Strona 25 z 35 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 241 do 250 z 343

Temat: Parujące szyby

  1. #241
    Johnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pyjterA3 Pokaż post
    Siema, powiedzcie mi czy przyczyną parowania szyb może być mały bąbelek na krawędzi przedniej szyby? Doczytałem się że na łączeniu szyby z dachem powinna być jakaś "uszczelka" "osłona", Mi odstaje taki gumowy pasek tak jakby od środka. Nie wiem czy jest to prawidłowo uszczelniona szyba. Byle deszczyk i szyby parują jak głupie, filtr kabinowy wymieniony chyba już 2 razy w ciągu 2 miesięcy, próbowałem już środków przeciw parowaniu z autolandu, niby coś to daje ale na krótką mete i w dodatku nie dokładnie. Jeżeli byla by to wina przedniej szyby byłbym w stanie ją wymienić ale po co wymieniać na daremno z powodu kilku rys a właściwie to bardzo porysowana jest.
    po włączeniu nawiewu na szybe powstaje taki jakby "trójkąt" na środku szyby jest to zaparowana czesc szyby reszta szyby lekko odparowuje, nawiew dmucha dobrze. w duzym fiacie tak szyby nie parowały.
    Kolego a sprawdziłeś działanie klapek obiegu zamkniętego, o których wszyscy piszą w tym temacie? Ja wczoraj po dwóch latach regularnych bluzgów na zaparowane szyby w końcu zajrzałem pod schowek i okazało się, że klapki nie działają jak należy, po rozruszaniu ich ręką odżyły i teraz hulają jak trzeba.
    Mimo to byłem sceptycznie nastawiony do rezultatów aż do wczorajszego deszczu - ZERO PARY. Wcześniej nawet najmniejszy deszczyk powodował masakryczne parowanie a co za tym idzie zamarzanie szyb od wewnątrz w zimie. W końcu nie będzie wiochy na mieście
    Polecam Ci najpierw sprawdzić te klapki a potem szukać ewentualnie innych przyczyn.
    Pozdro

  2. #242

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    teraz to jest jeszcze spoko, włączasz klime i parowania nie ma, tylko gorzej jak się ją wyłącza - moment i nic nie widać, co robić w takiej sytuacji ?

  3. #243
    Johnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ja wcześniej zimą jak miałem taka akcje to robiłem szczelinę w oknach i dawałem nawiew na przednią szybę, pomagało na tyle, że było cokolwiek widać z przodu i można było jako tako jechać, z tyłu szyby całe zaparowane.
    No ale wiadomo, ze jak jest minus 20 to już troszkę lipa z takimi metodami no i para zamarzała od środka.
    Mam nadzieje, że po reanimacji klapek obiegu zamkniętego już mnie to nie spotka, puki co jest git i zero pary mimo deszczu
    Pozdro

  4. #244
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    siema!

    Odgrzeję troche kotleta... Wczoraj wymontowałem silniczek klapy wew. obiegu - okazalo sie ze obrobione ząbki. Zostawiłem klapy w pozycji otwarte, i nagle jak nigdy , szyby WGL nie parują!

    ale jakie jest moje pytanie.. Jakim klejem najlepiej skleić silniczek z ośką?

  5. #245

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    z jakimi materiałami masz doczynienia,, z czego jest ośka a z czego silniczek?

  6. #246

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Klapki otwierają się i zamykają bez żadnych problemów, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

  7. #247

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wydaje mi się że jedynie pozostało Ci sprawdzić, czy gdzieś nie stoi woda tam gdzie jej nie widać np. sprawdź czy nie cieknie przez tylne lampy i tam się woda nie zbiera itp.

  8. #248
    sylwester_kram's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja kleiłem klejem dwuskładnikowym (jakieś 2 lata temu) i odpukać, do dzisiaj trzyma dobrze.
    grunt to dobrze oczyścić i zmatowić lekko powierzchnię klejenia

  9. #249
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Uzylem kleju z castoramy za 10 PLN. Cala masa do wyboru do koloru. Pokazalem typkowi silniczek, a on całkiem fachowo opowiedział o klejach i dobrał najlepszy. Zobaczymy po założeniu. Wygląda narazie solidnie

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  10. #250
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    A jednak klej z castoramy nienpomogl...

    Zakupilem dwu skladnikowy repair epoxy firmy Pattex , jak na zdjęciu.

    100% pozbylem się parowania szyb. Jednak przy drugim klejeniu potencjometr trochę zeswirowal.. Niby działa ale czasem trzeba kilka razy kliknąć żeby zaskoczyl. Czy można jakoś skalibriwac silniczek od nowa? Wiem ze w golfie V robilem to z poziomu przycisków klimatronika, u nas tez można czy trzeba vagiem, o ile się da?



    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Strona 25 z 35 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •