Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 27

Temat: Zamiennik egr

  1. #11
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    a dodatkowo nie zastosujemy rozwiązania z tematu w silnikach PD gdzie EGR jest sterowany elektrycznie i jest już kontrola otwarcia EGR w sterowniku silnika, każde wypięcie lub zaślepienie EGR
    To by było łatwe do ominięcia również.

    Poprostu w nowych modelach jest już sonda lambda (tak jak w benzynach) , która sprawdza spaliny. Brak recyrkulacji powoduje inny skład spalin i sonda to wykrywa. Możnaby zastosować np emulator sondy ale to tylko moje teorie ,nie wiem ,czy ktoś w praktyce to wykonał. Już lepszym rozwiązaniem jest wyłączenie sondy przez tunera przy okazji czipa.

  2. #12
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    czyli lepiej nie ruszac i nie kombinowac - sa zawsze plusy i minusy
    Ostatnio edytowany przez Marian5x5 - 09-04-09 o 09:29 Powód: Automatyczne łączenie postów
    MARIAN5X5

  3. #13
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    zdecydowanym minusem jest cena tej redukcji z aukcji ... za 150 zł zrobisz spokojnie 2 takie redukcje jak nie 3

    EGR warto zaślepic, w starych klekotach na VP jedyny minus jaki bedzie to klekotanie przy gaszeniu auta. Przy PD np ja zostawiam poki co zawór EGR (klape gasząca) ale zostanie zaślepiony na wyjsciu do turbo i wyłaczony programem

  4. #14
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Poprostu w nowych modelach jest już sonda lambda (tak jak w benzynach) , która sprawdza spaliny. Brak recyrkulacji powoduje inny skład spalin i sonda to wykrywa. Możnaby zastosować np emulator sondy ale to tylko moje teorie ,nie wiem ,czy ktoś w praktyce to wykonał. Już lepszym rozwiązaniem jest wyłączenie sondy przez tunera przy okazji czipa.
    wkleję tutaj dywagacje na ten temat przez znanego tunera jakim jest Master's :

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Master's
    Nawet gdy po wprowadzeniu loginu i dokonaniu anpasungu w kanale 3 na wartość maxymalną...przesuwamy tylko charakterystykę działania, a nie wyłączamy całkowicie. Oczywiście nastąpi zmiana współczynnika wypełnienia impulsu ale to nie załatwia definitywnie tematu. W praktycznie wszystkich EDC-15 starszej generacji można śmiało zastosować "coca-colę" i mamy sterylną czystośc w dolocie....chociaż...nie do końca. Najnowsze komputery systemu EDC-15 (mam na myśli ECU z rodziny 011...i niekoniecznie VW) są tak oprogramowane że zaślepienie EGR może spowodować zaświecenie się lampki na szafie. ECU bierze pod uwagę zachowywanie się przeprzepływomierza na biegu jałowym, podczas gdy silnik ma temperaturę pracy. Jeśli całkowicie zakorkujemy dopływ spalin do kolektora ssącego wzrasta nam poziom sygnału z przepływki i lampka swieci. Najnowsze systemy z reguły pozbawione sa instalacji podciśnieniowych a sterowanie zaworków oparte jest na stelmotorkach. Tam możliwość manipulacji gazami recyrkulacyjnymi jest zadna gdyż zawory posiadają czujniki pozycji otwarcia. Umieszczone sa także czujniki temperatury przed i za katalizatorem, filtry czastek stałych, rórki różnicowe w których montowane sa map-sensorki i inne dynksy. Jeśli zatkamy spaliny...wzrasta temperatura spalania (bo spaliny z recyrkulacji jako gaz obojętny obniża tą temperaturę) i już ECU "widzi" dziwne zachowanie silnika..i mamy notlauf. To wszystko montowane jest bynajmniej nie do ozdoby. Głównie chodzi o ekologie...czyli o górskie powietrze z rury wydechowej
    a tu mały przykład rozbiegania się silnika, szkoda tylko, że nie zakończony rozsypaniem silnika bo jeden mądry udzielił pomocy :

    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #15
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Ale chyba ta dywagacja już nieaktualna ,czego dowodem może być choćby auto Mira , które ma wyżucony EGR i wyłączoną całą ekologię w ECU.( A w silniku BKD już te wszystkie "utrudnienia były).

    A filmik chętnie obejrzę ,ale dopiero w domu , w pracy blokada youtube

  6. #16
    pawlik's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    audi Q+Stronic
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja mam w asz-cie wywalony egr i wstawioną właśnie flanszkę. Silnik przy "gaszeniu" telepnie dwa razy, ale miałem już tak przed usunięciem egr, gdyż membranka w klapie gaszącej była pęknięta.
    p.s. na zegarach nic mi się nie zaświeca na stałe (chodzi o świece )
    Ostatnio edytowany przez pawlik - 09-04-09 o 15:57

  7. #17
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    A w silniku BKD już te wszystkie "utrudnienia były
    w BKD elektrycznie sterowana jest tylko klapa gasząca, EGR jest sterowany podciśnieniowo więc nie ma tych utrudnień co wymienił Masters.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. #18
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    z EGR w BKD nie ma problemu, zaslepia sie wezyk tak samo jak w starych 1.9
    natomiast po wyzuceniu klapy bedzie swiecil Check, korekta w sofcie i nic nie swieci

    a brutalniejsze gaszenie to mit, gasi tak samo z klapa jak i bez,pisze o 2.0. nie wiem jak jet w 1.9 , jak ktos ma watpliwosci to mozna zobaczyc przy okazji w moim autku albo skapola

    tylko oczywiscie mowa o BKD (AZV)
    Masters Staszewski opisuje silniki z filtrem czastek stalych , czyli np 2.0 BMM czy BMN,
    tutaj sprawa ma sie juz inaczej
    w BKD nie ma tez zadnych sond w wydechu, dlatego mozna bez problemu usunac katalizator
    Ostatnio edytowany przez Miro - 09-04-09 o 16:28
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #19
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    hm mam automat i nie uśmiecha mi się remontować silnika przez taką bzdure daje sobie spokój z grzebaniem przy egr zdania są zbyt podzielone...

  10. #20
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    a brutalniejsze gaszenie to mit, gasi tak samo z klapa jak i bez,pisze o 2.0. nie wiem jak jet w 1.9 , jak ktos ma watpliwosci to mozna zobaczyc przy okazji w moim autku albo skapola
    Niestety w 1.9 TDI to wcale nie mit, przy gaszeniu zdecydowanie mocniej telepie silnikiem.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •