Strona 18 z 23 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 171 do 180 z 221

Temat: wymiana licznika, pomocy

  1. #171

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Belgia
    Auto
    Audi S3 8L APY
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam wszystkich.

    Rowniez i mnie nie ominely problemy z zegarami. Auto: Audi S3 8L 99r. Poczatkowo szalala wskazowka poziomu paliwa, blednie zdiagnozowane jako problemy z plywakami. Nastepnie padlo cos zwiazanego z temperatura, co odkrylam dopiero jak "zajezdzilam" wentylatory i wtedy tez zaczely sie problemy rowniez ze wskazowka temperatury na zegarach. Problemy z temperatura ogarniete, na czujnikach i termostacie z ASO, wg Vaga temperatura jest w porzadku. Natomiast wskazowka temperatury nawet nie drgnie. Mechanik probowal podlaczyc mi dodatkowy zegar w slupku, na czas ogarniecia problemu z zegarami, zegar owszem dziala i pokazuje prawidlowo, ale komputer nie dal sie oszukac i teraz prawdopodobnie zalewa paliwem - kreci baaaardzo dlugo. Wobec tego pilnie potrzebuje naprawic zegary, jesli to mozliwe. Czy ktos na forum bylby w stanie to ogarnac? Numery: 8L0 920 930 F.

    Z gory serdeczne dzieki.

  2. #172
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Natalia_92 napisz do
    https://www.a3-club.net/forum/member.php?840-mieto3
    a jak wygląda sprawa gdy robisz test zegarów na vcds?

  3. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    Natalia_92 (20-10-18)

  4. #173

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Belgia
    Auto
    Audi S3 8L APY
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Napisałam wiadomość do Mieto3.

    Mechanik podobno robił test zegarów i było ok. Czy to znaczy, że to nie z nimi mam problem?

  5. #174
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    niech zrobi przy Tobie i będziesz widziała
    błędy były z zegarach?

  6. #175
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Test może być dobrze a zegary i tak będą pokazywać bzdury wiec nie jest to wykładnia ...

  7. #176

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    fiat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jak wygląda sprawa licznika z passata w audi a3.
    Z tego co wyczytałem należy wrzucić wsad z golfa ponieważ będzie problem z ABS.
    Mam licznik bez fis - więc te kwestie pomijamy.
    Po tej podmianie należy jeszcze poodmieniać jakieś piny w kostce?

  8. #177
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Porównaj pinouty licznika od passata 3BG z a3 8L lift . Trzeba przepinać piny. Ja kiedyś robiłem swapa w Leonie na licznik z Paska i zapodalem wsad od Golfa i wszystko działało.

  9. #178

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skawina
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Licznik

    Witam i proszę o wyrozumiałość i jeśli to nie ten dział. Już od dłuższego czasu borykam się z licznikiem w moim Audi A3 8L 1.6 AVU benzyna 2002r pół fółfis. A mianowicie najpierw było blednę wskazanie paliwa i wyświetlacz, zrobiłem i było na krótko wszystko ok. Po krótkim czasie zaczęła mi szwankować czerwona konewka zapalała się po zapłonie jak długo nie odpalałem silnika po opaleniu gasła i było ok, potem doszło ostrzeżenie o płynie hamulcowym czyli wykrzyknik na czerwono i to różnie. Na początku wystarczyło zgasić auto i zapalić ponownie i było ok. Potem coraz częściej zaraz po przekręceniu kluczyka nawet bez odpalania albo ruszałem i zaczynała świecić i po paru km gasła a ostatnio już różnie ale tak coraz częściej nawet 4 razy zaraz po ruszeniu w krótkim czasie i gasła do ponownego zapalenia samochodu.Oczywiście kupiłem używkę ale jak się okazało to za stary bo z 2000r a na dodatek jeszcze złe wskazania temp i wyświetlacz a że no olx kupione to sprzedający się już nie odzywa 3 dni jak chcę go zwrócić.Pojechałem dziś do firmy która naprawia liczniki i naprawili konewkę ponoć zimny lut ale wykrzyknik ich rozłożył na łopatki i się poddali a siedzieli z 5 godz nad tym. Po ich naprawie teraz jak odpale auto i nie ruszę wszystko ok test przechodzi tylko ruszę to od razu alarm czerwonego wykrzyknika i już nie gaśnie wogóle.Dodam ze na vagu brak błedów w aucie ,(ABS się nie świeci. może głupie pytanie czy podczas hamowania jak zadziała ABS powinna się zaświecić na liczniku kontrolka od ABS ) .Ręce mi opadają i szlak mnie chce trafić że jest gorzej jak było bo przynajmniej przedtem gasł wykrzyknik . Powiedzieli że to taki pierwszy ich przypadek że nie wiedzą co jest. Na ich liczniku po założeniu twierdzą że wszytko ok. Powiedzieli abym kupił nowy licznik. I tu jest problem bo nie chcę się znów wkopać z licznikiem aby nie pasował do mojego auta. Proszę obeznanych w temacie co to może być i jaki mam licznik kupić aby można było go założyć i kluczyki dało się wgrać nie wyłączając imo. Mój licznik to Jaeger 8L0920900 L z 2002 r D03 półfis. Jaki będzie mi pasował bo taki sam jest bardzo ciężko dostać a szczególności z literką na końcu czyli "L" lub VDO też wchodzi w grę. Z góry dziękuje wszystkim za udzielone porady i sugestie.
    Ostatnio edytowany przez kesal - 08-12-18 o 07:21

  10. #179
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Przeczytalem wszystkie tematy o licznikach ale nigdzie nie natrafilem na trapujace mnie zagadnienie.

    Samochod A3 8L, silnik i ECU z ARY 2001r, licznik zostal przedliftowy z 1.6 1997r, VDO pelny FIS

    Od pewnego czasu zastanawialy mnie problemy z lacznoscia, nie za kazdym razem mozna sie bylo podlaczyc kablem. W miedzyczasie zauwazylem spore przeklamanie predkosci oraz wariujaca wskazowke temperatury wody, ktora nawet po calej nocy potrafi od razu wskoczyc na 120st C (czujnik, termostat, wszystko nowe) . Po sprawdzeniu rzeczy okazalo sie, ze wyskakuja jeszcze bledy w polaczeniu CAN (licznik bez CAN) oraz przeklamanie dotyczace kąta wyprzedzenia zaplonu, niemozliwym jest zeby bylo ono bliskie zeru bo auto przyspiesza i jezdzi.

    Moje pytanie brzmi czy te wszystkie dziwne rzeczy moga byc spowodowane tym, ze licznik jest przedliftowy w stosunku do silnika i ecu? Czy zmiana licznika na poliftowy, rocznikowo rowny ECU rozwiazalo by problem? Pomyslalem, ze najlepiej chyba byloby tak zrobic i dorobic instalacje zeby byl CAN itd jak w poliftach.

    Co dokladnie byloby potrzebne do takiej przekladki i czy musze kupowac nowy licznik czy da sie przerobic poliftowy z anglika (dawca do swapa byl z wysp). Z tego co czytalem mozna przelozyc tarcze predkosci i zmienic soft?
    Do tego trzeba zakodowac oba klucze z nowymi pestkami immo2?

    Ma ktos schematy, rozpiski jak nalezaloby to wszystko podlaczyc ze soba?

    Bede wdzieczny za kazda podpowiedz.
    Nie mam fejsa ani androida!

  11. #180

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPO
    Auto
    Golf Mk6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam

    Mam następujący problem z pacjentem A3 8L 2002 1.9 TDI ASZ

    Samochód przyjechał z uwalonym licznikiem Jaeger (8L092), 1/2 FIS - nie dało się go uruchomić. Wyłączyłem immo w ECU - zaskoczył. Licznik uwalony, bo pomimo braku błędów świecą przypadkowe diody i oczywiście błędnie wskazuje temperaturę oraz paliwo.

    Dostałem od znajomego taki sam licznik z anglika (też Jaeger), ale jeszcze sprawny. Po podmianie jest OK, ale teraz chciałbym zaadaptować go w pełni. Dysponuję interfejsem KKL i VAG-COM 18.9, ale nie jestem w stanie tego ruszyć (immo3). I teraz pytania:

    1) Czy będę w stanie odczytać PIN licznika używając interfejsu VAG Tacho, czy zrobię to tylko na stole?
    2) Czy po podmianie tarczy na europejską ze starego licznika będę w stanie samodzielnie wgrać wsad (czy również tylko na stole)?
    3) Jeżeli cokolwiek z tymi licznikami da się zrobić tylko na stole - co do tego potrzebuję?

    Zdaję sobie sprawę, że zakup licznika VDO po części rozwiązałby problem, ale nie o to chodzi. Szczególnie, że mam dawcę i o dziwo (jeszcze) chęci żeby ugryźć temat samodzielnie.

    Z góry dziękuję za pomoc
    Golf Mk6 | Passat B6 | A4 B8 | A3 8L

Strona 18 z 23 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •