Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 27

Temat: Zamiennik egr

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Zamiennik egr

    Witam.
    Mam pytanko.Na aukcjach pojawi?a si? taka zabawka :
    http://moto.allegro.pl/item599222054...gr_zobacz.html

    Czy ma to wog?le sens czy jedynym efektem zamontowania takiego czego? b?dzie ?wiecenie check engine?
    Pozdr!

  2. #2
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Efekt zamontowania będzie taki jak przy zaślepieniu EGRa, a kontrolka palić się nie powinna.
    Z tego co pamiętam race-pipe'y sprzedawał na forum Skapol, ale nie jestem pewien

  3. #3
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No dobra a jaki jest efekt zaślepienia egra?:->
    Sory może banalne pytanie ale audika mam nie tak długo i dopiero rozpracowuję co i jak....

  4. #4
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Wszystko jest na forum, wystarczy poszukać.
    Zaślepienie EGRa powoduje, że do silnika dostaje się tylko i wyłącznie świeże powietrze, przy działającym EGR silnik na biegu jałowym dostaje częściowo spaliny, częściowo powietrze. Poza tym dzięki zaślepieniu EGRa do kolektora ssącego nie dostaje się syf ze spalin.
    Jeśli chodzi o szkodliwość dla środowiska to tak naprawdę jest niewiele większa po, niż przed zaślepieniem.

  5. #5
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    hm z tego co znalazłem na forum to w modelach po '02 może jednak wywalać błąd...

  6. #6
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Tak, ale błąd zapisze się w ECU i nic nie będzie mrugać, tylko tyle, że będzie obecny.
    Poza tym jeśli komuś to przeszkadza można wyłączyć EGR dodatkowo softem.

  7. #7
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    czyli jest to dobre rozwiazanie....
    MARIAN5X5

  8. #8
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Dobre o tyle, że nie zapychasz kolektora spalinami, złe o tyle, że drogie. Taki sam efekt uzyskasz zaślepiając EGR samodzielnie.

  9. #9
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jest jeszcze jeden minus - brak klapy gaszącej, który jest odczuwalny podczas gaszenia silnika (telepie silnikiem jak w starym traktorze) a ponadto pozbywamy się pewnego koła ratunkowego w przypadku rozbiegania się silnika na skutek rozszczelnienia turbosprężarki i pchania dużej ilości oleju do dolotu powodującego samozapłon - ci, którzy nie spanikują to będą na tyle przytomni aby wtedy włączyć najwyższy bieg, wcisnąć hamulec do oporu i puścić gwałtownie sprzęgło ale mniej rozgarnięci będą tylko z przerażeniem patrzeć i słuchać jak silnik wchodzi na max obroty i popracuje tak przez niedługi czas aż się dosłownie rozleci a już nie wspomnę Tych co mają silniki z automatyczną skrzynią biegów. Jeśli ktoś nie wie o czym piszę to polecam się zapoznać z tematem : http://blogsilnika.blogspot.com/2008...ch-diesli.html
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    Poza tym jeśli komuś to przeszkadza można wyłączyć EGR dodatkowo softem.
    nie da się wyłączyć programowo EGR, można tylko zminimalizować stany jego otwarcia
    a dodatkowo nie zastosujemy rozwiązania z tematu w silnikach PD gdzie EGR jest sterowany elektrycznie i jest już kontrola otwarcia EGR w sterowniku silnika, każde wypięcie lub zaślepienie EGR w tych silnikach powoduje od razu zaświecenie kontrolki świec żarowych lub check engine i niestety ale jazda w trybie awaryjnym, więc można ten element stosować tylko do starszych silników ale z tą wadą jaką podałem na początku mojego postu.
    Osobiście jestem za zaślepieniem EGR albo przez wstawienie zaślepki na doprowadzeniu spalin z kolektora albo wężyka podciśnienia, który nim steruje.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 09-04-09 o 07:24 Powód: Automatyczne łączenie postów
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  10. #10
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Na forum było już kilka takich przypadków ,gdzie olej dostał się do cylindrów przez dolot z powodu niezczelności turbo i zawsze się to kończyło uszkodzeniem silnika ,ale nie w taki sposób ! (olej nie dostał samozapłonu , tylko zablokował cylinder nie mogąc się dostatecznie sprężyć co powodowało różne uszkodzenia mechaniczne w stylu krzywienia zaworów , pęknięcia korbowodów, cylindrów itp).
    Poza tym w tekscie autor pisze ,że słyszał o kilku przypadkach... Nie napisał nawet ,że widział silnik po takiej "samodestrukcji"...Dla mnie troche to na wyrost i podchodzi pod tekst w stylu nie kupujcie nowych diesli bo napewno bedziecie musieli wymieniac pompowtryskiwacze (albo wtryski w najnowszym Common railu) z powodu chrzczonego paliwa w polsce.
    Jednym słowem wszystko jest możliwe ,ale ja chce konkretnych dowodów.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •