Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 27

Temat: -30stp a turbina ... :|

  1. #1
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny -30stp a turbina ... :|

    hej no juz przydarlem do wawy audiczke ale ludzie co sie dzialo...
    wyjechalem z rzeszowa... autko przed jazda pochodzilo z 5-10min bo wiadomo trubinka... ale jade a na moim termometerku zaswiecilo sie magiczne -30 :!!!! poczym zaczelo brakowac mocy tzn turbina zero dawala nic tylko slyszalem klekotanie takie jak w traktorku ... odruchowo zwolnilem mam nadzieje ze dobrze zrobilem bo nie moglem sie wrocic a temp byla stala przez jakies 150km ! ale caly czas staralem sie utrzymac obroty ponizej 2tys zeby turbinka jak najmniej chodzilo i tak to na 5 biegu powoli lecialem 80-90 czasem sie odezwala jakism klekotem ... ale pozniej juz spoko bylo ... mam nadzieje ze to nie zabije mojej trubinki bo slyszalem ze przez takie cos lopatki moga sie jakos wykrecic... ale uwierzcie oszczedzalem jak mogelm ... mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze bo ogolnie teraz jechalem przy -13 z uczelni i juz ladnie wszystko chodzilo ... tzn lekko bylo slychac czasem tykanie ale moc byla to tykanie slyszalem z 2 minutki ... domyslam sie ze turbiny nie lubia zimnego powietrza...

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    no moze az tak zimnego nie lubia tez mialem taki klekocik jak uruchomilem auto przy hm -30 i powiem ci ze troche mnie to zaniepokoilo ale raczej to nie bylo z turbiny bo otworzylem maske i dochodzilo to jakby z alternatora no ale moze o inny "klekocik nam chodzi" ... przejechalem spokokjnie 5km az sie zagrzal dobrze i wtedy juz ustalo !! pozniej juz to nie wystepowalo !! nie wiem co to moglo byc

  3. #3
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ale mi chodzi oto ze jak sie stalo... to nic sie nie dzialo ... tylko jak silnik byl obciazony powyzej 1800 obrotow... na postoju idelany glos... pozatym jak zaczynalo klekotac to auto tracilo moc.. calkowicie tak jak zwykly disel.. i uwierzcie czuc ta roznice bez i z turbina
    420 500 km
    1

  4. #4
    KARWAN's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZNAŃ / Lausanne
    Auto
    3.0 TDI +
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    nie lubia zimnego powietrza...
    aa ja myslalem ze silnik uwielbia zimne powietrze ...
    im zimniej tym wiecej mocy i bardziej zapie.....la
    1

    13,65 -1/4

  5. #5
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    poczym zaczelo brakowac mocy tzn turbina zero dawala
    ale pozniej bylo lepiej czy dopiero po wylaczeniu i wlaczeniu? najprawdopodobniej zlapales notlaufa (przejscie komputera w tryb awaryjny z powodu przeladowania turbiny) po wylaczeniu i wlaczeniu stacyjki (kasuje tamten blad) pewnie wszystko wrocilo do normy?

    jak przeladowuje to moze byc problem z kierownicami w turbinie - moga sie zapiekac - ale jak to sie dopiero 1 raz stalo to jeszcze nic zlego gozej jak sie bedzie systematycznie powtarzac
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  6. #6
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ale mnie pociesyzles... fakt po wylaczeniu silnika bylo juz ok... ale po znowu kilku kilometrach znowu to samo ... ale tez jak jechalem ponizej 2tys obrotow to pozniej zaczynalo znowu chodzic... dzis wracalem z uczelni to normlanie juz chodzil mial buta itp... a jesli sie zapiekaja to co ? wymiana czy jakas naprawa ? napisz cos wiecej bo juz sieboje no mowie wracalem z uczelni i juz bylo ok ... wiem ze jak jechalem do wawy przy 140km/h jak jeszcze mial kopa nagle LOW... padla moc i juz wiecej nie poszedl poprostu wylaczylo mu turbinke i zwolnilem znowu ponizej 90km/h ale dzis znowu jak bylo juz -13 to lecial normalnie mozliwe ze to przez temperature ? jak bylo cieplej jedzilem nim na probie 160i wszystko bylo ok ...
    420 500 km
    1

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    BMW 330CD
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Zimne powietrze jest ******ste dla silnika ale to nie oto chodzi, poprostu dopoki olej w silniku sie nie rozgrzeje a wlasnie przy -30 to jest kaszana taka a nie olej bardzo gesty i nie ma swoich wlasciwosci a co za tym idzie smarowania nie ma odpowiedniego ale spytajcie kogo chcecie Turbina jest najbardziej wrazliwa na brak oleju bo wystarczy pare sekund bez smarowania i KAPUTT!! Dlatego wlasnie przewaznie TURBO nie wolno pilowac dopoki nie ma tych 90 stopni ale nawet czasem wtedy jeszcze trzeba poczekac.A jak jest juz odpowiednia temp oleju to nie ma znaczenia ile na zewnatrz byle by plyn chlodniczy nie zamarzl. Dieselki lubia klekotac w zime przy bardzo ostrych temperatorach a w TDI to norma, wiec moze nie masz czym sie martwic. Mam Octe 1.9TDI 130KM PD (ASZ)
    BMW 330CD 220KM seria

  8. #8
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ale on klekotal przez 150km i nie mial mocy ! to ta roznica to ze na postoju sobie klekocze to norma wiem ale on podczas jazdy tak dawal narazie nei nie martwie bo bylo ok jak jechalem do domku wiec zobaczy sie jeszcze
    420 500 km
    1

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    BMW 330CD
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    to powiem jak lamus... mogla pasc przeplywka wtedy tez wrzuca turbine w tryb awaryjny
    BMW 330CD 220KM seria

  10. #10
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ze tak powiem ja tak mialem ostatnio, nagly spadek mocy, okazalo sie ze mialem zabrudzona turbine, poszla do czyszczenia i smiga az milo. u mnie objaway byly troszke inne, dalem troche mocniej gazu i przycisnelem mu, i nagle bylo czuc taki nagly spadek mocy nie nabieral predkosci. musialem wylaczyc i wlaczyc auto i dalej moglem jechac
    .......

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •