Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: wałki rozrządu w s3

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny wałki rozrządu w s3

    witam,
    mam problem i pytanie tym samym. przez glosna prace silnika mechanik ustalił mi że popsul sie napinacz łancuszka na wałkach. w zwiazku z tym dalej do wymiany mam walki( podobno uszkodzily sie i kółko zebate) szukajac wałków natknałem sie na taką informację:
    od silnika ADR (1.8 20V 125PS) pasują wałki do S3 i są ponoć mocniejsze niż te stosowane w silnikach 1.8T czy jest to możliwe? spotkał sie ktoś z taką torią? moze lepeij w praktyce?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-08-15 o 11:12

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    ponawiam swoje pytanie bo chcialby mmiec jeszcze jakies komentarze kogoś kto ma ten temat wieksza wiedze, a na jutro sie umowilem na zakup glowicy z walkami do mojej eski. wybór padł na głowice od AEB z dużymi dolotami + wałii od ADR. czy moze ktos wypowiedzieć sie na temat sluszności takiej zmiany? czy nie bedzie problemów po takiej przeróbce, czy nie dojdzie do kolizji?

  3. #3
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    do kolizji nie dojdzie, duze kanaly + walki z wolnossaka powinny poprawic sporo gorny zakres do odcinki wlacznie, aczkolwiek nigdy nie wiadomo do konca jak to wyjdzie. Temat nie przebadany do konca i ciezko o konkrety.

  4. #4
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    A głowica od silnika wzdłużnego do poprzecznego będzie pasować?

  5. #5
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    tak pasuje, jednyna roznica to ta ze glowice od wszystkich innych aut niz s3/tt225 nie maja gwintu w miejscu gdzie przykreca sie blache trzymaja rure laczaca turbo z ic. Wystarczy nagwintowac 2 gwinty i wsio pasuje.

  6. #6
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Odświerze temat bo nie ma żadnej innej informacji. Jak zachowuje sie głowica AEB z wałkami ADR w audi S3. Skąd napinacz hydrauliczny wałków? z AEB czy z AMK? jak wiadomo AMK jest sterowany elektrycznie, w AEB pełny mechaniczny. Ktoś sprawdzał, jeździ na czymś takim?? Jakieś udowodnione pozytywne i negatywne zmiany?

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Skoro to AMK to musisz zalozyc elektryczny przestawiacz.
    Przy dobrym wykorzystaniu tylko plusy. Zreszta napisalem Ci to na racingforum.
    AXX - 445Ps

  8. #8
    fazi997's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podbeskidzie
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez CompSport Pokaż post
    Skoro to AMK to musisz zalozyc elektryczny przestawiacz.
    Przy dobrym wykorzystaniu tylko plusy. Zreszta napisalem Ci to na racingforum.
    Chciałbym się podpiąć w innej sprawie. Czy silnik APY mogę zamienić na BAM, chodzi mi o to, że w moim APY padł wał, głowica jest OK, zdobyłem cały kompletny (słupek) silnik BAM z myślą o tym, że przełożę cały blok i założę do niego głowicę z APY, lecz dymam się z myślą, żeby cały silnik BAM włożyć zamiast APY, jakie będą tego konsekwencje. Silnik który kupiłem jest w super stanie i szkoda mi go rozpoławiać i zakładać głowicę z APY, która nie jest w najlepszym stanie (trzeba planować i zmienić uszczelniacze, może docierka zaworów). Wiem , że jest różnica w głowicy między APY a BAM, ale co by się stało jakbym założył go w całości.

  9. #9
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    przekladasz mechaniczny przestawiacz faz z APY do BAM'a czyli nie zdejmujesz glowicy z BAM'a albo dokupujesz wiazke i komputer od BAM i masz silnik ze elektrycznym przestawiaczem faz+ czujnikiem egt. Wybor nalezy do Ciebie

  10. #10
    fazi997's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podbeskidzie
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid Pokaż post
    przekladasz mechaniczny przestawiacz faz z APY do BAM'a czyli nie zdejmujesz glowicy z BAM'a albo dokupujesz wiazke i komputer od BAM i masz silnik ze elektrycznym przestawiaczem faz+ czujnikiem egt. Wybor nalezy do Ciebie
    Dzięki Dawid za odpowiedź. Jest jeszcze jeden problem w głowicy BAM jest zaślepiony kulką jeden kanał, czy muszę koniecznie go rozwiercić, do czego on służy??

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •