Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 26

Temat: Problem z odpaleniem 1.6

  1. #11
    norbivr6's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czujnik jest sprawny... obroty faluja teraz tylko, ehhh :/ i zatrzymuja sie czasami na 1400, czasami normalnie, juz nie mam pomyslu... Jeszcze jak mam obroty np. 1400, zmule silnik na 1nce na recznym do 900 o beda sie ladnie trzymaly normalne obroty...

  2. #12
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    hmm ... napisz jeszcze co to za silnik - ZI czy ZS? Jeśli to napisałeś a nie doczytałem to sorki z góry

    ... sorki sorki, chyba byłem pijany pisząc tego posta - przepustnica, 1,6 AKL. Jakby nie patrzeć wszystko wskazuje na ZI
    Ostatnio edytowany przez Norco - 27-04-09 o 18:39 Powód: nieuważne przeczytanie tematu :D

  3. #13
    norbivr6's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Autko mi trzyma teraz za wysokie obroty. Podlaczylem sie po VAG'a w koncu i pokazalo mi blad:
    1 Fault Found:
    00533 - Idle Speed Regulation
    19-00 - Lower Limit
    Ale mam lipe, 00 GO resetuje nastawy, silnik rozgrzany, potem 98 go basic setting itd wszystko zgodnie z instrukcjami, blad of kors usuniety i cos mi nie robi adaptacji... ale jak ten blad usune to obroty mam normalne i wszystko jest jak najbardziej w porzadku... Auto wylacze i po pewnym czasie blad wraca.... HELP!

  4. #14
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Poszperałem trochę na brytyjskim forum i doszukałem się czegoś takiego. Koleś miał dokładnie ten sam problem co ty, a rada, której posłuchał byłą następująca:
    Simple answer to your problem:
    Once cleaned out you need to reset it yes, but not all cars are done on channel 098, almost half uk spec cars are on channel 060 to reset basic settings, so carry what you did before but use channel 060 instead of 098 and it should sort your problem out
    Also if you want to try, before you adapt your throttle, try erasing all the learnt values, again not all ecu's let you but to try it go into engine 01 then adaption 10 and enter channel 000 and accept, if it accepts then your ecu is back to factory running conditions and will relearn itself over a short period of time to your driving style.
    I usualy always erase 1: Clean throttle pot
    2: erase all fault codes
    3: erase learnt values
    4: reset throttle basic settings
    5: carry out roadtest to include full throttle from idle in 3rd to max and then overrun back down to idle in 3rd to let the ecu see a full range of operations.
    Hope this sorts you out
    ... nie jest to forum A3 a golfiarzy ... mam nadzieję, że pomoże powodzenia
    Dodano:
    Jeszcze coś takiego znalazłem ...
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic800316.html
    Ostatnio edytowany przez Norco - 27-04-09 o 18:37 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #15
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    bzdury koleś pisze na elektrodzie, wszyscy myją przepustnice benzyną i jakoś nikomu jeszcze nie padła
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  6. #16
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal Pokaż post
    bzdury koleś pisze na elektrodzie, wszyscy myją przepustnice benzyną i jakoś nikomu jeszcze nie padła
    ... z tym się zgodze, bo też nie raz, nie w jednym aucie płukałem przepustnice i problemu nigdy nie było, ale ktoś tam napisał, że może problem tkwi w nieszczelnym dolocie między przepustnicą a silnikiem - co może mieć wpływ na pracę silnika i ku temu bym się skłaniał. Fakt, faktem nie wiem czy lewe powietrze jest w stanie doprowadzić do błędu w kompie

  7. #17
    norbivr6's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    No ten temat z elektrody widzialem, kanał 060 nie dostepny wlasnie wrocilem z prob bo na forum fabii znalazlem... 098 ma cos w spolnego z pedalem gazu bo gdy na 04-098 dodaje gazu to wartosci sie zmieniaja... poza tym jak trzymam np stale 3tys obrotow to zdarzy sie ze "odbija", obroty maleja i zaraz wracaja do swojej wartosci.... juz nie mam pomyslu kompletnie :/


    screen z tych kanalow...
    Ostatnio edytowany przez norbivr6 - 27-04-09 o 22:55

  8. #18
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    do głowy przychodzą mi jedynie 2 rozwiązania jeszcze: albo ta nieszczelność w układzie dolotowym za przepustnicą (stąd falowanie obrotów - lewe powietrze i sonda chwilowo podaje większą dawkę by to spalić) albo czujnik położenia pedału gazu. Nie wiedziałem, że taki istnieje , dopiero w ETCE go znalazłem Tego nie wiem, tylko przypuszczam, że będzie on odpowiedzialny za sterowaniem wtryskiwaczami. Np. podczas hamowania silnikiem, przy jego udziale, wtryskiwacze będą wyłączone. Może coś nawala i daje błędne sygnały. Spróbuj go odłączyć i sprawdź co będzie się działo. Poniżej fotka z jego montażem
    [img=http://img162.imageshack.us/img162/5403/etka.jpg]

  9. #19
    norbivr6's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Obroty juz nie faluja, jak usune ten blad to normalnie ladnie trzyma ale potem znowu sie psuje i sa wyzej, jednak trzymaja poziom i nie faluja.... A bledu czujnika polozenia pedalu gazu nie mam, poza tym nie wydaje mi sie zeby to on byl sprawca :/ Jutro posprawdzam jeszcze dokladnie wszystkie weze, moze to glupi waz od dawkowania powietrza podczas zamknietej przepustnicy szwankuje....

  10. #20
    stuleyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja też po czyszczeniu przepustnicy miałem problemy z obrotami. Przejechałem chyba z 500 km i ciągle to samo, obroty ciągle były za wysokie. Mój interfejs (viaken usb kkl) nie chciał się za bardzo połączyć z silnikiem, raz łapał za pierwszym raz za drugim, czasem wcale. Używałem oprogramowania vag 3.11-2 (cracked ). Postępowałem według instrukcji adaptacji przepustnicy i ciągle to samo, obroty wciąz 1400-1500. Gdzieś wyczytałem, że jak vag nie daje rady, to żeby zrobić to VW tools. Wiem, że po przywróceniu basic settings na kanale 001 lub 098 obroty się uspokoiły i mam spokój

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •