Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 94

Temat: Esp problem

  1. #21

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Norco Pokaż post
    W tym przypadku zadziałał akurat EDS
    no właśnie, więc Wikipedia pieprzy wszystkim w głowach, tam jest napisane, że EDS działa do 40 km/h http://pl.wikipedia.org/wiki/EDS

    Poprawcie ich

    Ps. Czyli mam rozumieć, że jak ESP jest WYŁĄCZONY to świeci ciągle tak? Czyli to takie przypomnienie bezpieczeństwa ze strony producenta, tak mam to rozumieć? Kierowca nie chce ESP więc świeci mu kontrolka na żółto i daje po oczach, więc włącza ESP a kontrolka gaśnie, a on będzie bezpieczniejszy, taka myśl od Audi?
    Ostatnio edytowany przez Anmato - 24-04-09 o 19:49

  2. #22
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Anmato Pokaż post
    no właśnie, więc Wikipedia pieprzy wszystkim w głowach, tam jest napisane, że EDs działa do 40 km/h http://pl.wikipedia.org/wiki/EDS
    to jest prawda że działa do ok. 40 km/h ... ale nikt wcześniej nie pisał jaką mieli prędkość w tej skodzie, a skoro nie miał ESP to w zasadzie tylko to mogło zadziałać. ASR też mógł zadziałać ale wówczas oba koła napędzające musiałyby stracić przyczepność co jest raczej trudne do uzyskania
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Anmato Pokaż post
    Ps. Czyli mam rozumieć, że jak ESP jest WYŁĄCZONY to świeci ciągle tak? Czyli to takie przypomnienie bezpieczeństwa ze strony producenta, tak mam to rozumieć? Kierowca nie chce ESP więc świeci mu kontrolka na żółto i daje po oczach, więc włącza ESP a kontrolka gaśnie, a on będzie bezpieczniejszy, taka myśl od Audi?
    dokładnie tak.

  3. #23
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Norco Pokaż post
    i jeszcze jedno, proszę Cię, nie ucz mnie tych systemów bo specjalizuję się właśnie w tym zakresie i przeczytałem nie jedną fachową literaturę na ten temat
    daleki jestem od uczenia kogokolwiek czegokolwiek, przeczytales to Ci sie chwali
    moze sie na cos ta wiedza przyda

    END OT
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #24
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    END OT
    ja również przepraszam za OT

  5. #25
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce...
    Auto
    beatlowóz
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Reasumujac po przekręceniu kluczyka(uruchomieniu A3) system ESP jest aktywny(w sumie jest to wygodne bo niemusimy go recznie aktywowac) i mozna go sobie wyłaczyc np. zeby poszalec (fajnie ze można ESP wyłączyc i chwała za to konstruktorom)

  6. #26
    Piter(AS3)'s Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pleszew
    Auto
    A3 sline
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No to temat sie rozwinął A u mnie nadal ból głowy z tym ESP dzisiaj sprawdzałem i jest jeszcze większa kicha niż była... Wtedy jak działało mi ESP odwrotnie niż powinno, tak teraz nie działa mi wcale ani przy zapalonej kontrolce ESP ani też przy wyłączonej Co radzicie? Do kogo sie udać z tym problemem? z czym to może być związane? i jak może być tego przyczyna? żeby uniknąć na przyszłość... A co do jakich kolwiek modyfikacji to nic nie robiłem...
    Only A3 Only ASZ Only sline

  7. #27
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Piter(AS3) Pokaż post
    teraz nie działa mi wcale ani przy zapalonej kontrolce ESP ani też przy wyłączonej
    Zrób parę prób. Sprawdzimy i wykluczymy dzięki temu kilka czujników.
    1. Przy wyłączonym ESP (świeci ikonka), zahamuj na maxa i sprawdź czy samochód "kopie" i czy nie rzuca Ci autem na boki (czy jedzie na wprost) - wykluczymy w ten sposób problem z czujnikami prędkości kół
    2. Przy włączonym ESP (ikonka nie świeci) rusz ostro z miejsca - sprawdzimy czy działa czujnik ciśnienia płyny hamulcowego i obciążenia silnika - auto powinno zwolnić koła albo poprzez hamulce, albo zmniejszając moment obrotowy silnika
    3. Jeśli 2 pozycja będzie nie będzie działać zbyt poprawnie, pojedź do mechanika albo do stacji kontroli pojazdów. Poproś by podnieśli Ci przednią oś tak, żeby oba koła wisiały i spróbuj jechać - obserwuj koła czy próbuje je blokować (tak powinno się dziać).
    Za każdym razem sprawdzaj, czy kontrolka ESP miga.
    p.s. mam nadzieję że nie masz Quattro bo wówczas ta ostatnia próba będzie nie do zrealizowania Daj znać co i jak i wówczas będziemy dalej myśleć powodzenia

  8. #28
    Piter(AS3)'s Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pleszew
    Auto
    A3 sline
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Norco dzieki za rady sprawdze wszystko dzisiaj procz 3 pozycji jedynie w poniedzialek... ale sprawdze co i jak i dam znać. A quattro nie mam... a szkoda;p

    Norco sprawdzalem to co mi mówiłeś.
    A więc jest tak co do pozycji 1 to ABS nie działa auta też nie rzuca na boki poprostu pisk opon na hamowaniu tak samo sie działo przy włączonym ESP(kontrolka wyłączona) co do pozycji 2 to ASR nie działa ikonka nie mruga/miga poprostu pale laka... tak samo sie dzieje przy wyłaczonym ESP(kontorolka się świeci) 3 pozycji jeszcze nie sprawdzalem. I co mam z tym zrobić do kogo się udać z tym problemem?
    Ostatnio edytowany przez Piter(AS3) - 26-04-09 o 10:03
    Only A3 Only ASZ Only sline

  9. #29
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Podepne sie pod temat bo tu widze ostro o esp a ja właśnie dziś mam z tym problem?
    Jade do pracy, luzik po przejechaniu ok 15km zapaliło sie ESP i świeci ciągle, gaszę auto, zapalam kontrolka świeci dalej (myślałem, ze po zgaszeniu silnika się naprawi ), postało 8 godz, zapalam, zgasła, dojeżdżam do domu (15km) znów się zapaliła i świeci... miał ktoś cos takiego?
    Jutro zvaguje auto to napisze co wyskoczyło
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  10. #30
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Prawdopodobnie czujnik w którymś kole nie kontaktuje czasem wystarczy przeczyścić styki i jest ok, ale VAG prawdę Ci powie

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •