Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Odnowa lakieru w A3

  1. #1
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny Odnowa lakieru w A3

    Na prośbę kilku osób postanowiłem zamieścić w dziale technicznym informację, jak po zimie możemy odnowić powłokę lakierową w naszych maszynach.

    Zaczniemy od tego czego ja używałem:

    Najpierw środki:

    Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner. Czyszczenie lakieru Meguiar's
    Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner. Czyszczenie lakieru Meguiar's
    Środek do czyszczenia lakieru (473 ml)
    Ten zdumiewający środek czyszczący bezpiecznie usuwa lekkie utlenienia, drobne rysy i zadrapania. Ten produkt przygotuje twój lakier do nastepnych produktów z systemu Deep Crystal.
    • Bezpieczny do lakierów werniksowych
    • Usuwa odbarwienia i utlenienia
    • Uusuwa rysy i koliste zarysowania
    • Odżywia lakier
    (dla osób które mają spore rysy polecam strechX mocny środek)

    Deep Crystal Step 2 Polish. Polerka Meguiar's
    Deep Crystal Step 2 Polish. Polerka Meguiar's ( 473 ml)
    Nałóż na część karoserii i wytrzyj przed pełnym wyschnięciem. Ten produkt nie jest woskiem i nie rysuje - to jest czysta polerka, która odżywia, pielęgnuje lakier i jest tajemnicą tworzenia wspaniałego, głębokiego, ala mokrego połysku.
    • Poleruje niedokładnośći powierzchni, co powoduje stworzenie przejrzystego odbicia
    • Uzupełnia wartościowe olejki, aby stworzyć głęboki kolor
    • Odżywia i pielęgnuje, nadając powierzchni bogaty, wysoki połysk

    NXT Generation Tech Wax. Wosk w płynie Meguiar's (jest też z tej firmy kilka nowych serii które też polecam)
    NXT Generation Tech Wax. Wosk w płynie Meguiar's (532 ml)
    Nasza nowa technologia ESP (Engineered Polymers Synthetic) tworzy mocne wiązanie polimeru z twoim lakierem, by stworzyć ekstremalną ochronę. Ten produkt tworzy najgłębszy i najjaśniejszy połysk jaki kiedykolwiek widziałeś, jak również lakier wydaje się intensywniejszy i szlachetniejszy. Ta kombinacja polerki i wosku jest rewelacyjnie bogata co sprawia, że łatwo się nakłada i wciera, nie zostawiając żadnego pyłu ani pozostałości po polerce. Ten fenomenalny produkt pomoże też zmniejszyć pojawiania się drobnych rys i zadrapań.
    • Najgłębszy, najjaśniejszy połysk
    • Ściemnia i wzbogaca kolor
    • Eliminuje lekkie rysy i zadrapania
    • Wdobywa głębię koloru
    • Aplikator w zestawie

    Quik Detailer. Połysk i ochrona Meguiar's (polecam, używam po każdym myciu pryska się tym auto i przeciera... wyglada jakby dopiero co był woskowany! Świetnie pachnie wiśnią )
    Quik Detailer. Połysk i ochrona Meguiar's
    Quik Detailer (945 ml)
    Produkt Quik Detailer jest brakującym ogniwem między jednym a drugim myciem. Po prostu rozpyl i przetrzyj szmatką Ultimate Wipe Meguiar'a albo 100% bawełnianym ręczniczkiem. Quik Detailer usuwa bezpiecznie zabrudzenia bez zarysowań lakieru. To nie jest nic dziwnego, że Quik Detailer szybko staje się ulubieńcem właścicieli najlepszych samochodów.
    • Usuwa brud bez zarysowań
    • Poprawia połysk i ochronę
    • Przywraca połysk całego samochodu w mniej niż 15 minut



    Akcesoria, których używam:


    Even-Coat Applicator Pad (2-pack) Meguiar’s

    Aplikator ( 2 sztuki)
    Specialna microfibra z którego jest zrobiona poduszka Even-Coat Applicator firmy Meguiar’s jest specjalnie zaprojektowana do nakładania wosku i inny środków do pielegnacji. Nadaję się do prania.
    • Profesjonalna jakość
    • Nadają się do prania


    High Tech Applicator Pad (2-pack bulk) Meguiar's (te są z gompeczki)

    Aplikator (2 sztuki)
    Te poduszeczki są ultra miękkie i zastosowanie zwartej struktury komórek oferuje bezpiecznną i równą aplikacje produktu na zróżnicowaniach powierzchniach. Nadają się do prania w pralce.
    • Profesjonalna jakość
    • Nadają się do prania


    Ultra Plush Super Terry Towel( 1 sztuka) Ręcznik Meguiar's (ręcznik ja posiadam taki tylko że żółty)
    Ultra Plush Super Terry Towel. Ręcznik do czyszczenia i polerowana Meguiar's(1 sztuka)
    Ręcznik, który daje profesjonalny rezultat na wszystkich powierzchniach a satynowe brzegi zapobiegają zadrapaniom.
    Przygotwany tak by nie wydzielał pyłku. Nadaje się do prania w pralce.
    • Profesjonalna jakość
    • Podwójnie tkana frota
    • Obszyta satyną, aby zniwelowć ryzyko zadrapania powierzchni
    • Wielkość 47 cm x 42 cm
    świetnie zbiera wszystko (to odemnie )



    polecam też to:


    Microfiber Super Suede Drying Cloth. Ręcznik do osuszania Meguia
    Nasz ręcznik Microfiber Super Suede Drying Cloth gwarantuje całkowicie bez plamowe osuszenie karoserii i sprawia,że osuszanie nie wymaga żadnego wysiłku. Ten ircho-podobny produkt absorbuje ogromne ilości wody i nie twardnieje po wyschnięciu. bezpieczny dla wszystkich rodzaji lakieru.
    • Osuszanie karoserii całkowicie bez smug
    • po wysnięcu nie twardnieje
    • wchłania ogromne ilości wody
    • wielkość 88cm x 42cm


    Natural Chamois (2 Square Feet) Ircha Meguiar's (świetna sprawa dobra jakość)
    Meguiar’s jest dumny z wprowadzenia naturalnej irchy do swojej gamy. Ze względu na duże zapotrzebowanie sprowadzamy dużą 100% naturalną irchę z baraniej skóry o nieprześcignionej grubości i premium procesem garbowania, aby stworzyć maksimum pochłaniania i trwałości.

    • 100 % naturalna
    • Wyjatkowa trwałość


    ---------------------------------------------------------------------------
    To tyle z akcesoriów... każdy tam swoje ma i zna... ja podałem swoje autko mam z 96 roku i jakoś się trzyma czasem warto więcej zapłacić


    Zabieramy się do pracy...



    Najpierw przedstawie stan lakieru przed robotą (masa drobnych rys od wycierania auta "na sucho", zimy, utlenienia itp... )
















    1. Co robimy to dokładnie myjemy auto, żeby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i odtłuścić lakierek.



    2. chowamy się gdzieś w garażu i to ważne NIE NAKŁADAMY NICZEGO NA SŁOŃCU nawet w cieniu na rozgrzanej blasze (po prostu blacha auta powinna być chłodna/zimna nie ciepła!)


    Nakłądamy preparat step 1








    Auto po takim zabiegu pozbywa się drobnych rysek i utlenień:







    3. Nakładamy preparat Step 2 ma on kolor taki brązowy (nie nakładamy gompką, tylko poduszeczką z mikrofibry!)








    Auto zaczyna jako tako wyglądać co widać na zdjęciu poniżej... ale trzeba teraz to zabezpieczyć...






    4. Etap nakładania wosku NTX (w moim przypadku), który ma za zadanie utrwalenie całej roboty i dodanie jeszcze głębszego połysku plus jest taki, że po tamtych warstwach lakier jest tak gładki, że wszystko nakłada się idealnie a zbieranie tego z auta zajmuje chwilę (WAZNE SRODKI TEJ FIRMY NIE PRUSZĄ DZIEKI TEMU NIE MAMY PYŁKÓW ITP) super sprawa. Wosk nakladamy poduszeczką z zestawu taka gompeczka, scieramy recznikiem z mikrofibry, i na koniec można jeszcze dodatkowo poduszeczką z mikrofibry dopolerować wszystko.









    Ok wszystko zrobione... Teraz efekty pracy





























    To by było na tyle miłej zabawy mi zajeło to jakieś 4 godziny, ale jestem wprawiony... ogolnie jak się nie ma masznki (a nie posiadam) to można sie zajechać
    420 500 km
    1

  2. #2
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dokładnie to samo zamierzam robić niedługo z innym autem, jakbyś czytał w moich myślach
    Mam jeszcze tylko parę uwag:
    - przed krokiem 1 polecam jeszcze przejechać auto glinką (np. Meguiar's Quik Clay). Naprawdę można zdziwić się, ile zanieczyszczeń siedzi na zdawałoby się czystym samochodzie. A, i oczywiście najlepszy efekt wszystkich tych zabiegów jest na ciemnych autach - na jasnych prawie nie ma różnicy.
    - jeśli polecasz Tech Waxa, to lepiej brać wersję 2.0 - ponoć różnica jest, ja wcześniejszej nie widziałem.
    - do wnętrza polecam preparat tej samej firmy o nazwie Natural Shine. Do żadnego plaka, czy nigrinu to się nawet nie umywa - ładnie wydobywa kolor, ale bez ostrego nabłyszczenia i tłustej powłoki.
    - do felg: Hot Rims All Wheel Cleaner - bardzo ładnie usuwa wszelkie zabrudzenia w stylu pyłu z klocków hamulcowych. Z zapieczonym brudem nie da sobie zawsze rady, ale tam trzeba już zwykle wejść pastą polerską (Farecla G3, a jak zabrudzenie twardsze to i G6 nie powinna zaszkodzić)

    --
    Skasowało mi coś (ktoś?) poprzednią edycję...

    Dopisuję do tego, co było wcześniej:
    - jedna uwaga - woskowi trzeba pozwolić wyschnąć kilkanaście minut, a dopiero potem ścierać i polerować; w międzyczasie można potraktować zewnętrzne elementy gumowe Natural Shine'em

    Co prawda nie mam fotek z całego przebiegu procesu, ale jest efekt finalny:




    Co zostało zrobione:
    - czyszczenie końcówki wydechu Fareclą G6
    - czyszczenie felg, głównie mieszanką woda+izopropanol, w nielicznych miejscach Meguiar's Hot Rims All Wheel Cleaner
    - potraktowanie opon czernidełkiem - tutaj już moim zdaniem ekstrawagancja niepotrzebna; bardzo dobra i porównywalna z kosmetykami firmy na 'M' jest pianka f-my Plak do opon. Miarą jakości tego typu preparatu jest trwałość - w zwykłych sprejach (nie piankowych) po kilkunastu kilometrach możemy stracić efekt, przy piance możemy liczyć zwykle na trochę dłuższą jazdę.
    - mycie samochodu aktywną pianą, spłukanie
    - mycie samochodu szamponem Meguiar's Gold Class Car Shampoo rękawicą z mikrofibry
    - osuszanie ręcznikiem Meguiar's Water Magnet Drying Towel
    - glinkowanie zestawem Meguiar's Quik Clay w celu usunięcia trwałych zabrudzeń - można się zdziwić, jak wiele tego może osadzić się na samochodzie w ciągu 2 lat
    - Meguiar's Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner - nałożenie i starcie - usuwa i maskuje całkiem skutecznie rysy... Miałem nawet kilka takich do podkładu i są teraz zdecydowanie mniej widoczne. Poza tym likwiduje np. uporczywe zacieki wokół dysz spryskiwaczy - chociaż A3 to nie dotyczy
    - Meguiar's Deep Crystal Step 2 Polish - jw.
    - Meguiar's Deep Crystal Step 3 Carnauba Wax - nałożenie, po 15 minutach starcie i spolerowanie
    - nałożenie na ciemne elementy zewnętrzne preparatu Meguiar's Natural Shine

    Przy takim dużym samochodzie zajmuje to wszystko ok. 6-7 h, więc wnętrza już nie chciało mi się robić
    Sam efekt będzie najbardziej widoczny na ciemnym samochodzie i generalnie co do wydobycia koloru jest porównywalny z wylaniem kubła wody na auto - tylko oczywiście utrzymuje się po wysuszeniu.
    Ostatnio edytowany przez uzx - 15-04-09 o 18:35

  3. #3
    bertone's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-W
    Auto
    E7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam !

    Od siebie mogę dodać że najlepszym system do polerowania dostępnym na naszym rynku jest system 3M . Pasta (50417) na gąbce 3M 9550 . Dla uzyskania najlepszego efektu zawsze gdy polerujemy autka najpierw używamy Farecli a później system 3M i na koniec woskowanie na maksymalny połysk. Efekty są lepsze niż dobre Za jakiś czas zaprezentuję małe HOW TO .

    Pozdrawiam
    powered by Jetronik
    FRESH EYE MEDIA - Produkcja filmowo-telewizyjna
    Blacharstwo,lakiernictwo samochodowe Wrocław, Przepływomierze BOSCH i inne części silnikowe

    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców”
    (ś.p. Colin McRae)

  4. #4
    mallcin's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    to ja coś od siebie dorzuce. W zeszłym roku walczyłem z pielegnacją lakieru Nabyłem takie produkty:
    -Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner
    -Deep Crystal Step 2 Polish
    -Deep Crystal Step 3 Wax Liquid



    Na początek umyłem dokładnie samochód na myjni ręczne. Następnie lakier wyczyściłem Paint Cleaner. I naprawdę ten środek czyści, efekt był od razu widoczny.



    Tutaj małe foto poglądowe pół maski po zastosowaniu Paint Cleaner.

    Kolejny krok to stworzenie przejrzystego odbicia za pomocą Deep Crystal Step 2 Polish. Naprawdę po zastosowaniu tego środka samochód wygląda wspaniale
    <cool>
    I ostatni etap utrwalenie poprzednich operacji za pomącą wosku.


    Podsumowując wszystko robiłem sam ręcznie, troche od machania reka mnie dziś boli ale efekt jak dal mnie superrr. oceńcie sami:



    Ostatnio edytowany przez mallcin - 26-04-09 o 16:41

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •