Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 60

Temat: Wskaźnik paliwa - dziwne zachowania czujnika

  1. #31

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lisewo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    wskaznik paliwa to nie silnik krokowy tylko ustruj elektromagnetyczny!! niektórzy chyba nie mają pojęcia o tym co piszą! a co do problemy "puchatek007" to chyba procek w zegarach jest już na wykończeniu.
    Ostatnio edytowany przez bolaspj - 14-03-10 o 10:02

  2. #32

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław, Częstochowa
    Auto
    Skoda Octavia II FL
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Tez mi się właśnie tak wydaje. Czy jest gdzieś instrukcja co trzeba wymienić w zegarach? Jakaś obrazkowa ? Mam znajomego elektronika i pewnie pomógł by w przelutowaniu.

  3. #33

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Da się skalibrować za pomocą VAG - gdzies to znalalzlem na forum
    problem tylko w tym ze da sie maksymalnie 10-15% zmienić wskazania, a to sie pieprzy zazwyczaj 30-40%

    ja miałem zepsute w okolicach 45-50% baku

    winne są silniczki w liczniku
    trzeba wymienić - koszt około 150-250pln z robocizną (jakos w tych granicach płaciłem) ZA SZTUKĘ!!! więc mamy dwa:zbiornik paliwa i temperatura (temperature akurat mialem ok, wiec ne wymienialem)

  4. #34

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bolaspj Pokaż post
    wskaznik paliwa to nie silnik krokowy tylko ustruj elektromagnetyczny!! niektórzy chyba nie mają pojęcia o tym co piszą!
    Tak dla ścisłości to niektórzy faktycznie nie wiedzą co piszą .

    Pełna definicja i zastosowanie silniczków krokowych (niestety mam z czymś takim do czynienia).

    Silnik krokowy (inaczej silnik skokowy) – silnik elektryczny, w którym impulsowe zasilanie prądem elektrycznym powoduje, że jego wirnik nie obraca się ruchem ciągłym, lecz wykonuje za każdym razem ruch obrotowy o ściśle ustalonym kącie.

    Dzięki temu kąt obrotu wirnika jest ściśle zależny od liczby dostarczonych impulsów prądowych, a prędkość kątowa wirnika jest dokładnie równa częstotliwości impulsów pomnożonej przez wartość kąta obrotu wirnika w jednym cyklu pracy silnika.

    Kąt obrotu wirnika pod wpływem działania jednego impulsu może mieć różną wartość, zależnie od budowy silnika – jest to zwykle wartość od kilku do kilkudziesięciu stopni.

    Między innymi stosuje się do przemieszczania wskazówek w liczniku o określony kąt.

    Reszta w linku.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_krokowy
    Ostatnio edytowany przez michas11 - 17-03-10 o 22:36
    Było A3.
    Będzie A3.

  5. #35
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    ale im Michas dales szkole
    a ja caly czas oferuje pomoc ...
    za pomoca sznurka i zapalki nikt tego nie naprawi, za czesci tez trzeba slono zaplaic chyba ze ktos zamieni zegary na VDO ktore sie nie psuja...
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  6. #36

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam,
    Mam podobny problem jak te opisywane w tym temacie a mianowicie wskaźnik paliwa "wariuje" np. przy 2/4 zbiornika zatrzymuję się na światłach a on na moich oczach spada do 0 a po jakimś czasie się podnosi na swoją pozycję, jaka może być tego przyczyna? i jak można to usnąć, z tego co czytałem to dość częsta wada.

  7. #37
    marowak's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chybie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DamiaNov Pokaż post
    moim zdanie m są 3 bardzo prawdopodobne wady takiego zachowania i jest to silniczek krokowy lub procesor w liczniku lub ta płytka co pływak po nie chodzi się wytarła i ma przerwę. Jedna z tych wad na 100%
    ma ktos moze jakies wskazowki (najlepiej foto) jak sie dobrac do tego plywaka..???
    szukalem na forum ale jakos nie moge znaleźć konkretnej instrukcji.
    Wiem tyle ze pod tylnym siedzeniem od strony pasazera trzeba tam wykrecic bodajze 3 sruby, no ale co dalej (jeszcze tam nie grzebalem bo nie chce niczego spieprzyc)

  8. #38
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    podnosisz czarną pokrywkę , potem rozpinasz kablel oraz węże 2 i odkręcasz pływkę (zapamiętaj w jakim położeniu była strzałka na plastiku )- zazwyczaj ręcznie i do góry. Uwaga bo z niej się ropa leje. Przyszykuj jakieś woreczki bo potem 2 tyg min będzie w aucie Ci śmierdzieć.
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  9. #39
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marowak Pokaż post
    ma ktos moze jakies wskazowki (najlepiej foto) jak sie dobrac do tego plywaka..??? szukalem na forum ale jakos nie moge znaleźć konkretnej instrukcji. Wiem tyle ze pod tylnym siedzeniem od strony pasazera trzeba tam wykrecic bodajze 3 sruby, no ale co dalej (jeszcze tam nie grzebalem bo nie chce niczego spieprzyc)
    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=4150

    Tylko u Ciebie nie będzie pompy paliwa
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  10. #40
    mayl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3 110 KM ASV
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam,
    w moim audi oba małe zegary od tem. i od paliwa wariują skacząc od lewej do proawej i to czasami z dużą prędkością.Na wyświetlaczu poniżej wyświetla się na czerwono kontrolka o duzej tem. silnika i co jakiś czas pojawia się dzwięk.
    Na klimatroniku kanał 51 (od tem. silnika) cały czas stoi 75!
    Wczoraj wyjąłem całe zegary i posprawdzałem na kostkach i okazało się, że zegar od paliwa zaczął przez chwilę wskazywac (chyba) dobre położenie stanu paliwa. Po chwili jednak dalej to samo. Więc kolejną rzeczą, którą zrobiłem to zlokalizowałem czujnik stanu paliwa. Poruszałem kabelkami i kostką ale nic to nie dało. Czy ten czujnik może mieć wpływ na oba zegary??
    JAk wam się wydaje co mam do wymiany??Zegary, termostat, czy czujnik?

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •