Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: Test 3 Nawigacji...

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Test 3 Nawigacji...

    Dlugo zsatanawialem sie nad kupnem nawigacji przenosnej ale nigdzie nie znalazlem wystarczajaca duzo informacji wiec postanowilem sam przetestowac co i jak sie ma do czego.. moze sie komus przyda ten test...to tyle zapraszam do czytania moich wypocin




    Na pierwszy rzut idzie Blaupunkt...a dokladnie BLAUPUNKT TravelPilot Lucca MP3

    Pozyczylem dzisiaj ta nawigacje z salonu (akura mieli vw) i pojedzilem z nia pol dnia po Poznaniu i mile mnie zaskoczyla. Parę kliknięć opuszkiem palca na ekran, wprowadzenie trasy, szybka kalkulacja i już moglem jechać do wyznaczonego miejsca. Czynność ta przebiegła bardzo szybko i precyzyjnie. Jest tutaj taka fajna funkcja polegająca na tym, że gdy stoimy: nasza pozycja na mapie możliwie maksymalnie się przybliży, gdy ruszymy, oddali się ona tak byśmy mogli zobaczyć nie tylko nasz aktualny status, ale także otoczenie i siatkę sąsiadujących dróg. Ma bardzo fajne dla ucha komunikaty, a szczegolnie np taki: (..."za 700 metrów opuścisz drogę z pierwszeństwem przejazdu"...). Nigdy dotąd nie spotkałem się z nawigacją, które nie dość, że pokazuje mi jeszcze kierunkowość ulicy, to jeszcze informuje o pierwszeństwie przejazdu, oraz na jakiej drodze się znajdujemy. Skoro tak zachwalam, to czy udało jej się mnie wyprowadzić w pole? Niestety nie mogę napisać nic złego na temat samego funkcjonowania nawigacji. Jest naprawdę bardzo udana i funkcjonalna. Zdarzyło jej się, że chciała mnie zaprowadzić w prawo, gdzie akurat był zakaz skrętu, lecz po chwili wyznaczyła nową trasę. W sumie to nie jest nawet błąd, ponieważ takie znaki u nas pojawiają się co parę dni. Duzy PLUS dla producenta gdyz na oficjalnej stronie sa dostepne co jakis czas aktualizacje map.....Mamy do wyboru 3d lub 2d obraz mapy ktory jest bardzo czytelny i mily dla oka ponadto cieszy bardzo szybki interfejs.....bardzo ladny wyglad i mega latwa w obsludze, bardzo poreczna i mega ladnie sie prezentule na przedniej szybie

    Zdjecia z testu...






    Kolejna w ruch poszla nawigacja TomTom GO 910



    Ta nawigacje jak i kolejna ktora za chwile postaram sie troche opisac uzyczyla mi firma Norauto za co mega dziekuje
    No to zaczynam....na poczatek wyglad....ekran bardzo czytelny, ale juz nie tak bardzo jak w blaupunkcie...ktory naprawde cieszy milymii spokojnymi kolorami. Tom Tom natomias jakos specjalnie nie zachwyca...przynajmniej mi nie przypadl do gustu. Kolejne co mi sie nie spodobalo to cala obudowa...jest naprawde duza....wyglada jak stary, maly ruski telewizor podczepiony na szybie jak u taxi-driverow Minusem koejnym jest odwzorowanie mapy Polski, nie ma sie co oszukiwac bo jest naprawde mizerna...za granice idealna ale w PL za daleko sie z nia nie dojedzie. Przejdzmy do plusow....Jezeli ktos jezdzi po zachodnich krajach to goraco polecam bo ma duzo przydatnych funkcjiale czy na pewno sie one wam przydadza placac o 1000zl wiecej niz za Blaupunka....zdecydujcie sami.......


    Ostatni nawiagacja z ktora zwiedzilem troche Poznania to Mio C710 GPS



    Nawigacja bardzo fajne wygladajaca, mala poreczna ale zdecydowanie najtrudniejsza w obsludze z tych co przedstawilem wczesniej...Ma bardzo milego lektora-Pania ktora prowadzi nas do wyznaczonego celu jest to chyba najladniejszy glos z tych 3 nawigacji dodam tylko ze w Tom Tomie gada jakis pijany Facet i zgryzliwa Babka (mowie powaznie) Nawigacja posiada duzo fajnych funkcji jak np..ilosc satelit z mapa ktore nas sledza poza tym jeszcze pare innych nad ktorymi nie ma sensu sie rozpisywac...Wyglad i interfejs stawiam na drugim miejscu zaraz za Blaupunketem bo jest naprawde mily dla oka, ale odradzam tryb nocny ktory przenosi nas w gry z lat 70tych a szczegolnie Pacmana...mozna sie naprawde przerazic.... jest o 300zl drozsza nic Blaupunkt i jak juz wspomnailem jest o wielle trudniejszy w obsludze....trudno sie polapac na poczatku z tymi wszystkimi opcjami....czlowiek glupieje gdy patrzy na nawigacje ktora pokazuje ze jedzie do tylu??? ...albo inne podobne zdarzenia.....Dodam tez ze ekran dotykowy jakos dziwnie dzialal i wkurzal mnie przy wpisywaniu np nazw ulic bo gdy wciskalem np W pojawialo sie R (nie!!! nie mam duzych palcow ) moze mialem akurat wadliwy model..nie wiem ale przyprawiolo mnie to o biala goraczke....to tyle o tym modelu...


    Podsumowanie
    Ja wybralem Blupunkta bo jest najtanszy z tych wszystkich...1000zl tanszy niz TomTom i 300zl tanszy od Mio.... moim zdaniem najlepszy, ale to tylko moje skromne zdanie. Moze w innym kraju inne nawigacje dalyby znacznie wiecej z siebie ale nie w PL (witamy w 30% odwzorowaniu drog...) Poza tym TravelPilot zostal bestsellerem tej firmy wiec naprawde firma sie postarala...Decyzja nalezy do Was drodzy forumowicze

    To tyle
    Pozdrawiam
    Arczi

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    witam wszystkich!
    na 10 moich sprzedanych przenosnych navi - 7 to tom tomy.
    dla mnie blaupunkt jest minimalnie za wolny i czasem klienci narzekali ze sie zawiesza przy kilku kliknieciach na raz

  3. #3
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    gps_sys, tomtom ma jedna wade nie ma wszystkich uliczek np wczoraj to w piasecznie zaowazylem mam wersje 6 ... pozatym jak automapa mowi skrec za 50m to robi to troszke wczesniej zebys wiedzial a tomtom nie pokrywa tak idealnie i czasem mowi skrec za 50m czy iles tam jak juz jestes prawie na tym zakrecie to mylne ... pozatym tom tom dziala bardzo milo plynnie nie ma duzych wymagan ... automapa 3.9.7 sie tnie tzn wolno pracuje... podobno 4.0 lepsza zblizona do tomtom i 100% pokrycia ja wlasnie szukam masz w dobrej cenie ? na allegro moge miec za 333zl
    420 500 km
    1

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jaka masz wersje mapy tom toma? ja ma 6.75

  5. #5
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    tez mam 6,75 fakt ze w legionowie znalazlo nawet adres kaliego ... na jakiejs polnej drodze ale duuuzoo omija mniejszych drozek jak np automapa pokazywala i pokazuje np dreptane... (czyli zwirkowe ) male drozki odbiegajace w las nawet... to tom tom widzi tylko te ktore maja nazwe... przykladowo kolega mieszka na golkowskiej kolo piaseczna autmoapa to widzi ... tomtom pisze ze jade po drodze bez nazwy :/
    420 500 km
    1

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    ja jezdze po miastach powyzej 40 000 i nie ma problemow.
    fakt ze automapa ma mieksze pokrycie ale mysle ze za rok-dwa wszystko sie wyrówna.

  7. #7
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Teraz AM4 nie ma co sie zabardzo roziwjac poza korekta budowanych drog w pl ... i bardziej musi rozwinac kraje europy a znowy TT musi skupic sie bardziej na polsce czyli sie musza wyrownac biorac pod uwage to jak kierownictwo i dzial AM dziala to jeszcze dlugo bedziemy czekac na dokladniejsze mapy europy bo strasznie dluuuuuugooo zapowiadali 4.0 i wkoncu sie udalo ale juz dawno powinni to robic TT rozwija sie zato duzo szybciej jak bylo cos ponizej 40% pokrycia kraju naszego to teraz juz 51% wiec czuje ze niebawem bedzie ponad 60 ogolnie mam na telefonie i AM 3.9.7 i TT6 ale chyba jednak bede uzywal AM ze wzgledu na pokrycie kraju ... i dokladnosc ... TT6 potrafi na ursynowie przeskoczyc np niby jedziesz glowna a wychodzi na to ze jedziesz bczna uliczka rownolega ( ma chyba zamocno dostrojone przyciaganie do lini ) i czasem lubi se skoczyc na boczna uliczke ktora idzie wzdloz drogi i ty masz w pewnym momencie prosto droge przed soba a na mapce ci sie konczy hehe po czym nagle przeskakuje na prawidlowa
    420 500 km
    1

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    VW MK4 2003
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Ja kupiłem SONY NV-U92T w Avans-ie bo była promocja 1444zł, bardzo fajna nawigacja, duży ekran, panorama 4,8 cala, mapy 37 krajów europy i wszystko to w zestawie, Jeździłem też Tom Tom-em ale nie wiem jaki model, jakiś wyskoki w zeszłym roku kosztował coś ok 2,5 tyś więc, SONY jak dla mnie dużo lepsze, łatwiejsze w obsłudze, dużo lepsza mapa, bogatsze słownictwo lektora. Jedyne co mi sie nie podoba to w Sony to że litery ma ułożone alfabetycznie a nie jak klawiatura komputera jak np. Tom Tom-ie ale do tego idzie sie przyzwyczaić. Ale Obsługa SONY jest dużo łatwiejsza niż TOM-TOM-a ale to jest tylko moje skromne zdanie

  9. #9
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nie ma co sie oszukiwac najlepsza navi w PL to Automapa najlepiej na jakims PDA typu ASUS ktory ma wifi i inne bzdety wtedy mamy malu komputer do filmow , netu , notatek + najdokladniejsza w polsce auto mape ... inni na rynku to tylko cienie... ktore proboja dogonic
    420 500 km
    1

  10. #10
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a z ciekawości spytam - co sądzicie o rozwiązaniach firmy Garmin? Bo mi się w tej firmie bajbardziej podoba to, że można sobie nawet samemu mapy robić. Mimo iż standard map jest zamknięty(binarny), to są dostępne kompilatory dzięki którym można sobie właśnie zmajstrować własną mapę. Do tego w sieci sa naprawdę tony DARMOWYCH map na te urządzenia. Dlatego też osobiście używam do nawigacji GPS Map 60CSx, choć do auta to sa znacznie lepsze rozwiązania. Ja używam to jednak również na rowerze, wodzie i w górach, stąd właśnie wybór na to urządzenie padł.
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •