Strona 4 z 62 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 618

Temat: Instalacja gazowa LPG w Audi A3 1.8 Turbo

  1. #31
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Majkel, to dadaj tych dwoch kolesi do warsztatow ktore nie polecamy
    po co ma ktos sie natknac na nich
    (papierki napewno jakies masz od nich) wiec nie bedzie problemu
    OOOO UWIELBIAM




  2. #32
    Majkel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec/Wwa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    spoko, wyszukam i zamieszcze niedlugo

    pozdro
    parametry wyjściowe: 226KM; 347Nm; ET: 13,97sek na 1/4 mili Bemowo 2007
    parametry aktualne: 246KM; 346Nm
    parametry docelowe: ktos to wie?

  3. #33
    hellracer's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Misiek e8 4T370
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Miałem 6 samochodów na gazie, ze wszystkimi zero problemów, problem pojawia się kiedy zawodzi jakaś częsc w samochodzi i/lub najczęściej macherzy...

    Gaz do prawidłowego funkcjonowania wymaga 100% sprawnego samochodu, więc montaż do jakiegos "trota" to juz nieporozumienie, a potem tylko ujadanie ze gaz do dup...

    Miałem instalacje mieszalnikowe i wtryskowe. Prawidłowo założona instalacja to 0 problemów.
    Najczęstsze problemy to:
    niedrożny filtr powietrza
    uszkodzony silnik krokowy ( nie gazowy, ten benzynowy )
    świece ( do gazu wg mnie najlepsze są NGK - i w ogóle są najlepsze )
    przewody wysokiego napięcia
    sonda lambda, rózne czujniki itd..

    Więc ten co krytykuje gaz niech sobie powie wprost - ala mam złoma
    http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=261615
    S3 ABT stage 2:
    1/4 mili ET 13,63 0-100km/h 4,9s

  4. #34
    czaras's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Chlopaki nie ma sie co spierac, kreska prawde Ci powie spotkamy sie na zlociku i na linii mety obgadamy sprawe instalacji hehe.
    A tak przy okazji podziele sie z Wami informacjami nt. VI gen. gazu sekwencyjnego. Za namowa Arturo pojechalem do EGP w Wawie (planowalem S3, jednak ostatecznie padlo na tdi) i zaklad zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie. Jeden z pracownikow zaprosil mnie na kanape i o wszystkim ze szczegolami opowiedzial. A wiec:
    - pierwsza najwazniejsza sprawa - gaz nie jest wtryskiwany w formie lotnej, ale w plynnej - pomijany jest zatem caly proces w parowniku
    - ta instalacja NIE MA WLASNEGO komputera sterujacego, jest podpinana pod komputer od benzyny - jak dla mnie bomba, nie zdecydowaliby sie chyba na to, gdyby instalka wymagala jakichs wiekszych ingerencji w ustawianie i poprawianie parametrow po dluzszym uzytkowaniu
    - i ostatnia sprawa szczegolne wazna dla gazujacych swoje turbawki - przed wlozeniem wtryskow gazu wykreca sie wtryski benzynowe i bada ich srednice, po czym wtryski gazu ustawiane sa w identycznych rozmiarach. I tu kolejna bomba ! Na Wasze zyczenie moga te srednice zwiekszyc o kilka % niz te oryginalne benzynowe, co skutkuje polepszeniem seryjnych osiagow
    - i na koniec: podobno nic nie strzela
    Tak wiec Arturo jesli myslisz o S3 i LPG, to masz moje wielkie blogoslawienstwo i moc niech bedzie z Toba aha i jeszcze cena VI gen. Nie wiem jak w innych zakladach, ale w EPG to 5tys.

  5. #35

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Na gazie przejechałem 35 tys km.

    Instalacja KME z możliwością strojenia mapy wtrysków. Działa bardzo dobrze. Po dlugotrwałym strojeniu czas do 100km jest lepszy na gazie o 1 sekundę niż na benzynie. Bez przeróbek w instalacji benzynowej.

    Jakiś czas po zamontowaniu instalacji zauważyłem, że jesli mocno depnę na pedał i przytrzymam, tzn. 6 tys obrotów i trzymam tak okolo 30 sekund ( np. parę tirów do wyprzedzenia) do obroty spadają do 4 tysięcy. Nie jest to miła sytuacja szczególnie w trakcie wyprzedzania.

    Wróciłem do warsztatu, pomogła wymiana srednicy wstryskiwaczy gazowych na modele o większej średnicy.

    pozdrawiam
    A3, 1.8 T, AGU, FDC automat + gaz(KME, Sirocco)

  6. #36

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    Polska

    Domyślny

    to moze i ja sie wypowiem... niestety nie o Audi Bo Gaz mam dopiero od niecalego 1000... (wiec sie wstrzymam i napisze za 15.000 czyli długoooo !) ...ale o tych innych samochodach Np. OPEL VECTRA A 2.0 przejechane na gazie okolo 100 tkm... skutki ? 0 ! Zużycie oleju na 10.000 300-500mln ( dziwne bo odpiero po 7 tys po zmianie oleju mozna bylo zauwazac ta roznice) Co oczywiście uciekło uszczelkami. Po tym czasie samochod byl szybszy od identycznego samochodu( z duzo mniejszym przebiegiem - 50tkm) jadacego PB shell 99 ja oczywiscie na LPG. Strzały ? Zero... zadnych problemów, a gaz lany tam gdzie taniej... w granicach rozsadku.

    Ale... jak fachowiec skopie to lipa i tu sie zgodze. Wiec LPG tam gdzie dobrze to zorbią...

    Sekwencja... tu strzal nie moze miec miejsca...

  7. #37
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dodam nowe info:
    Na kolach 18` i teraz codzien robei 120km do pracy i spowrotem - 80km trasa i 40km po miescie wyszlo 11 litrow
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  8. #38

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Atzy
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    (A)rturo, mam do Ciebie pytanie. Przy jakich parametrach przełącza Ci z benzy na gaz??chodzi o temp. czy obroty

  9. #39
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    chmielhash, Temperatura / ok 30-50stopni nie pamietam juz
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  10. #40
    wyder's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1,8 Seria >>> A4 2,5TDI Q Mod>>> Będzie A5 mod :) niedługo >>> Sercem i duszą z wami
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Dodam nowe info:
    Na kolach 18` i teraz codzien robei 120km do pracy i spowrotem - 80km trasa i 40km po miescie wyszlo 11 litrow
    Artur gdzie zakładałeś gaz i czym sie różni gaz V generacji od gazu VI generacji. Jak już kupie A3 (myślę ze za ok. 2miechy) to na pewno ja przerobie na LPG tylko sie zastanawiam gdzie Nie znam sie na tyle żeby samemu coś znaleźć wiec proszę was o pomoc. Podajcie warsztat gdzie można założyć gaz (nie tanio tylko dobrze) cena nie grali roli praktycznie (w granicach rozsądku)

Strona 4 z 62 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •