpress w znacznie lepszej cenie. Nie opłaca się dwukrotnie przepłacać na allegro za samo pośrednictwo w zakupie. Z samych żarówek jestem bardzo zadowolony - światło naturalne białe i jest go znacznie więcej, nie oślepia, bardzo ostre odcięcie. Homologacji oczywiście nie ma. Jedyny minus w przypadku modelu żarówek, które wybrałem to potrzeba wywiercenia otworów w zaślepkach lamp, bo radiatory nie mieściły się pod nimi.
    Moje reflektory również są w średnim stanie i można powiedzieć, że zwykła żarówka nie świeciła wcale w porównaniu z ledem.
    możesz dać jakieś foto koloru i linię odcięcia gdzieś na ścianie?
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  4. #993
    _danielllo_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW/CHRZANÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    [QUOTE=metti;1588376]w soczewce?
    Niestety bez soczewki

  5. #994

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Jutro postaram się zrobić jakieś zdjęcie przy ścianie i świecącej lampy. Ogólnie deklarowana barwa ledów nijak ma się do rzeczywistości, bo nie ma typowych niebieskich lub żółtych refleksów typowych dla xenonu. Światło jest po prostu białe, bliżej mu do 4300K w fabrycznym xenonie. Dodatkowo nie generują zakłóceń jak w przypadku hidów.

  6. #995
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez _danielllo_ Pokaż post
    Cytuj Oryginalnie napisane przez metti Pokaż post
    w soczewce?
    Niestety bez soczewki
    wszystko jasne, dlatego doopowato świeciło
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  7. #996

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny


    Zdjęcie średnio oddaje rzeczywistość, bo padało dodatkowo trochę światła ulicznego i prószył śnieg. Zaparkowałem zbyt blisko ściany i światło jest skupione.

  8. #997
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez K4525 Pokaż post
    Zdjęcie średnio oddaje rzeczywistość, bo padało dodatkowo trochę światła ulicznego i prószył śnieg. Zaparkowałem zbyt blisko ściany i światło jest skupione.
    Jest OK poza tym, że masz źle ustawioną linię światła, albo lewy świeci za nisko albo prawy za wysoko, pozioma linia odcięcia lewego i prawego reflektora powinna być na tym samym poziomie
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  9. #998

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Panowie,
    Ni jak nie umiem sobie poradzić z tymi światłami. Nie wiem czy to kwestia tych ledów ( już się zastanawiam czy nie sprzedać ich w pizdu) czy ja mam dwie lewe ręce i nie umiem sobie poradzić z regulacją. Koledze @K4525 świecą bardzo szeroko i równomiernie u mnie... no cóż. Założyłem żarówkę już nawet na odwrót tj wycieńciem do dołu, aby promień światła był szerszy jednak efekt i tak mnie nie zadowala. Pozostawiam wam do oceny zdjęcie przy ścianie i filmik jak oświetla przedpole.
    Jak jest totalnie ciemno to jest w miarę ok, ale w mieście czy na autostradzie, gdy są inne światła moich niemal nie widać, jakbym jechał na postojach.
    Dodam że reflektory mam wyczyszczone oraz włożony jest nowy odbłyśnik po regeneracji więc zostaje temat typowo żarówek.

    PS. Lewy reflektor źle zamocowałem, muszę go założyć raz jeszcze, jestem świadom żę świeci nie tak jak ma bo ,,wali" totalnie w prawo.

    Ostatnio edytowany przez Magnus14 - 05-01-18 o 23:25

  10. #999

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Moje żarówki miały pierścienie pod H1, które najpierw zamocowałem w lampie, a następnie w nich umieściłem żarówkę w pozycji, gdzie radiatory są równolegle do podłoża jak na zdjęciu. Nic więcej nie robiłem. U mnie światło szczególnie dobrze widoczne jest na poboczach, chociaż przy mroku i dużym ruchu sprawiają złudne wrażenie, że giną.
    Fakt, że mam je trochę źle ustawione bo kilkukrotnie ostatnio do lamp zaglądałem i je zruszyłem.


  11. #1000

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Jestem po wymianie i testach zestawu HID. Jak chciałem tak wybrałem zestaw o barwie K4300. Jestem bardzo zadowolony z efektów. Światło jest bez porównania lepsze od halogena, nawet od Philipsów. Muszę tylko jeszcze się przejechać, aby mi je ustawili odpowiednio.

    Przed:




    I po





Strona 100 z 105 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •