Strona 1 z 62 1231151 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 618

Temat: Instalacja gazowa LPG w Audi A3 1.8 Turbo

  1. #1
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Instalacja gazowa LPG w Audi A3 1.8 Turbo

    Duzo osob prosilo mnie o opisanie jak sprawuje sie LPG w 1.8T.
    Po przjechaniu 40tys km na gazie moge napisac kilka spostrzezen, ale zacznijmy od poczatku.

    Wybor instalacji

    Wybieralem miedzy dwoma firmami: Prins i Brc - wybor padl na BRC Seqent ze wzgledu na to ze mialem pod nosem dobry warsztat co zajmowal sie montowaniem wlasnie BRC i przerobili kilka turbo na gazie.
    Obydwie instalacja maja te same wtryskiwacze kehin ktore sa bardzo szybkie.
    Montowalem instalacje w lipcu 2005r. zaplacilem 4.500zl.




    O samej instalacji mozna przeczytac tutaj: http://www.czakram.pl/sequent_GPL.php

    Jak wygalda instalacja w moim aucie?

    Oto kilka fotek:







    Kilka danych szczegolowych:

    Zbiornik mam 55 litrow w kolo - wchodzi realnie 42 litry gazu
    Spalanie waha sie od 9 do 15 litrow w zaleznosci od stylu jazdy
    Srednie spalanie utrzymuje sie w granicach 13 litrow - miastao / trasa
    9 litrow spala jak sie jedzie 90-120km/h
    Vmax na gazie to 240km/h licznikowe i moze ciut wiecej by poszlo.
    ET na 1/4mili: 15.7


    Jakie problemy napotkalem po drodze?
    Po zatankowaniu jakiegos lewego gazu nie chcialo sie przelaczac na gaz i auto gaslo - po wyjezdzeniu calej butli i zatankowaniu dobrego gazu - wrocilo do normy wszystko.
    I teraz 2 problem zawor od gazu sie zepsul i nie odbija - ale to wymienia na gwarancji tylko musze znalesc chwile aby jechac do serwisu.

    No i chyba tyle.
    A i wykresik ktory pokazuje roznice miedzy lpg a benzyna: Niestety na lpg troche slabiej ale mysle ze to kwestia wgrania nowej mapy




    Wszyscy mi odradzali instalacje do turbo ale okazuje ze sie da i z jakimi wynikami.
    Pisze dopiero teraz tego posta bo sadze ze przjechalem na tyle duzo km ze moge co nieco powiedziec na temat Turbo i LPG.

    W miedzy czasie po ok. 30tys km zostala zdemontowana turbina no i okazuje sie ze jedno spustoszenie jakie wywarl gaz byl bialy nalot na lopatkach.
    Myslalem o czipie ale sie zbieram i zbieram - zawsze cos wazniejszego staje na drodze.
    Przciwskazan nie ma zadnych bo sama instalacja wytrzymuje grubo ponad 200KM

    Na dzien dzisiejszy jesli mialbym okazje i fundusze to kupuje S3 - stroje na ok 250KM i wkladam LPG.
    Samochody zostaly stworzone do benzyny to fakt ale nasze portfele do cen benzyny raczej nie.
    Jesli ktos robi 10tys km rocznie naturalnie zadna instalacja sie nie oplaca - ale w moim przypadku gdzie robie ponad 30tys rocznie to mozna sie zastanowic napewno nad LPG
    Naturalnie istnieja diesle, ale narazie to nie jest moje powolanie.

    Przed zalozeniem LPG sprawdz czy w ogole Ci sie oplaca: http://www.autocentrum.pl/?FF=148

    Jest duzo firm w polsce zajmujacych sie dobrze LPG - chyba jedni z najlpszych to egp.pl
    Obecnie juz staje sie popularna instalacja 5 generacji ale jeszcze o niej malo wiem...
    Tyle - jakies pytania?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 04:54
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    BMW 330CD
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    masz naprawde zaj*** maly spadek mocy, u mnie (po chipie) autko jak by stracilo 10-20KM... Gaz ma dopiero przejechane 1500km i wiem ze jeszcze trzeba zwiekszyc cisnienie w reduktorze(mechanior mowil ze ma 1bar i da sie do 1.3 zwiekszyc)Ogolnie odcina mi gaz przy 5-6tys obrotow to zalezy na jakim biegu, jeszcze bede musial dostroic.. a tak to chodzi bardzo ladnie, spala od 7 do 13 Litrow w zaleznosci od stylu jazdy
    BMW 330CD 220KM seria

  3. #3
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    ja mam ten sam gaz co (A)rturo, i u mnie na reduktorze jest cisnienie cos kolo 2 barow, pali mi srednio 10l gazu no i mocy nic nie stracil
    przyspienienia od 0-100 trwaja jednokowo krotko

    narazie przejechalem 4000km ale jestem w pelni zadowolony z tego gazu
    OOOO UWIELBIAM




  4. #4
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    -LUKI-V3-, a jaka masz instalacje?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W rozjazdach...
    Auto
    Audi A4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3
    przyspienienia od 0-100 trwaja jednokowo krotko

    Pewnei mierzone stoperem.
    Sorki za OT
    150 KM, 303 NM

  6. #6
    Majkel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec/Wwa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    blagam Was panowie...
    Jak moze tak samo chodzic na gazie skoro same auto zostalo obciazone cala instalacja lpg czyli zbiornikiem i innymi *******ami wiec sila rzeczy bedzie nieco slabsze bo jest ciezsze.
    Jestem jak najbardziej przeciwnikiem gazu tym bardziej do turbodoladowanych silnikow. Przerobilem na gaz 2 swoje samochody, pierwszym bylo Clio 1.8 z podstawowa instalacja bez komputera i po 2 miesiacach uzytkowania przepalal mi litr oleju na 1000km co wczesniej oczywiscie nie mialo miejsca..., nastepnym autem do ktorego wsadzilem to ustrojstwo byl Mitsubishi Eclipse N/A instalacja taka jak u Ciebie (A)rturo czyli super hiper bez utraty mocy efektem czego bylo najpierw spalanie ponad litra oleju na 1000km a na koniec wysranie sie silnika po 4 miesiacach uzytkowania i 35 tys przejechanych kilometrow.... dodam ze auta nie katowalem na zimnym silniku i obchodzilem sie z nim jak nalezy, niestety takie sa fakty odnosnie tych niesamowitych dodajacych moc instalacji lpg, ktore nie niszcza silnikow
    Wszystko na poczatku jest pieknie, do poki wspanialy gazik nie pokaze rozek i dobierze sie do silniczka...
    parametry wyjściowe: 226KM; 347Nm; ET: 13,97sek na 1/4 mili Bemowo 2007
    parametry aktualne: 246KM; 346Nm
    parametry docelowe: ktos to wie?

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    VW GOLF 1,6 SR
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Majkel, może być instalacja hiper super itp możesz dbać itp ale jak ktoś źle założył żle dobrał parametry itp to może i silnik szlag trafić, mógłbyć również silnik nie do końca ok mimo ze ci sie wydawało ze jest ok i po założeniu lpg nie wytrzymał

    to tak tylko moje zdanie
    VW Golf IV 1,6 - Generation + STAG-300

    GG: nie rozmawiam z anonimami

  8. #8
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Majkel, i dlatego jatego posta napisalem po 40tys przjechanych km a nie po 4tys km.
    A co do szybkosci to niech fantass sie wypowie jak cielismy sie na bemowie .
    A olej bieze cale 200 ml na 1000km

    Widocznie miales cienkiego speca i kiepska instalacje.
    Jesli wiesz jaka i gdzie zakladales chetnie poczytam
    a 35tys km w 4 miesiace? to rocznie robisz 100tys km? Gratuluje...
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jak gaz założysz profesjonalnie u ludzi, którzy sie na tym znają a nie u jakiegoś cepa we wsi w garażu to nie ma z nim problemów...
    Na dobrym gazie wiadomo ze tez jest utrata osiagow ale nie tak duza.Czy odczuwalna nie wiem bo a3 na gazie nie mialem okazji smigac. Pare zlotych jak w kieszeni zostaje to zapewne potrafi ta roznice zrekompensowac

    pzdr

  10. #10
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pikuś
    Pewnei mierzone stoperem.
    Sorki za OT
    no tak mierzone bylo stoperem
    ( ale lepsze to niz na oko )

    co do jakosci gazu Majkel, wspolczuje ci, ja tez bylem przeciwnikiem gazowania poki nie przesiadlem sie na benzynke i autko nie dalo mi po kieszeni
    moze nie robie tak jak ty 100kkm rocznie (bo tylko 25kkm) ale z opini kolegow ktorzy smigaja na gazie cale "zycie" doszedlem do wniosku ze jesli bedzie to dobra instalacja i profesjonalnie zalozona to nie skruci ona, w znaczacym tempie, zywotnosci silnika
    OOOO UWIELBIAM




Strona 1 z 62 1231151 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •