Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Grzane lusterka

  1. #1
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Grzane lusterka

    Jak zrobić grzane lusterka w naszych A3

    Potrzebne będzie:

    -grzane wkłady lusterek lub maty grzewcze, wkłady kupowałem firmy View Max, do polifta 01r. płaciłem 50zł szt za niebieskie z czujnikiem.

    -lutownica, cyna, wtyczki - piny, przewód ok. 3metry, torx 25, śrubokręt krzyżak, nożyk, klej dobrze wiążący i w miarę szybko schnący, itp. zależy, który wariant wybierze





    GRZANE WKŁADY

    Odchylamy max lusterko na zewnątrz żeby włożyć palce i podważyć je stanowczo, ale delikatnie żeby nic nie uszkodzić. Lusterko wyskoczy z zatrzasków i mamy je w ręce.

    Wymieniamy wkłady na takie, które grzeją i podpinamy przygotowane przez producenta auta kabelki. Oba są koloru czarnego nie ma różnicy jak je podłączymy.

    Z matami jest trochę więcej roboty.

    Musimy zdemontować wkład. Wziąć w rękę nożyk i powolutku ostrożnie odkleić plastik mocujący wkład od samego wkładu.



    Po oddzieleniu przymierzamy matę tak żeby nam pasowała i dało się podłączyć kabelki.



    Ja musiałem wyłamać plastikowe ząbki żeby mi konektory spasowały do podpięcia.



    Jak to zrobimy przyklejamy matę grzewcza i sklejamy wszystko razem. Do tego celu użyłem widoczne na zdjęciu – taśmę klejącą dwustronna i klej superglue.

    maty z 1 strone maja klej ta strona przykleilem je do wkladu, na ta biala tasme ochronna, natomiast czarny plastik dokleilem w ten sposob ze tam gdzie maty nie bylo dalem tasme a tam gdzie stykala sie z czarnym plastikiem dalem super glue - tak zeby sie wyrownaly poziomy i rowno przylegalo.


    Po wyschnięciu montujemy wkład w aucie.



    Ja musiałem te pomarańczowe plastikowe nakładki na konektorach usunąć żeby lepiej się osadziło i nie wypadło podczas jazdy.

    PODŁĄCZENIE ELEKTRYCZNIE GRZANYCH LUSTEREK.

    W wielu samochodach nie ma grzanych luster a kable są przygotowane. Idą od lustra w dół do niebieskich kostek znajdujących się przy progu.

    Żeby zrobić instalację w miarę profesjonalnie musimy porozbierać trochę deskę rozdzielczą od dołu:

    -zdejmujemy panel znajdujący się pod kierownicą, musimy zdjąć pokrywę bezp. I odkręcić śruby widoczne na zdjęciu 5szt. Torxem 25



    potem odkręcamy śruby u dołu kierownicy 2szt. Po prawej



    i 1szt po lewej koło małej skrytki



    No to dolna deskę mamy odkręconą, delikatnie ja zdejmujemy ciągnąć za dół, deska jest jeszcze na 2 zatrzaskach po 1 z obu stron kierownicy.

    Jak już ja zdejmiemy, odłączamy 2 wtyczki od włącznika świateł i regulacji jasności podświetlenia deski (w polifcie jeszcze gniazdo diagnostyczne). Wypinamy je i cały panel odkładamy sobie gdzieś żeby nie przeszkadzał.

    Teraz odkręcamy plastik ten spod dzwigni otwierania maski 3śrubki krzyżakiem



    i zdejmujemy go, u dołu ma zatrzask do listwy progowej, szarpiemy stanowczo, ale ostrożnie.

    Teraz przechodzimy na stronę pasażera.
    Zdejmujemy plastik z boku deski (bliźniaczy do przykrywki bezp.) i pod nim mamy śruby mocujące półkę ze schowkiem, odkręcamy 4 śruby torxem 25



    od frontu tej poleczki mamy 1 śrubkę



    I wewnątrz półki w górnej części mamy 3 śrubki do odkręcenia, zdjęcia nie było jak zrobić.

    Jak już zdejmiemy półkę, bierzemy się za odkręcenie plastiku z dołu przy progu, podobnie jak po stronie kierowcy (plastik przy dźwigni otw. maski).
    1 śrubka krzyżak



    Tez ma u dołu zatrzask w progu wyciągamy go mocno, ale ostrożnie.

    No to mamy poodkręcane i jest dostęp do niebieskich kostek


    Teraz przecinamy kabel brązowo-czarny znajdujący się w niebieskiej kostce. Musimy odizolować go przy końcu, i dolutowujemy do niego przewód ok 1.5m, to samo robimy po drugiej stronie auta.

    Następnie musimy przeciągnąć oba przewody pod deską tak żeby szły od niebieskich kostek do włącznika ogrzewania tylnej szyby i schować je gdzieś przeplatając poza elementy mocujące deskę rozdz. to już pozostawiam fantazji każdego z was, bo nie ma jak tego fotograficznie udokumentować.

    Oczywiście wcześniej musimy wymontować włącznik z konsoli żeby mieć dostęp do wtyczki.

    W a3 przed liftem 96-00 włącznik jest osobno, trzeba odkręcić popielniczkę, radio, ramkę frontową i mamy gołą konsolę. Można się dostać do włącznika ogrzewania tylnej szyby. W nim zlokalizować przewód biały, na którym pojawia się napięcie po załączeniu ogrzewania, do niego lutujemy te 2 przewody, które poprowadziliśmy od niebieskich kostek.

    W poliftowej A3 00-03r. jest łatwiej, bo demontujemy tylko panel klimatronika a jest on na zatrzaskach i wystarczy go wyrwać w przód. Interesuje nas wtyczka 2 pinowa z przewodami biało-żółtym i białym. Podpinamy się do białego, to na nim pojawia się napięcie po załączeniu ogrzewania tylnej szyby.

    Podłączone testujemy i jak działa to składamy w odwrotnej kolejności.

    maty z 1 strone maja klej ta strona przykleilem je do wkladu, na ta biala tasme ochronna, natomiast czarny plastik dokleilem w ten sposob ze tam gdzie maty nie bylo dalem tasme a tam gdzie stykala sie z czarnym plastikiem dalem super glue - tak zeby sie wyrownaly poziomy i rowno przylegalo.


    Koszty jakie poniosłem to:

    Maty grzewcze – 16zł (2szt) lub wkłady grzane 100zl za 2 sztuki.

    Akcesoria lutownicze, przewód, piny, itp. 8zl

    Mój czas i trochę cierpliwości

    Efekt końcowy – bezcenne

    Powodzenia i udanych modyfikacji.

    Dzis kupilem przekaznik, na probe taniocha za 2,20zl JZC-20F http://www.swistak.pl/aukcje/1384522...rzelaczaj.html
    a schemacik podlaczenia jest tu ->

    instrukcja dostępna również TUTAJ
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 17:54

  2. #2
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Podpiałem kable idace z lusterek do włacznika tylnej szyby
    Musimy sciagnac srodkowa konsole i odkrecis 2 srubki u gory tak zeby panel srodkowy sie troche wysunal, najlepiej zdemontowac radio i od dolu wypchnac w przod wlacznik tylnej szyby.
    Do wlacznika z tylu jest kostka a wniej 4 kable (nieb-szary, braz, bialo-zolty i bialy).
    Z bialego sciagamy sobie kawaleczek izolacji i podlaczamy kabelek, ktory prowadzimy sobie gdzies w poblize dzwigni otwierania maski i tam go laczymy z 2 kablami idacymi z drzwi (lusterka) te co wczesniej przygotowalismy.
    W ten sposob lusterka beda nam grzaly wtedy co tylna szyba.
    UWAGA!!
    zwazywszy na to ze przekaznik tylnej szyby jest zespolony z wlacznikiem a nie osobno i jest na nim tylko 12v wiec podzial mocy jest na 3 rzeczy teraz (tylnia szyba i 2 lusterka), no i niestety grzeje wolniej i slabiej.... za malo powera!
    Jednak bedzie trzeba dac osobny wlacznik i prad wziac z bezpiecznika nr1.
    Mysle nad tym intensywnie jak to fajnie zrobic.
    pomysl mam taki zeby kupic w aso wlacznik jakis i dac go obok wlacznika tylnej szyby.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Zeby sprawdzic czy od fabryki byly podgrzewane lustra wystarczy sprawdzic kody :
    6XC = elektr. ustawiane
    6XD = elektr. ustawiane, ogrzewane
    6XE = elektr. ustawiane, ogrzewane, skladane
    6XJ = elektr. ustawiane, ogrzewane, automatycznie sciemniane
    6XK = elektr. ustawiane, ogrzewane, skaldane, automatycznie sciemniane,

    albo

    PW1= pakiet zimowy 1
    PW3= pakiet zimowy 2

    1.podgrzewane dzwi, i spryski lusterka
    2.pakiet 1 + automatycznie siemniajace lustra

    Jesli ktory z nich macie to macie fabrycznie podgrzewane lustra.

    Z tego co wiem to w pierwszych modalch A3 lusterka grzaly caly czas niezaleznie od temp. co mozna bylo zauwazyc w lecie ze krople wody szybko znikaly z lusterek dlatego tez szybko maty sie przepaly.
    Pozniej od modelu ?? zmadrzali i zrobili ten termostat na lusterku o ktory pytal bosal... ktory tym steruje (zalancza i wylancza). Daltego prad jest caly czas po zalaczeniu stacyjki na kablach przy lusterku a ten czujnik na lusterku steruje kiedy zalaczyc i wylaczyc.
    W modelach przed liftem kable sa juz na 99% we wszystich A3 tylko nie zawsze sa odpowiednie lusterka. Wystarczy kupic lustra i podlaczyc.
    Po lifcie tez sa 2 kable 1 jest masa a 2 powinien byc + ale nie ma tam pradu.

    Jesli ktos ma inne info moze mnie poprawic.

    Co do podgrzewanej klampki to wysatrczy ponizej +5 Stopni pociagnac ja do gory i poscic wtedy grzeje przez 50 sek.
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 19-10-10 o 15:57

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Jeżeli ktoś chce naprawdę szybko zbadać czy autko (A3 8L) ma całą instalację grzania lusterek, wystarczy odkręcić plastik przy rączce otwierania klapy (przy podstopnicy) i zobaczyć kostkę koloru niebieskiego.
    W ramce są spięte dwie kostki koloru niebieskiego (kostka z wtykami męskimi i kostka z wtykami żeńskimi), rozpinamy kostki, ale jedna z nich zostaje nam w ramce i o tą nam bardziej chodzi.
    Można ją rozpiąć z ramki, jest z tym trochę roboty bo jest tam mało miejsca. Po rozpięciu kostki mamy wgląd do wszystkich kabli. Jeżeli kostka ma przewód "brązowo czarny" to mamy całą instalację grzania lusterek.
    Pokazuje to na zdjęciu, lewa kostka pochodzi z autka bez grzania lusterek, a prawa kostka z autka z grzanymi lusterkami.



    Instalacja grzania lusterek w autku, który nie ma jej całej, rozpoczyna się przy matach grzewczych w lusterku, przechodzi przez drzwi i wychodzi waśnie do kostki niebieskiej (tej pierwszej, kostka jest z wtykami żeńskimi) i tu się instalacja kończy (przewód czarno brązowy). Resztę instalacji trzeba dorobić.
    No to tyle.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa
    Tomasz_W-wa

  5. #5
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Moge dodac tylko że ten przekaznik można zamontować w miejsce oryginalnych:

    Niestety w sklepie zabraklo juz gniazd wiec zamocowalem go na 'zipa'.
    Nie wiem jak w waszych sklepach ale u mnie zdzieraja:
    Za przekaznik 6zl (allegro 2,50)
    jakieś złączki 1zł/szt.
    Dobrze że miałem w domu kilka pierdołek potrzebnych do tego (taśma izolacynja, zipy, rurka termo kurczliwa itp.) bo w tych małych sklepach to wydał bym za wszystko z jakieś 50zł <lol>
    Zabieg ten jest napewno pracochlonny ale bardzo łatwy

  6. #6
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Odgrzebię kotleta.
    Tak w skrócie, chodzi o to, aby wpiąć się w niebieską kostkę i przewód poprowadzić do włącznika ogrzewania tylnej szyby?
    Czy po prostu uciąć przewód w niebieskiej kostce i poprowadzić go do włącznika?
    Sugeruję się pierwszym postem. Rozumiem, że będzie grzało słabiej bo tylną szybę + dwa lusterka.
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  7. #7
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy92 Pokaż post
    Odgrzebi? kotleta.
    Tak w skr?cie, chodzi o to, aby wpi?? si? w niebiesk? kostk? i przew?d poprowadzi? do w??cznika ogrzewania tylnej szyby?
    Czy po prostu uci?? przew?d w niebieskiej kostce i poprowadzi? go do w??cznika?
    Sugeruj? si? pierwszym postem. Rozumiem, ?e b?dzie grza?o s?abiej bo tyln? szyb? + dwa lusterka.
    Najlepiej jak zrobisz to na przeka?niku ca?kowity koszt materia?u to co? ko?o 30 z?. Tak jak piszesz przecinasz przew?d w niebieskiej kostce. Masa w lusterku ju? jest.
    Ja kupi?em taki przeka?nik http://allegro.pl/przekaznik-jzc-20f...597927132.html
    Zrobi?em na nim dwa samochody i dzia?a bardzo fajnie. Do tego takie maty http://allegro.pl/golf-3-iii-vento-p...625160886.html

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    owieczka, a te maty pasuja do przedliftowych luster?

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Czy nie byłoby łatwiej zlokalizować przekaźnik od podgrzewanej tylnej szyby i podłączyć się w miejscu przekaźników do przycisku włączającego ogrzewanie? Wtedy nie trzebaby rozbierać kokpitu aż tak bardzo. Który z przekaźników jest odpowiedzialny za tylną szybę?
    W moim samochodzie nie ma podgrzewanych wkładów lusterek są tylko doprowadzone przewody więc część instalacji jest zrobiona. Jak zaglądałem do skrzynki bezpieczników to w miejscu odpowiedzialnym za podgrzewane lusterka znajduje się bezpiecznik! Jeszcze nie sprawdziłem dokąd biegną przewody od tego bezpiecznika ale postaram się to sprawdzić gdy będę robić brakującą część instalacji ogrzewania. Chyba, żę ktoś już wie i powie dokąd biegną przewody od tego bezpiecznika.

  10. #10
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Można się podłączyć, ale wtedy będzie Ci słabiej grzało tak jak pisali koledzy wcześniej. A poza tym tak czy siak musisz zdjąć osłonę pod kierownicą i to w sumie wszystko co trzeba rozebrać z kokpitu
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •